Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 19. 3. 2020 00:48

DoubleSix píše:
wit.cz píše:pěkné čtení .. a pak třeba koupíte na divi monetu, fortunu, whatever....
Monetu už někdo začal nakupovat:
https://www.e15.cz/byznys/burzy-a-trhy/ ... un-1367779

Nejdriv musi nekdo prodavat...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 3. 2020 11:38

To máš pravdu :-D
Ale v každé obtížné době se najde hodně lidí, co podlehnou panice a prodají, aby "zrealizovali ztrátu" - buď nemají trpělivost, nebo jiné volné peníze, a prodávají.

Já teď také sedím na grafy a přemýšlím, jestli vstoupit do ETF a nebo ještě tak 2-3 týdny počkat, až coronavirus pořádně provětrá USA.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 19. 3. 2020 11:46

DoubleSix: Když se dívám na krize v minulých desetiletích, tak to podle mě bude trvat mnohem déle. Burzy jsou pomalé, týdny jsou na tohle krátká doba. „Index paniky“ VIX je na svých historických hodnotách, teď bych asi ještě nevstupoval: https://finance.yahoo.com/chart/%5EVIX?guccounter=1
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 3. 2020 11:49

Marek : také si myslím, že je ještě moc brzy. Ten šok/pád na trzích se nestačil ještě pořádně vstřebat. A dopad na některá odvětví bude ještě masivní (např. automobilky, těžba ropy, spotřební průmysl, cestovní ruch, ....).
Hodně lidí mi tvrdí, že se trhy hrozně rychle vrátí na původní hodnoty. Já jsem ale pesimista.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 19. 3. 2020 13:05

Vstupovat asi tak možná na burze v Číně, ale v Evropě a USA to teprve přijde.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 19. 3. 2020 13:38

Lynx má dnes v 19 h webinář „Koronavirus a finanční trhy“, mohlo by to být zajímavé: https://www.lynxbroker.cz/webinare/koro ... -investory
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomsln 19. 3. 2020 14:19

DoubleSix píše:Marek : také si myslím, že je ještě moc brzy. Ten šok/pád na trzích se nestačil ještě pořádně vstřebat. A dopad na některá odvětví bude ještě masivní (např. automobilky, těžba ropy, spotřební průmysl, cestovní ruch, ....).
Hodně lidí mi tvrdí, že se trhy hrozně rychle vrátí na původní hodnoty. Já jsem ale pesimista.


Vidím to stejně. Třeba v USA to teprve začíná. S jejich zdravotním systémem to bude fakt tvrdá rána. Čína se z toho sice otřepala poměrně rychle, ale oni jsou úplně někde jinde než zbytek světa ...
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod elfin 19. 3. 2020 14:31

Co třeba investovat do nákupu dolaru? Posiluje už týden skokově každý den...zatím...
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 19. 3. 2020 15:37

Já to mám v plánu už z toho důvodu že chci čekat na vhodnou příležitost pro nákup v USA. Doufám, že mi brzy v IB aktivují účet, protože sledovat kurz který roste když vím, že budu provádět konverzi je ubíjející. Než bych naopak využil nějaký fintech pro konverzi a peníze se vrátily, tak to poskočí ještě víc.

Co říkáte na prohlášení Trumpa o tom, že podrží aerolinky? Zůstane to jen u prohlášení?
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 25. 3. 2020 17:01

Má někdo přehled kdo má teď nejlepší termínovaný vklad tak na 12 měsíců? (Jestli ČNB zítra sníží sazby o 0,5pb tak hned něco zakládám)
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 3. 2020 17:48

Jako aby ti to inflace (někdo ty napumpované peníze do ekonomiky zaplatit musí), co je za rohem, pořádně sežrala?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 25. 3. 2020 19:53

Přesně, aktuálně je ideální se zadluzit a vyčkat.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 25. 3. 2020 20:15

Třeba lepší, aby to trošku sežrala inflace než další pokles na burzách třeba o -30% a čekat pak dalších 10 let než bude člověk zase na své výchozí pozici.

Je zajímavý, že se tady nikdo nepochlubí, jaké jsou jeho ztráty v investicích (akcie, ETF, p2p) za poslední 2 měsíce.

J&T banka ještě drží TV docela vysoko.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 25. 3. 2020 20:28

Diverzifikace. Mám akcie, protiinflační dluhopisy, ale jakožto správná konzerva i spořáky ale z těch chci něco odčerpat a dát na TV, poněvadž očekávám že uročení na SÚ bude brzo pod 1% bez vyjímek
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 3. 2020 23:31

Přirovnávat TV k burze...
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků