Refinancovat hypotéku 2 roky před koncem fixu?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod beet 27. 3. 2020 15:07

beet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dk1844 27. 3. 2020 17:38

Diky chlapi - pochopil jsem. Takze nechat refinancovat a pak resit.

Jeste me napadlo, ale to je uz uplne svinsky, zkusit se s novou bankou domluvit, ze mi jiz podepsany urok na refinancovani snizi, jinak hrozi, ze prebehnu hned po refinancovani (pochybuju, ze by na to kyvli, ale pokud ano, bylo by to aspon celkem bez prace :D )
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 29. 3. 2020 18:34

Plati to na kazdou obnovenou fixaci po roce 2016 (i stejne banky) nebo jen na uplne novou smlouvu?
Naposledy upravil taylor729 dne 30. 3. 2020 05:34, celkově upraveno 1
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 29. 3. 2020 18:47

Jasně. Ale pořád tedy platí, že musí už být refinancování čerpáno (tj. dokončené refinancování) nebo můžu prostě refinancovat už teď jinde a sankce u původního refinancování nebudou platné nebo musím refinancování dokončit?
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 3. 2020 01:57

tmx643 píše:Tak šlo to nahoru. Z těch cca 2,3 na těch cca 2,6. Vždy záleží na konkrétní situaci, bonitě, výši hypo, počtu let. A KB a Hypotečka mají obecně jedny z nejvyšších sazeb.
U Creditas a Fia už pochybuji, že dají tu sazbu od. I Refinanso už má 2,38 % (přičemž ještě asi 3 týdny zpět mělo 2,08 %). Airbank ještě ukazuje 2,39 % (ale to měli i v listopadu, tak těžko říct, jestli už nezvednou).
Což je ale stále o dost míň, než ti nabízí (tak proč by dávali míň, když nemáš lepší nabídku).


Moneta už má 2,08 zase zpátky :-D .
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 30. 3. 2020 09:45

Ale teď má 2,08 % s pojištěním, předtím to bylo bez pojištění (s pojištěním 1,88 %).
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod beet 31. 3. 2020 08:10

dk1844 píše:Jasně. Ale pořád tedy platí, že musí už být refinancování čerpáno (tj. dokončené refinancování) nebo můžu prostě refinancovat už teď jinde a sankce u původního refinancování nebudou platné nebo musím refinancování dokončit?


Když se podívám do toho zákona, tak mi z toho vyplývá, že to celé platí jen v případě prodeje. Co, ale vím z praxe, tak by to mělo platit všeobecně.

Takže můžu poradit jen to, co radili mě. Na přesné vyčíslení pokuty se musíš zeptat u banky kde to máš podepsané. Např. KB má na stránkách rovnou kalkulačku.
beet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod beet 15. 4. 2020 12:13

Včera mi volal poradce, že má aktuálně Unicredit 1,99% bez podmínek na 5 let. Tak se zdá, že to začalo klesat.
beet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 15. 4. 2020 12:23

Zajímavé je, že na jejich stránkách se mi tato sazba (dokonce 1,79 %, což je zřejmě při pojištění) ukazuje jen u nové hypotéky. U refinancování se mi zobrazuje 2,49 %... Možná v tom mají jen bordel :)
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 4. 2020 13:25

Nedávno v ucb tvrdili že nove klienty na hypo nepřijímáj. Jen těm co maj u nich účet.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod beet 21. 4. 2020 08:41

Tak mám další informace a mám už i vyčíslení od banky, v mém konkrétním případě bude pokuta 0Kč, protože jak banka píše:

Náhrada účelně vynaložených nákladů se vztahuje pouze na úvěry sjednané od 1.12.2016 nebo úvěry sjednané před tímto datem, u nichž po 1.12.2016 započalo běžet období, pro které byla sjednána nová zápůjční úroková sazba. V ostatních případech je vyčíslená úhrada za předčasné splacení v souladu se smlouvou o úvěru.

Moje stále aktuální smlouva byla podepsána před 1.12.2016 a i když už mám podepsaný dodatek, tak ten ještě nezačal platit a splacení hypo k datu fixace je podle původní smlouvy, takže pokuta 0.
beet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod beet 9. 9. 2020 12:15

Tak se mi to blíží. Myslím ten refinanc. :)
Jak to vypadá aktuálně na trhu? Kam se dá momentálně dostat? Zajímá mě 10 letý fix bez podmínek.
Co jsem se díval, tak zatím asi nejlíp Moneta 1,88%. Je někde něco lepšího, třeba přes poradce.
beet
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků