Energie ČS, a.s.

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod JumpingJackFlash 19. 2. 2020 16:19

Hm, ok, takže už rozesílají maily a od 1.4.2020 Energie ČS masivně zdražuje. Takže tohle bude definitivní páček. Opět syndrom vetšiny malých dodavatelů. Nabrat lidi na nízkou cenu a pak po čase skokově zdražit. Úplně přesně stejně to udělala před pár lety Fosfa a před tím mnozí další. Takže sbohem a šáteček a definitivně o dům dál.
JumpingJackFlash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 19. 2. 2020 16:46

Co se dá jiného čekat od ČS?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 19. 2. 2020 18:13

Na https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodav ... yber-kraje
už nový ceník mají tak se dá snadno porovnat kam přejít...ale žádná sláva to není...
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JumpingJackFlash 19. 2. 2020 18:52

Tak asi přijde na to jak kde. Někdy to sláva není, někdy si myslím, že se dá. Uvažoval jsem o nich dlouho, ale až teď se k nim dá normálně dostat. U mého hlavního odběrného místa je u Skautů úspora přes 3 tácy za rok, oproti novému ceníku E ČS. Doteď to bylo asi jen 5 stovek, ale nedalo se tam dostat (Takže zdražení E ČS opravdu hodně velké). Ale přiznávám, že další odběrná místa, kde mám malou spotřebu a potřebuji hlavně nízký, ideálně žádný stálý měsíční poplatek, tak tam se Skauti nevyplatí a je pravda, že i jiné nabídky pro menší odběrná místa žádná velká hitparáda nejsou.
JumpingJackFlash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mojmax 19. 2. 2020 20:53

No pěkné teda... u mě bude dělat od dubna rozdíl cca 1200 Kč oproti Skatům, takže taky zvažuji přechod. Je možné takhle při změně ceny přejít okamžitě?
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 19. 2. 2020 21:21

Ano, ja k nim takhle přešel od ČEZu, ale teda asi zase zvednu kotvy. Plán zdražit v dubnu/květnu mají i jiní např. České teplo. Pro malou spotřebu leda Fonergy Premium nebo BE Start++ na rok.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond2 20. 2. 2020 07:13

Pro malou spotřebu leda Fonergy Premium... souhlas.
Odchod od BE jsem řešil u starého tchána a nejsem masochista, abych to absolvoval znovu.
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 2. 2020 09:07

Mně vychází pro 3x25A dobře Lumius nebo České Teplo.
Nemá někdo s nima zkušenosti?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 20. 2. 2020 13:37

České Teplo mi odepsali, že hodlají mírně zdražit v dubnu nebo v květnu (což je fér přiznat to dopředu) a nepodporují SIPO.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arkadin 22. 2. 2020 11:52

Prosím o radu. V současnosti mám smlouvu na elektřinu u ČEZu, ale v lednu 2020 jsem se rozhodl, že přejdu k Energii ČS. Smlouva je podepsaná, přestup by měl být proveden v červnu letošního roku. Přišel mi ale výše zvýšený mail o zdražení od 1.4.2020, se kterým nesouhlasím. Jak mám postupovat? Lze vypovědět smlouvu s Energií ČS,která začne platit až v červnu, příp. lze oslovit nějakého jiného dodavatele, který by to vše vyřídil za mě? Díky za pomoc.
arkadin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 22. 2. 2020 12:04

Jestli jsi podepsal smlouvu s fixací ceny na tři roky třeba, tak ti nic nezdraží. Jestli bez fixace, tak zdraží, ale můžeš odstoupit nebo vypovědět a zrušit plnou moc na změnu dodavatele.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 2. 2020 12:06

cituji ze smouvy: Od Smlouvy můžete bez uvedení důvodů a bez jakékoliv smluvní sankce odstoupit ve lhůtě 14 dnů ode dne jejího uzavření.
Dále jste oprávnění Smlouvu bez jakékoliv sankce vypovědět ve lhůtě do 15. dne po zahájení dodávky elektrickou energii. Lhůta je zachována, odešlete-li nám výpověď v jejím průběhu, a činí 15 dnů od prvního dne měsíce následujícího po doručení výpovědi.

Navíc můžeš odstoupit kvůli změně podmínek, ale asi bys to musel domluvit sám,jak se starým tak s novým dodavatelem. V nestandardních případech dodavatelé nejsou úplně flexibilní. Také je nutné počítat aspoň s desetidenním limitem na přestup spíše více.

Energie ČS nemá fixace, řeším to samé, ale mě mají připojit už 1.3.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arkadin 22. 2. 2020 12:19

S Energií ČS jsem podepsal smlouvu na dobu neurčitou, tzn. zdražení by se mě týkalo. V tom případě když budu postupovat způsobem: výpověď smlouvy + plné moci s Energií ČS, následně podpis smlouvy s jiným dodavatelem. Do 06/2020 by se všechno stihlo a ČEZ z toho můžu úplně vynechat. Chápu to správně?
arkadin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 22. 2. 2020 12:59

Ano, u ČEZ je podána výpověď ta platí, ale musíš se domluvit s novým dodavatelem a výpověď s ČS Energie udělat radši sám.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 27. 5. 2020 14:43

tak hlasim dobrovolne ze prechazim od CEZ elekrina a MND plyn pod oboji skrz CS energi, s cim jsem jeste koketoval je ppas ale nakonec CS.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků