Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 9. 2. 2020 22:00

Tak snad je jasné, že ten starý kokot si přišel jen postěžovat a pohádat se...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MildaX 9. 2. 2020 23:10

Chtít radu ale vlastně o ni nestát, to na klidu nepřidá. ☺️
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 2. 2020 11:37

Dnes jsem telefonoval do ČEZ Distribuce abych si u nich ověřil kterého nebo jestli vůbec nějakého dodavatele elektřiny evidují na mým odběrným místě. Byl jsem informovaný, že od 31.1.2020 evidují ukončení dodávky elektřiny dodavatelem 3E a až od 8.2.2020 evidují dodavatele Yello Energy. Z toho vyplývá, že od 1.2.2020 do 7.2.2020 nemám u ČEZ Distribuce evidovaného žádného dodavatele elektřiny a Yello Energy tak něco velmi vážně zanedbalo tím, že u distributora nezaevidovali jejích dodávku elektřiny na mým odběrném místě už od 1.2.2020 tak jak se k tomu zavázali ve smlouvě a učinili tak až od 8.2.2020. Ujišťování, že jsem odběratelem elektřiny od Yello Energy od 1.2.2020 je proto klamavé a nic platné když to distributor eviduje až od 8.2.2020. Nevím jestli náhodou v této záležitosti něco nezanedbali i na straně Skautské energie tím, že vyřídili výpověď dodávky elektřiny u 3E k 31.1.2020 a přitom možná neměli u Yello Energy vyjednané zahájení dodávky elektřiny na moje odběrné místo už od 1.2.2020, tak aby to navazovalo na 3E. Takto to dopadá když firmy nepřistupují ke své práci zodpovědně.
Ono je dobré si vše hlídat a kontrolovat, protože spoléhat na to, že je něco ujednané ve smlouvě a nebo, že někdo něco zařídí a vše bude v pořádku asi většinou nejde.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Lexx 10. 2. 2020 12:06

Připomínáš mi ten vtip o křesťanech v pekle.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 10. 2. 2020 12:08

Vlazymu jednou ze zbytečného rozčilení praskne žilka a pak tu bude klid.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 10. 2. 2020 12:23

A jaký postup ČEZ distribuce doporučila? A co na to Yello? ☺️
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 2. 2020 13:25

MildaX:
U ČEZ Distribuce mi tvrdili, že evidují na mým odběrným místě dodavatele elektřiny Yello Energy až od 8.2.2020 a že elektřinu v době od 1.2.2020 do 7.2.2020 mi vyúčtuje ČEZ. Z Yello Energy mi na to ale odpověděli, že informace které mi k tomu podali u ČEZ Distribuce jsou nesprávné a že oni (Yello Energy) zpětně zaevidovali dodávku elektřiny od 1.2.2020. Nyní se ještě zítra nebo pozítří zkusím na to informovat u ČEZ Distribuce abych si ověřil jestli už tam mají na mým odběrným místě evidovanou dodávku elektřiny dodavatelem Yello Energy od 1.2.2020 a jestli je pravda to co mi tvrdí Yello Energy.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 10. 2. 2020 13:53

To bylo nervů a vidíš, zas vyjde slunéčko! Ještě ti vrátí z Aliexpressu těch 14 korun za kvalitní kabel a svět bude hned veselejší :-)
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 10. 2. 2020 16:01

vlazy píše:MildaX:
Nyní se ještě zítra nebo pozítří zkusím na to informovat u ČEZ Distribuce abych si ověřil jestli už tam mají na mým odběrným místě evidovanou dodávku elektřiny dodavatelem Yello Energy od 1.2.2020

Už jsem nechtěl reagovat, ty si prostě říct nedáš a nedáš. Ale tomuhle se už musím jenom smát... Vůbec už na nic nečekej, natož do zítřka, to je moc dlouhá doba. Volej tam každou půlhodinu :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :lol: :lol: :lol: :lol:
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 16. 2. 2020 12:27

Mám od SE plyn na 2 roky. Zatím čistě teoreticky, jde taková smlouva předčasně z mé strany vypovědět ??
Cena ZP na burze je kolem 135kč/MW, čili asi se objeví prodejci s výrazně nižší cenou...ZP už těžaři ropy dokonce raděj spalují rovnou u těžních věží, nevyplatí se jej dopravovat k prodeji... :D A tady nám kW ZP prodávají klidně za 10-20 násobek.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kdo- ... -dno-89097
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jichaj 16. 2. 2020 18:36

ta cena na kterou odkazujes je ale na NY burze...v evrope jsou ceny vyssi..
ale verim, ze pokud by ted skauti soutezili, tak se dostanou pod 450 kc/MWh
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 16. 2. 2020 21:12

Uvidíme, mají to soutěžit teď na jaře, jsem na výsledek docela zvědavý.

Bohužel to vypadá, že za poslední rok změnili organizaci, nabrali tam spoustu mimoňů, se zvýšením složitosti přestávají normálně fungovat převody, dotazník svědčí o tom, že vymýšlejí nesmysly. Asi jako u každého dobrého projektu se to po pár letech začíná mrvit.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 2. 2020 23:02

xls: a co tam nefunguje? Platim EL a plyn a zatim ok, nikdo nic nerikal. Dokonce tu byla nejaka pani a prilozila prej k elektromeru asi z PRE, odnesla hodnoty a ok. Uvidim teda co me spocitaj :(
Leda ze by soutezili a pak by prisla blba smlouva ci neco jinak, to je pak na houby vecne hledat kde jinde sepsat smlouvu :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 2. 2020 09:28

Jde smlouva na 2R u SE vypovedet predcasne??
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Taki 17. 2. 2020 09:31

Změna majitele nemovitosti třeba..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků