Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 28. 2. 2020 09:01

minarjo píše:Spolehlivost tohoto testu je dle mého pozorování někde kolem 40-80%.

Laik žasne, odborník se diví. :oboze

Doc. Vozáb řešil například otázku, kdy vlastně Cimrman do Liptákova přišel, měřením rozpadu radioaktivního uhlíku v organické nečistotě na podrážkách Cimrmanových bot. Zjistil, že – pokud Cimrman vůbec v těchto botách do Liptákova přišel – se tak stalo na podzim roku 1906 plus minus 200 let.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 2. 2020 09:05

@bodyczech:
Teorii sudých/lichých dnů zde (s humorným nadhledem) zmínil někdo jiný v reakci na to, že nějaký ten týden zpět se splátky tuším z pondělí i z úterý připsaly shodně ve středu (tedy pondělní v běžném režimu, úterní ve zrychleném). Já naopak vím a tak to zde vždy zmiňuji, že žádný systém v tom není, stále je to test a nelze to jednodenní zrychlení predikovat.

@čulibrk:
Jde skutečně o má zjištění (z mých vlastních splátek, které mám 2-5x v různé dny během každého měsíce) za poslední rok jejich zrychleného testování-nemohu za to, že Hello to má tak náhodné, jen konstatuji fakta. A Cimrmana mám také rád :). Ten rozptyl napříč měsíci dokazuje co píšu výše, že spolehlivost zrychleného připsání není konstantní, i když se mírně zlepšuje. Jeden měsíc mi zrychleně skutečně dorazí třeba jen 2 splátky z pěti, další měsíc čtyři z pěti...a často jako na potvoru to je tím pomalejším způsobem ke konci měsíce, kdy je třeba splácení kvůli vynulování dluhu/poplatku.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 28. 2. 2020 09:23

minarjo píše:ten rozptyl napříč měsíci dokazuje co píšu výše, že spolehlivost zrychleného připsání není konstantní, i když se mírně zlepšuje.


Já myslím, že ses stále nevyhranil... :mrgreen:

A proto musím konstatovat, že výsledek mého průzkumu je nejednoznačný. Valná většina maturující mládeže již našla zodpovědný přístup k životu, existuje však ještě nejméně padesát procent těch, kteří životní zodpovědnost teprve hledají.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 2. 2020 09:38

To posílejte ale na Hello bank, to její systém přípisu splátek je poslední rok testování takto vtipně náhodný. A ano, tato filmová citace herce Milana Šteindlera (OT:který se mimochodem narodil na den přesně jako moje mamka :) ) na Hello bank v tomto sedí. Snad tedy v HB najdou zodpovědný přístup k tomu stabilnímu rychlejšímu připisování a bude náhodnosti konec.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod bodyczech 28. 2. 2020 10:09

O nic jiného než o aktuální náhled na připisování plateb se nejednalo. A zcela pregnantně to vyjádřil Patrik hned pod mým příspěvkem. A tím jsem čekal, že to skončí. Ale ne, to bys nebyla ty, mamko, abys to samé nezopakovala na dvojnásobku řádků. A pak znovu a znovu -:))).
Neber se tak vážně, ty mamko jedna, jseš v jádru určitě hodnej klučina! No hate. :lol:
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod rafaa 28. 2. 2020 13:58

Když jsem platil dneska Hello kreditkou, bude se 1% odměna počítat ještě do tohoto měsíce nebo do příštího?
rafaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 2. 2020 14:22

do příštího
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rafaa 28. 2. 2020 14:35

Ok, dekuji
rafaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 28. 2. 2020 16:41

Já jsem posílal včera ve ČT po 16 hod a dnes v pátek se peníze připsali. Dřív jak to bylo po 16 hod tak to druhéj den nepripsali.
A je to zhruba asi rok co to zrychlili. Este tak rok a možná se to bude pripisovat do 2 hod jako RB.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 2. 2020 16:43

Optimisto. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 2. 2020 09:48

Az vcera dopoledne(tesne pred 12h) jsem posilal splatku na HB kreditku(zapomel jsem na to), s tim, ze bohuzel se nevyhnu poplatku 50kc. Na moje prekvapeni, poplatek je 0kc.
Posilal jsem jak primo z HB uctu, tak z Creditas plus sporaku(pres richhe app).
Nebo poplatek za pouziti kreditniho ramce je uctovany dodatecne a neni zapocitany k poplatku za vypis?
Transakce na vypisu se zobrazily az dnes...
Přílohy
hb.png
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 2. 2020 10:14

Ale vždyť z toho screenu je přeci vidět, že jsi měl štěstí na ten zrychlený režim zaúčtování splátky, kdy zaúčtování je hned v den přijetí na sběrný účet kreditky (a navýšení zůstatku+transakce splátek se projeví v online bankovnictví vždy až druhý den po ránu, po noční aktualizaci). Tedy když se tvůj měsíční poplatek vyhodnocoval/účtoval (což je v noci na poslední pracovní den měsíce), už tam peníze byly.
To zrychlené, zde opakovaně diskutované připsání stále není samozřejmostí, takže příště na to nespoléhej a zašli o den či raději dva dny dřív (třetí pracovní den před koncem měsíce dopoledne, tedy s přípisem na sběrný účet HB tentýž den v režimu D+0, je to na jistotu).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lenka_2 29. 2. 2020 10:29

Kapříci připluli. I za Revolut. :-)
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod __Pavel 29. 2. 2020 10:35

Pokud to někoho zajímá, tak za platbu CRV s podkladovou Mototechna se 4% z ceny PHM počítají.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 2. 2020 11:32

Lenka_2 píše:Kapříci připluli. I za Revolut. :-)


Nabito pres Curve, nebo naprimo?
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků