Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 3. 2020 11:06

Jo, asi to takto stále funguje. Minimálně na začátku terminál sice fakticky vyžadoval místo bezkontaktní transakce transakci kontaktní s PIN, ale tvářil se jakoby zamítl transakci z nedostatku prostředků na kartě/účtu. Minulý týden se mi totéž stalo v Lidlu, ale měl jsem pocit, že na některých terminálech už jsem viděl nějakou hlášku, ze které to vyplývalo jasněji.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 3. 2020 12:00

Při používání HB nálepky k podobným obstrukcím nedochází, takže doporučuji používat ji :) - ani nemůže u ní být tento problém, když nálepka kontaktně platit neumí. Nevýhodou nálepky je snad jen denní limit maximálně 5 tisíc, ale nad tuto hranici se přeci jen za den neutrácí tak často :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Korzaik 26. 3. 2020 14:07

Jako tohle dělá tu kartu prakticky nepoužitelnou, přitom oni se vymlouvají na nařízení EU, ale u žádné jiné platební karty jsem tenhle problém neměl.

Příští měsíc mi přijde nová karta, tak uvidíme, jestli se něco nezmění.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 26. 3. 2020 14:28

Jak v Tescu tak Kauflandu to u samoobslužných pokladen po zamítnutí platby automaticky nabídne provést platbu znovu.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 26. 3. 2020 15:06

Já z toho důvodu používám kartu 2x obalenou, nejdřív do Curve a pak do ApplePay. Tím pádem nemusím zadávat PIN nikdy :-)
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 26. 3. 2020 16:56

minarjo píše:Při používání HB nálepky k podobným obstrukcím nedochází, takže doporučuji používat ji :) - ani nemůže u ní být tento problém, když nálepka kontaktně platit neumí. Nevýhodou nálepky je snad jen denní limit maximálně 5 tisíc, ale nad tuto hranici se přeci jen za den neutrácí tak často :).


Další nevýhodou nálepek je ještě nemožnost změny PINu. Nebo to snad u nálepek Cetelem (HB) jde?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Korzaik 26. 3. 2020 17:44

suram píše:Jak v Tescu tak Kauflandu to u samoobslužných pokladen po zamítnutí platby automaticky nabídne provést platbu znovu.

V Albertu ne, tam musíš volat obsluhu.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 3. 2020 13:44

Milos píše:Další nevýhodou nálepek je ještě nemožnost změny PINu. Nebo to snad u nálepek Cetelem (HB) jde?

Ne, neumí, to už se řešilo. Já to hned zkraje "vyřešil" tak, že PIN nálepky jsem si nastavil skrz ATM i na kartu (nejen HB, ale třeba i Curve), a to se už zapamatuje lépe, když je používán často...
Mimochodem třeba u Twisto nelze změnit PIN ani u klasické karty, to je už horší :(.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 28. 3. 2020 14:27

A to já si zase podle PINu Twisto karty nastavil stejný PIN i pro ostatní platební karty ;-)
Milos
Inventář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků