ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zitow 15. 2. 2020 11:12

Tak znova poplatek 2x 30 Kč.
Jeden je za blokaci (poskytnutí úvěru).
Druhý je za vedení účtu.
Když nebudu utraceno více jak 3000Kč, platí se 60Kč měsíčně. Když bude útrata vyšší jak 3000, bude poplatek 30 Kč. V obou případech banka strhne z kartového účtu 60 Kč. Při vyšší útratě banka vrací 30 Kč jako : "sleva za použití kreditní karty" .
zitow
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 2. 2020 11:13

Za prosince mě na účet KK čsob ale nestrhla žádný poplatek...to je pak divné
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zitow 15. 2. 2020 11:39

Ještě se podívám do IB na výpis. Tuším, že jsem první půlrok neplatil ani korunu. Takže to bude taková kulišárna že strany banky, protože ten dvojitý poplatek není uvedený v sazebníku. Je tam pouze 30 za vedení, 30 za výpis poštou a 30 za automatickou splátku. Takže dám vědět na co přijdu.

-- 15. 2. 2020 12:36 --

Takže od začátku co mám kartu mě strhavají 2 x 30, a posléze vrací 30 za používání KK. Nikde jsem v IB nenašel jestli mám nastavenou automatickou splátku, která je za 30. Výpis mi nechodí poštou, ten je taky za 30.
Tož tam asi zajdu ať mi to vysvětlí.
zitow
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 2. 2020 12:46

Ted koukám do IB a ty dva poplatky , nemají ani označené jako poplatky, pouze dvě položky: "Čerpání úvěru", je to uvedeno 2 x 30kč ve stejný den 31. 1. a mj. dále 2 x je: "Úhrada poplatků z úvěru" - 0Kč.

Ve výpise je uveden ten vyplacený bonus 500Kč jako "Splátka úvěru"
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zitow 15. 2. 2020 13:44

Převod ze světa odměn je ve výpisu taky jako "splátka úvěru" i když jde karta do plusu.
zitow
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 15. 2. 2020 16:47

redhaven píše:Ted koukám do IB a ty dva poplatky , nemají ani označené jako poplatky, pouze dvě položky: "Čerpání úvěru", je to uvedeno 2 x 30kč ve stejný den 31. 1. a mj. dále 2 x je: "Úhrada poplatků z úvěru" - 0Kč.

Ve výpise je uveden ten vyplacený bonus 500Kč jako "Splátka úvěru"


Poplatek 30Kč figuruje na výpise jako "Čerpání úvěru", to je v pořádku. Nemá tam být ale dvakrát! Pokud tedy nemáš nastavené automatické inkaso nebo papírové výpisy. Žádný poplatek za blokaci (poskytnutí úvěru) ČSOB také nemá účtovat.

Při splnění obratu 3000Kč měsíčně (v rámci správných transakcí) poskytuje ČSOB následující měsíc 30Kč slevu, takže vedení KK je zdarma. Pokud to tak nemáte, tak to reklamujte.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 2. 2020 23:44

@zitow zde skutečně píše několik nesmyslů. Kreditku ČSOB/PS jsem používal přes 2 roky a i když jí už pár měsíců nemám, to co zde zmíním platilo už před zrušením a nijak se to nezměnilo:
1) dvojitý poplatek 30 Kč je nesmysl! Pokud to @zitow skutečně platí už delší dobu a nijak ho to neudivilo, evidentně nestudoval ceník! Platí se jen 30 Kč na konci účetního období a při splnění obratu 3000 Kč je tato částka hned zkraje dalšího účetního období vrácena, tedy při splnění obratu je kreditka zdarma. Druhých 30 Kč tedy bude za jinou službu, velmi pravděpodobně za nastavené automatické inkaso plné splátky ke konci bezúročného období (za to plné inkaso se ten paušál platí, i když se v reálu daný měsíc neprovede třeba proto, že to klient před koncem bezúročného období splatil převodem sám). Ze strženého poplatku 2x30 Kč koncem měsíce věřím že není detailně poznat za co to je (ČSOB účtuje poplatky typicky naráz). Doporučuji prověřit v bance nastavené služby a případně automatické inkaso plné splátky či jinou zpoplatněnou zrušit (já kreditku sjednával online a také jsem tam musel zvolit, co z těch služeb chci/nechci - že by se na pobočce při sjednání neptali, nebo neřekli že je to placená služba?)
2) nesmysl je i využití Curve Gbit v ČSOB/PS z kreditky na debetku a tím dosažení dvojích odměn (za dvě různé karty z různých či stejných bank). Sám moc dobře vím, že karetní vratka v ČSOB/PS body Světa odměn po jejich přičtení zase odečítá. Takže tento postup není možný, vratka vzniklá z Gbit odměnu původní karty vyruší (tak jako snad u všech kreditek na českém trhu s výjimkou Hello bank, ta zatím vratky neodečítá a jen u ní tedy lze zdvojení odměn využít)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod zitow 17. 2. 2020 10:00

Ano nejsem si jist, jestli mám nastavené automatické inkaso. Jak jsem psal, budu tam muset zajít.
Ale banka body za vratky rozhodně nestrhává.
Příklad z mého výpisu :
KK
05.02.2020
Karetní transakce kreditní kartou- ČSOB 2200.0 CRV*BENZINA CS 0617
Československá obchodní banka
+ 11 bodů
DK
05.02.2020
Karetní transakce debetní kartou- ČSOB 2200.0 CRV*BENZINA CS 0617
Československá obchodní banka
+ 2 body

Jednou jedinkrát jsem přišel o dvojité body, a to když jsem Gbit udělal asi po 12 hodinách. Na KK to nebylo započítáno.
Takže je to 0,5+0,1% dle podmínek 500 Kč a 100 Kč.
zitow
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 18. 2. 2020 09:00

Ahoj, nemáte někdo u Premium konta zkušenosti s cestovním pojištěním, když vyjedu na den přes čáru na lyže s rodinou, pojištění je automatické u Premium karty, nebo musím někde něco aktivovat / u RB je třeba uhbradit pojištění u KK Deluxe, i DINERS bylo třeba koupit třeba naftu).
Díky
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 18. 2. 2020 09:20

Dle informací ČSOB stačí jen znát číslo kreditky, ke které je pojištění Premium (automaticky) navedeno.
Tedy předpokládám, že bych ani při řešení událostí nemusel mít kartu u sebe (ono to ani fyzicky nejde, když je pojištěna rodina, která může vycestovat beze mne/držitele karty).

https://www.csobpremium.cz/portal/produ ... -pojisteni
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 18. 2. 2020 09:28

Díky také si to tak myslím, kartu mám stejně v mobilu (wallet)
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 2. 2020 14:18

@zitow:
Zajímavé, ale když jsem měl kreditku Poštovní spořitelny já (zrušena cca 10 měsíců zpět), tak skutečně vratky na kartu se z bodů odečetly, v historii Světa odměn to byla pak ta samá transakce s minusovým stavem bodů. Ale tehdy jsem ještě neměl Curve, to byla vratka od obchodníka při stornu objednávky (eShop dané zboží neměl). Že by se to za ten rok zmírnilo, nebo že by ČSOB systém nepoznal Curve Gbit jako vratku? Možné je vše, ale nic nemusí být věčně :D.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 2. 2020 17:09

minarjo píše:@zitow:
nebo že by ČSOB systém nepoznal Curve Gbit jako vratku? Možné je vše, ale nic nemusí být věčně :D.


Mám dojem, že ČSOB bere GBiT vratky jako splátku a ne jako vrácení transakce, ještě se na to musím ale podívat a ověřit.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod zitow 18. 2. 2020 17:26

Ve výpisu je Gbit veden jako "splátka úvěru" , a zároveň je jako "splátka úvěru" vedeno připsání odměny, i když jde karta do plusu přes úvěrový rámec. A ve své podstatě je to jednodenní úvěr. Splatit úvěr na KK se dá kdokoliv z účtu převodem, tak proč by né Gbitem na DK. A mimochodem měl jsem nastaveno automatickou splátku proto - 2x30 posléze +30.
zitow
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 2. 2020 18:54

Sám jsem zvědav copak bude těch druhých 30kč za poplateček. Žádné automat inkaso jsem při online zakládání KK nezadával, ani minulý měsíc mě nic neúčtovali. V bance jsem už vůbec nebyl něco přestavovat.
redhaven
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků