Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 22. 2. 2020 12:45

Mufinmufi:

Jasně, ale cituješ podmínky Lynx. To jsou otrocky přeložené podmínky cílené podle mého názoru spíš na anglické publikum (zejm. UK). Do češtiny pouze převyprávěno. Pro jistotu bych si být investorem ověřil, z kterého garančního systému se v případě smlouvy u Lynx plní, pokud se s tvými papíry u IB něco stane. Máš tam jasně uvedeno, že v některých případech se plní z britského systému a plnění ze SIPC už pak nemusí nastat.

Krytí SIPC máš co do částek uvedené asi správně. Nevím, odkud máš těch 40k EUR. To je evropské nařízení?

Ano, Lloyds je samozřejmě připojištění, v úhrnu dost možná na malou částku, která nic nepokryje, pokud se rozpočítá na všechny účty IB. Takže ty milionové sumy v podmínkách Lynx jsou spíš tak pro oko. V reálu bys od Lloyds dostal pár dolarů (pokud bys překročil SIPC nebo jinou garanci).

Každopádně netuším, jak by v konkurenčních podmínkách mohl dlouhodobě mít nižší náklady ten broker, který musí platit pojištění do SIPC až na 500k USD plus Lloyds, když Degiro musí odvádět pojistné jen na 20k EUR.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 22. 2. 2020 23:14

Obsah z Lynx jsem použil pouze pro snazší stravitelnost obsahu. Jinak mé příspěvky obsahovaly odkaz přímo na IB i SIPC. V každém případě by měl mít Lynx z hlediska krytí stejné podmínky jako IB. Je to jejich introducing broker.

40k EUR je pro EU - přišlo mi že to tady hodně lidí míchalo dohromady. Pak bylo často spojováno SIPC dohromady s pojištěním Lloyds.

V každém případě shrnu-li to bez omáčky okolo která přibyla je to stále obrovský nepoměr Degiro (klidně i FIO apod.) x IB:
40 tis. EUR x 500 tis. USD na hlavu (+ to připojištění)
Tohle byla má původní myšlenka.

IB cílí na větší investory a budou nesrovnatelně větší (vč. většího kapitálu) než-li Degiro. IBKR = 128,4 bilionů USD v equity napříč 200 zeměmi. Viz např https://en.wikipedia.org/wiki/Interactive_Brokers .

Pak tu docela zapadly praktiky Degiro pod odkazem zde viewtopic.php?p=12498198#p12498198 . Začínám mít z nich docela větší a větší obavy.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 23. 2. 2020 00:50

Billion = miliarda.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 25. 2. 2020 18:03

pozorujete někdo prodlevy (zpoždění cen) v odezvě 5-20sec. webtraderu Degiro teď? (btw včera o tomto čase to bylo taky...)??? padá to do offline...místo reálných cen buď nuly nebo rovnou pomlčky
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 27. 2. 2020 23:57

tak snad to bylo vyjímečně, fakt je že 2 roky předtím jsem nic podobného nezaznamenal....

Dear Mr......,
Thank you for your email.
There was a technical problem with the market data display of our platform which is solved now.
We remain at your disposal.

Kind regards,
Georgios Kalpaxidis
Servicedesk

T +420 228 882 957
E clients@degiro.cz
I http://www.degiro.cz
DEGIRO
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 5. 3. 2020 09:10

Zdravim, poprosil bych o radu - byt jsem se to tu snazil procist, tak z toho nejsem uplne moudry...
Zalozil jsem ucet u Degira - Custody (jinak mam na nejake hrani jiz delsi dobu ING).
Rad bych koupil nejake ETF / akcie (nejsem zatim pro nic rozhodly) pro dlouhodobe drzeni a jde mi o to, abych s tim nemel resp nemusel mit starost v podobe danoveho priznani -> 3 roky drzeni chapu, spis mi jde o to, zda teda musim vybrat neco, kde neni dividenda, abych ji nemusel nekde priznavat / danit?
Tzn. fakt mi jde jen o koupeni (at uz jednou nebo vickrat) a nasledne prodani za X let - tak co pro tohle nejlip zvolit...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 5. 3. 2020 09:12

IWDA
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 5. 3. 2020 11:39

mlrs: Taky bych řekl IWDA.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 5. 3. 2020 12:16

Diky, mel jsem to v predbeznem vyberu (viz drivejsi prispevky v tomto vlaknu) - pokud by byly nejake dalsi tipy, urcite nepohrdnu :-]
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalajvladan 5. 3. 2020 12:17

Zdravím, založil jsem si účet u Degiro, ale nedaří se mi zadat objednávku. Dnes se mi připsaly peníze (zobrazují se ve volném prostoru), ale při zadání objednávky mi vyskočí hláška, která mi říká, že ve volném prostoru mám jen 0,03 EUR (to byl počáteční stav po připsání aktivační platby 1 Kč). Dělám něco špatně? Díky
dalajvladan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 5. 3. 2020 12:23

Musíš ručně udělat převod měn (z CZK na EUR), automaticky by se ti převedly přes noc.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mlrs 5. 3. 2020 12:50

za 0,1% poplatecek jo?
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 5. 3. 2020 12:56

Veškeré převody mezi EUR a CZK jsou zdarma.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mlrs 5. 3. 2020 13:05

ok - ja videl konverze meny na hlavni strance 0,1% a tak nejak jsem si to vztahl i na tuhle konverzi
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 5. 3. 2020 13:19

mlrs: A ty pracuješ bez poplatečku? Já teda ne.
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků