Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 25. 2. 2020 08:49

Mne ale zajímá jen,
zda chodí britské dividendy od akcií koupených na Xetra (BHP Group, R.D.Shell B, Br.Am.Tobacco, HSBC Holdings)
na konto u Fio nezdaněné.
Zdá se, že Fio nechce o tom informovat. Protože to by bylo hrozné mínus pro Fio, kdyby Fio lidem řeklo,
že britské dividendy chodí na Fio zdaněné 26,38% jen proto, že byly koupeny britské akcie v Německu.
Ale když pošlu ten dotaz na Fio vícekrát, snad mi jednou odpoví.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubik2 25. 2. 2020 10:40

Ladislav 1. píše:Mne ale zajímá jen, zda chodí britské dividendy od akcií koupených na Xetra na konto u Fio nezdaněné.
To se přece po příjmu první dividendy dá spočítat.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 25. 2. 2020 20:15

Jenže já na Fio nikdy v životě žádné akcie mít nebudu. Nemohu tedy pozorovat zdanění dividend.
Tuto informaci o zdanění britských dividend, když se koupily akcie na Xetra,
potřebuju jen pro doporučení nebo nedoporučení Fia pro britské akcie různým lidem ve fórech.
Jestli tedy britské dividendy přijdou lidem na Fio zdaněné 0%, je Fio dobré pro nákup britských akcií na Xetra.
Jestli britské dividendy přijdou lidem na Fio zdaněné 26,38%, není Fio dobré pro nákup britských akcií na Xetra.
A doufám, že nikdo nebude doporučovat kupovat britské akcie v USA
anebo kupovat odpadky z akcií ADR v USA. :-)
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 26. 2. 2020 16:51

Ladislav 1. píše:Tak jsem zjistil, jak najít na Fio akcie.
Je nutné se registrovat na e-Broker a pak to jde. Jinak se na webu Fio nikde akcie hledat nedají.
Výhodně oceněné akcie dnes mají u Fio pro nákup na německé Xetra tyto symboly:

R.D.Shell B = R6C3
HSBC = HBC1
BHP = BIL
Br.Am.Tobacco = BMT
Allianz = ALV
BASF = BAS
BMW = BMW
Munich Re = MUV2
Banco Santander = BSD2
Iberdrola = IBE1
AT&T = SOBA
Wells Fargo = NWT
Bank of Nova Scotia = BKN
Mitsubishi Corp. = MBI

Všude oznamuje Fio chybně výnos dividendy.

Enbridge neumí Fio koupit na Xetra. Jen na NYSE jako ENB

:?: Nyní zbývá už jen zjistit, zda na konto u Fio chodí britské dividendy zdaněné 0%, když se akcie koupily na Xetra.
Jestli se nepletu, chodily britské dividendy na účet u Fio chybně zdaněné 25% nebo 26,38%, když se koupily na Xetra. :?:


Myslim ze staci jen stahnout Fio aplikaci z Appstore a ani neni se nutno registrovat, na dva kliky: https://apps.apple.com/us/app/fio-smart ... d671754211

A fio ma taky vlastni burzu: https://www.rmsystem.cz/

Btw v Cine se uz zastavil prodej aut pry a jestli to takhle pujde dal, krize na obzoru, papirky k nicemu...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 27. 2. 2020 14:47

Dneska večer poštou ranní růžové mi přišlo psaní:
Tázané české Fio nemá čas na odpovědi na dotazy. Ale zodpoví je Fio Trenčín a Fio Bratislava.

''''Dobrý deň, pán Konečný,
dividendy zo zahraničných titulov sú spravidla automaticky zdaňované priamo pri zdroji,
vo svojom materskom domicile (na domácom trhu).
Toto pravidlo platí aj pre britské emisie na Xetre,
pri ktorých sa dividendy pri zdroji nezdaňujú a sú vyplácané v hrubej výške.
''''

:) Tak by vám měly přijít na účet u Fio britské dividendy nezdaněné, když jste koupili britské akcie přes Fio na Xetra. :)

''''Vážený pán Konečný,
ďakujeme, že sa zaujímate o služby Fio banky. Fio banka sprostredkúva prostredníctvom aplikácie eBroker obchodovanie s cennými papiermi (akcie aj ETF) na týchto svetových burzách: CR (BCPP, RMS), Nemecko (XETRA), USA (NYSE, NASDAQ, AMEX, ECN, OTC). Prostredníctvom jednej aplikácie tak máte sprístupnené široké možnosti investovania za veľmi výhodných podmienok.

Základne informácie k investovaniu prostredníctvom Fio banky:
- obchodovanie z akéhokoľvek počítača, bez nutnosti inštalovania aplikácie eBroker
- bezplatne spravodajstvo a investičné odporúčania na nákupy alebo predaje
- možnosť obchodovania elektronicky, telefonicky a osobne
- nie je obmedzená veľkosť objemu obchodu alebo výška čiastky, s ktorou chce klient obchodovať.

Za koľko cez Fio?
- používanie aplikácie eBroker - ZADARMO
- on-line dáta po uskutočnení aspoň 1 obchodu v mesiaci - ZADARMO
- zriadenie a vedenie obchodného účtu vo Fio – ZADARMO
- žiadne rozširovanie burzových spreadov
- menové konverzie - bez dodatočných poplatkov
- podanie nákupného/predajného pokynu na akýkoľvek trh - ZADARMO

- poplatok za zrealizovaný obchod v CR na BCPP Xetra - 0,35% z objemu obchodu
- poplatok za zrealizovaný obchod v CR na RMS - EasyClick - 0,29% z objemu obchodu
- poplatok za zrealizovaný obchod v USA - min. 7,95 USD a max. 9,95 USD !!!
- poplatok za zrealizovaný obchod v SRN - 0,15% z objemu obchodu, min. 9,95 EUR.''''

Tedy kupujte britské akcie přes Fio na Xetra!
HSBC Holdings, R.D.Shell B, BHP Group, Br.Am.Tobacco.

R.D.Shell B = R6C3
HSBC = HBC1
BHP = BIL
Br.Am.Tobacco = BMT
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 27. 2. 2020 23:53

nejsem masochista, abych se nechal dobrovolně holit o 400% větší poplatek za obchod na XET než u DG
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 28. 2. 2020 11:02

8-) Obchodní automaty nerozumných amerických fondů byly včera už 4. den za sebou vylekány Corona virem a Covidem a tak klesl včera index Dow Jones krásných -4,4%. DAX klesl jen -3,1%, protože nemá dovoleno klesat až do 22. hodiny tak jak Dow.
Nejvíce včera v Dow klesly akcie, které jsou nejvíce předražené, nebo minulých 12 měsíců nejvíce rostly. Jen ne akcie Visa. Ta klesla včera pouhých -3,8%.
Ale předražená akcie Apple klesla včera -6,5% a předražená akcie Microsoft klesla -7,0%.
Jen jedna akcie indexu Dow včera rostla: 3M Co. +0,8%.

Kurzy mnohých akcií a body indexů jsou dnes už pod klouzavým poměrem kurzů posledních 200 dní, SMA 200.
To znamená pro techniky: Všechno prodat, pokles může pokračovat!
Tento týden bude asi zaznamenán jako rekordní týdenní pokles indexu Dow Jones, jestli to řeknou v televizi.

8-) Já neprodám žádnou akcii. Kdybych měl na kontě 1.000 €, nekoupím tu akcii nejvíce v mínus. Ale koupím akcie podle dlouhodobého plánu. Tedy Walgreens Boots Alliance. Však bude to trvat několik týdnů, než nové dividendy dopraví 1.000 € na moje konto.
Přílohy
D-J.png
Dow Jones pod SMA 200
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PredatorVcz 29. 2. 2020 08:25

Ladislav 1:
Mě se konečně ozvali také :) CZ FIO.

"Zdanění dividend se řídí platnou legislativou příslušného státu. Pokud bude dividenda daněna automaticky, tak budete mít u připsané dividendy další řádek, který bude popisovat odepsání daně. Pokud by k automatickému zdanění nedošlo, tak je potřeba, abyste si více informací zjistil přímo na stránkách dané společnosti, případně se obrátil na svého daňového poradce. K tomu si dovolím podotknout, že se můžou lišit i jednotlivé způsoby výplat u jednoho titulu. Bohužel Vám v otázkách ohledně daní nemáme možnost poskytnout bližší informace."

Z toho jsem moudrý jak koza v petrželi...

Co jsem ale např. tady vyčetl k těm daním u dividend, tak pokud nemám žádný jiný zisk (jako obyčejný zaměstnanec), mohu pobírat "NEZDANĚNÁ" dividenda do výše 6.000,- Kč/rok, aniž bych musel řešit daňové přiznání... Takže do 6K na dividendech od nedanících firem bych měl být v pohodě :) A tohle asi nikdy nepřekročím :D
-------------------------------

Ještě dodatek k tvému vyjádření k SK FIO.
Nebylo by lepší kupovat britské v USA? Přeci jen 10 dolarů je méně než 10 Euro :D - z pohledu poplatku. Cena akcií by měla být přepočtově stejná... a pokud to v USA nebude ADR (což jsem tedy pochopil, že je prostředník), tak by to vlastně mělo být lepší?
PredatorVcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 29. 2. 2020 11:25

Ať si každý koupí britské akcie, kde chce.
Důležité je jen, koupit akcie v originále a nekupovat deriváty = certifikáty ADR.
Při nákupu ADR nezískáš akcie, ale jen půjčíš peníze nějaké riskantní americké bance a ona ti posílá dividendy.
Ty deriváty ADR tvoří např. Bank New York Mellon, a když ta banka zkrachuje, ztratil si peníze v ADR.
Proto je dobré na počátku finanční krize všechny ADRs prodat, kdyby lidé nedali na moji radu a ADR koupili.

Já kupuju všechny moje akcie v originále na německých trzích Tradegate a Xetra přes Targobank.de
Nikdy jsem neměl odpadky z akcií ADR.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 29. 2. 2020 15:37

Když teď klesne cena Laďových akcií na polovinu a dána společnost bude vyplácet dividendu ve stejné výši na akcii, tak dividendoví aristokrati se tetelí blahem, protože se jim zisk zvýší o polovinu. Snad už tomu začínám rozumět.:-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PredatorVcz 29. 2. 2020 17:50

Já se v tom moc nevyznám- tohle dělám teprve pár dní :D
Ale co jsem pohledal, tak některé navrhované od Ladislava jsou opravdu velmi stabilní i z velmi dlouhodobého hlediska (desítky let, např. krize 2008 se jich moc nedotkla a tahle zatím také moc ne).
A je fakt, že když vidím dividendu 18 % tak v tom něco nekalého bude :)
PredatorVcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 29. 2. 2020 19:35

Která akcie má 18 procent dividendu?
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 29. 2. 2020 19:43

Teď možná akcie výrobců roušek z nanovláken a respirátorů?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 29. 2. 2020 21:14

PredatorVcz píše:Já se v tom moc nevyznám- tohle dělám teprve pár dní :D
Ale co jsem pohledal, tak některé navrhované od Ladislava jsou opravdu velmi stabilní i z velmi dlouhodobého hlediska (desítky let, např. krize 2008 se jich moc nedotkla a tahle zatím také moc ne).
A je fakt, že když vidím dividendu 18 % tak v tom něco nekalého bude :)

To je "survivorship bias": tahle firma přežila, ale spousta jich nepřežilo.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 29. 2. 2020 22:30

Vasekpasek píše:Která akcie má 18 procent dividendu?


Žádná, to je nesmysl :-)) Leda tak, že to koupil za 100 a mezitím vystoupala na 600 například, tak mu může vycházet místo 4,5% těch 18% po zdanění, jinak je to blbost takový výnos jen v divi :-))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků