EeasyJet - zruseni letenky kuli COVID-19

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 3. 2020 11:07

Neresite aktualne podobonou sitouaci?
Pristi tyden jsem mel letet Praha-Londyn s EasyJet, ale vzhledem k statnim restrikcim mi to nebude dovoleno.
Jak mam pokracovat? Protoze EasyJet mi nabizi jenom prebookovani, ale ja nevim, kdy mi to bude vyhovovat(nebo do kdy budou zavrene hranice) a proto chtel zruseni a refundaci letenky, ale tu mi nechteji umoznit, jsem sklamany z jejich pristupu...

Zpatecni let jsem mel s RyanAir, kde refundaci udelali(penize by meli prjit za tyden)

Mam cestovne pojisteni(Erste Premier), ale na tohle se pojisteni udajne nevztahuje.
Jako jde jenom o nejakych 450Kc, ale jde mi o princip, ze kuli narizeni vlady prijdu o penize, kde se mam jit stezovat a vymahat? Na lamparnu?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomas3 15. 3. 2020 21:36

Pokud ti jde o princip, tak mám pro tebe dobrou zprávu. Vyhlášení nouzového stavu může občanům přinést újmu aniž by byl nárok na automatickou finanční kompenzaci. A tím je princip o který ti jde naplněn. Pokud by ti šlo i o peníze tak potom mohou další opatření u nás nebo v Británii přinést změnu v přístupu easyJet. Nám u letu do Itálie v druhé půlce března nabízí i refund.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vasek06 15. 3. 2020 21:42

to Tomas .. proboha, co na tom nechapes, vzdyt pise, že mu jde o princip .. :D
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 15. 3. 2020 21:42

Mně zrušili čtvrteční let na Gatwick a další úterý zpět ze Stanstedu. Email nepřišel, podívej se do rezervace, jestli už to není zrušený.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomas3 17. 3. 2020 11:12

Vasek06 píše:to Tomas .. proboha, co na tom nechapes, vzdyt pise, že mu jde o princip .. :D

No tak dobře teď už vážně. O náhradu škody která Vznikla v souvislosti s opatřením států si můžeš požádat do 6 měsíců od jejího vzniku na Ministerstvo vnitra. Pokud nebudeš úspěšný pak už nezbude než to řešit soudní cestou. Potom jsem napiš jak celá věc dopadla.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 3. 2020 16:28

V uctu se objevila moznost refundace, tak pozadano.
jinak RyainAir vratil penize po 2 dnech od refundu
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Huclik 20. 11. 2020 16:31

Do dneška letenky stále nemáme vyřízené.
Huclik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků