Jakou kreditní kartu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 3. 2020 15:03

Můžeš zkusit ještě klasickou HB. Jinak 1% dává RB Life do 350,-/m, ale s poplatkem 50,-/m.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 4. 3. 2020 15:21

Life už RB nevydá, pouze migrované ze Citi
Transparentní od ČS 1% 350 nebo mB eShop 1% 200 přes Curve
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 4. 3. 2020 16:38

Je dokonca aj debetka (prepaid), ktorá vracia, je to Revolut metal.
V EU je to však len desatina percenta, mimo EU jedno cele % ;-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tocassido 4. 3. 2020 17:13

Revolutku mam jen klasickou a Metal si platit nechci.

HB měla 1% a max 500 kč což bylo super, teď vidím, že to nikde není nic moc :(
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 3. 2020 17:39

retron píše:Life už RB nevydá, pouze migrované ze Citi ...

Jj, sorry.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 3. 2020 17:53

"Lepších" kreditek beztak příliš nebude - vyšší limit pro vratku za účetní období sice některé mají, ale zpravidla výměnou za jistá omezení (buďto nižší relativní odměna - 0,5 % u mBank mKreditky (vratka max. 200 Kč) nebo ČSOB (vratka max. 1000 Kč) anebo vratky jen z internetových, případně zahraničních transakcí - ČS nebo mBank eShop, jak již bylo zmíněno). Do úvahy by přicházela pak asi už jen Home Credit Šikovná karta, která má pořád vratku 1 % a strop 500 Kč, ovšem s poplatkem 59 Kč měsíčně - při útratě 30000 Kč se taky pořád ve srovnání s Mototechnou nemusí vyplatit (150 Kč + 4 % ze 4000 Kč vs. 241 Kč)... leda pri někoho, kdo by nakupoval pravidelně u partnerů (což není příliš zajímavé), kde je vratka vyšší, případně využil asistenční služby... Kvůli pár korunám se tím nejspíš není beztak moc důvod zabývat.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 3. 2020 06:58

Možná Miles and More Gold, vrací míle do bonusového programu Lufthansy, maximálně ale 3000 mil za měsíc, na smysluplnou letenku (business mimo Evropu) budeš "spořit" asi 2,5 roku. Kdybys míle chtěl prodat, tak se taky dá, kupoval jsem od kamaráda po 7 haléřích za míli, ale zdroj už vyschl: (.

Mně Unicredit obě kreditní karty vypověděla
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 5. 3. 2020 09:14

Ty míle Miles And More s kreditkou UCB jsou asi relativně nejlepší, co se dá najít. Jen to opravdu trvá dlouho, než je to použitelné. Rok a půl minimum, spíš těch dva a půl roku, jak píše @PatrikChrz.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 3. 2020 09:30

Ještě malé doplnění: v Lufthansa World Shopu lze za míle nakupovat i spotřební zboží, jak takové, které souvisí s cestováním, tak i běžnou elektroniku a podobně.

Určitě nedoporučuji Silver kartu - poloviční vratka (% i absolutní limit), ta nedává smysl. Goldka musí být minimálně na 50 000 Kč a tedy vyžadují čistý měsíční příjem (doložený) 25000 Kč.

Výhodou té Miles and More jsou dobré kurzy (jako Hello a podobně, dokonce z dlouhodobého zkoušení vycházela obvykle o 1 haléř na euru lépe - možná jiné zaokrouhlení)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 5. 3. 2020 11:20

Daj se tam pořídit i gift cards do různejch obchodů třeba v Německu. Já si za nalítaný míle bral z Miles & More poukázky do supermarketu Rewe, 15 EUR za 4500 mil. Zadarmo dobrý (lety byly služební), ale z tý M&M Gold karty to tady vychází na vratku míň než půl procenta, tak to už je na zvážení každýho.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 5. 3. 2020 11:45

Taky se dají míle prodat, pak to vychází na cca 1,5% vratky. Ale aby to mělo smysl, tak asi jednou za 2,5 až 3 roky.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tocassido 5. 3. 2020 12:54

Super, moc Vám děkuji za rady i tipy...asi zatím zůstanu u té HB a uvidíme jestli vůbec ještě někdy přijde nějaký lepši produkt :)
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 5. 3. 2020 14:55

Lepsi na vratky, lebo HB je asi najhorsia banka :-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod stepano 9. 3. 2020 12:01

Lafayette16 píše:Taky se dají míle prodat, pak to vychází na cca 1,5% vratky. Ale aby to mělo smysl, tak asi jednou za 2,5 až 3 roky.

Dáš nějaký tip kde je výhodně prodat? Létám celkem dost služebně a vždycky ty míle utratím za nějaké kraviny v Lufthansa World Shopu.. pokud by se daly nějak smysluplně prodat, bylo by to fajn.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 3. 2020 13:16

Za 7 haléřů, co jsem je kupoval od kamaráda, je koupím vždycky ("koupě" probíhá tak, že necháš vystavit letenku na moje jméno, tj. musíš mít dostatek mil na vystavení letenky, obvykle od 50 000 mil výše). Pokud za ně chceš víc, zkus dát inzerci do cestovatelských fór, někdy se zadaří prodat i dráž.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků