Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod milanBrno 1. 3. 2020 13:48

minarjo a jeho teorie...
Albert neni Penny
Nic se nerozpadne a vratky jsou ze vsech kreditek, coz se tu uz nekolikrat psalo...
Samozrejme jen do doby nez se to prilis rozsiri...(je tedy na zvazenou, zda to tu takhle verejne psat)...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 1. 3. 2020 13:59

Z Revolut i na KK z Raiffesen Bank?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 3. 2020 14:10

Ne, myslí CB v Penny.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2020 19:13

Pokud Penny (z obchodníků akceptujících CB) má nějakou výjimku, pak budiž :). Ale ze zkušeností vlastních, zde na fóru i třeba od rodičů (kteří CB užívají na venkově v tamních sítích potravin, kde není bankomat) vím, že u obchodníků NEJEN Albert, ale třeba i Coop nebo Qanto se u Equa bank či Hello bank transakce po zaúčtování skutečně "rozpadne" na dvě platby, tedy CB je pak jako hotovostní transakce zvlášť. ČS terminály to evidentně v Penny vykazují jinak nejen při použití Curve, no :).
Naposledy upravil minarjo dne 1. 3. 2020 19:18, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 3. 2020 19:17

Prej "budiž" … :D … pomalu bys měl spadnout z oblakov :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod bodyczech 1. 3. 2020 19:51

Počítají se vratky ze všech plateb zaúčtovaných v aktuálním výpisu nebo mají ty poslední nějaký doběh a budou dopočítány ve výpisu příštím? Logiku to moc nedává, ale čert ví, je to jen banka... :hm
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 3. 2020 22:14

Poslední mají doběh - myslím, že ty, které nejsou v odměnách zohledněny, jsou zaúčtovány až po připsání odměny.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2020 23:14

@bodyczech, to co v PDF výpisu vidíš až pod řádkem s vyčíslenou odměnou, to jde z hlediska odměny až do měsíce dalšího. V praxi to jsou platby zaúčtované až poslední pracovní den v měsíci (tedy třeba teď ty zaúčtované v pátek 28.2. budou odměněny až na konci března).
Tak to má Hello odnepaměti, že do odměny jdou transakce zaúčtované od posledního pracovního dne předchozího měsíce do předposledního pracovního dne aktuálního měsíce.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod bodyczech 2. 3. 2020 07:19

Dík za pomoc. Jo, teď už tuším, kde se skrývá pointa. Já mám na výpisu jen platby zaúčtované 27.2. a 28.2. celkem za asi 2,000, ale platby z 27.2. jen za 150 a ty jsou pod limitem 500, takže se z nich odměna nekoná a ty zbylé tedy se snad započítají příští měsíc...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod petrmegac 2. 3. 2020 08:22

Jeden dotaz. Včera jsem si chtěl v obchodě aktivovat novou KK, dal jsem do terminálu a napsalo to neplatná karta. Tak jsem ji dal zkusmo do bankomatu a tam prošla normálně akorát pro tu aktivaci nechci vybírat. Stalo se to už někomu?
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 3. 2020 10:22

Tak s ní zkus už teď zaplatit.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 3. 2020 10:38

První aktivace přes bankomat bývá většinou jistější, to platí u většiny bank obecně. Není nutné vybírat hotovost (tak, aby bankomat peníze skutečně vydal), stačí přes menu bankomatu provést aspoň jednu z těchto 3 operací, přičemž tu první provede téměř každý:
1) změnit PIN, to kartu také plně aktivuje a stejně si většina lidí ten bankou přidělený PIN mění, na nějaký co si lépe zapamatuje.
2) dotaz na zůstatek, to už ale může být u některých bank zpoplatněné (např. 9 Kč u Equa, u HB teď z hlavy nevím)
3) zadat normálně výběr, ale schválně navolit takovou částku, která dostupná na kreditce prostě není (klidně řádově desítky tisíc Kč), nebo která je přes limit u karty nastavený. Transakce bez nějakých nákladů neproběhne z důvodu Nedostatečný zůstatek/limit, ale karta i takovou transakcí bude aktivována (bude aktivován čip použitím PINu a jeho online ověřením).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod petrmegac 2. 3. 2020 10:52

PIN jsem změnil už předtím. Zkusím ty další postupy. Ale zkusit vybrat třeba 100 tisíc když limit mám 30 mě teda fakt nenapadlo :-))
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 3. 2020 11:03

Nejde mi zadat příkaz v IB a do aplikace se ani nepřihláším. je to nějaká chyba banky?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 2. 3. 2020 11:13

Však píší, že mají v appce chybu a pracují na jejím odstranění.
bodyczech
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků