Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod elfin 27. 3. 2020 16:58

Jir.vesely: K čemu by to bylo..? Pokud můžete chvili spořit a nemusíte hned peníze utrácet, vyčkáte na dobu poklesu inflace a potom zisky využijete. Já z té doby úrokové hojnosti si za čas koupil nové auto bez dotací teprve až inflace klesla, nikdy to nebude trvat věčně, ekonomika se zase vzpamatuje.
Naposledy upravil elfin dne 27. 3. 2020 17:01, celkově upraveno 1
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 3. 2020 16:59

Jo, dá se souhlasit s tím, že v lepších časech se má myslet na horší časy, ovšem jsou státní zaměstnanci a státní zaměstnanci.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jir.vesely 27. 3. 2020 18:50

elfin: To jako že když inflace poklesne třeba z 10 na 2%, tak se hodnota peněz zase zvýší? ale no tak ;)
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod elfin 27. 3. 2020 20:19

jir.vesely: Hodnotu peněz jsem nezmiňoval, to už si každý domyslí :)
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 27. 3. 2020 22:08

RomannX píše:Jen čekám, kdy zas vylezou státní zaměstnci s požadavkem zvyšování mezd, zvlášť učitelé, když jim to Babiš 100% slíbil ...


Jestli vylezou, tak treba nekdo napadne je nahradit dalkovou vyukou jako v australii :-) uz dnes se ukazuje, jak na youtubu ti co opravdu umeji ucit, maji vysokou popularitu...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 31. 3. 2020 10:55

Sledujete někdo to plánované odložení splátek, co bude navrhovat Maláčová? Kdo ví co z toho nakonec vyjde a jestli to ještě neumocní nějakou šíleností jejíž dopady se dozvíme až zpětně.

Já z toho vidím jak jsem někde četl potenciálně závažný problém a to, že banky přestanou dávat nové půjčky/hypotéky, nebo je omezí natolik, že si na ně nikdo nesáhne.

To by mohlo ovlivnit ziskovost a obecně životaschopnost malých bank, které to může klidně položit. Na to si můžeme navázat hromadný "run na banky".

Plánujete někdo v rámci pudu sebezáchovy diverzifikovat na BÚ/SÚ větších bank (čti ČS, KB, ČSOB, apod.) i za cenu nulového, nebo tomu blízkému úroku a naředit příp. čekání na peníze z fondu pojištění vkladů? Zákon je jedna věc, ale pokud bude úroveň zmatku vysoká může se stát prakticky cokoliv.

Pak už jen chybí, aby v rámci "ochrany zdraví" banky deaktivovaly bankomaty a zastřešilo se to jejich "hromadnou dezinfekcí".
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 31. 3. 2020 11:14

Podle mne - pokud se tvé myšlenky ubírají tímto směrem, tak je lepší je vybrat a pod peřinu. Opravdu nevidím scénář ve kterém je rozumné cpát je do molochů za (neumím stupňovat) směšný úrok.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 31. 3. 2020 11:34

Já osobně diverzifikuju teď víc než předtím (4 SÚ, Dluhopisy, Akcie), ale nějakého kolapsu většího množství ústavů se neobávám, ani runu na banky .. k těm bankomatům - kdyby byl run na banky tak se maximálně omezí výběr hotovosti na osobu/týden. A do SÚ od ČS, ČSOB a KB nevložím ani korunu.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 31. 3. 2020 11:38

Taky nevím, jestli bychom měli přemýšlet nad tímto scénářem. Je ale fakt, že jeden nikdy neví.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 31. 3. 2020 12:01

Mé myšlenky "byly nasměrovány" tímto směrem. Někde jsem včera četl, že si tohle lidi z praxe dovozují jako možné dopady. Možné v tom smyslu, že můžou přijít, ale nemusí.

Taky mi je proti srsti dávat molochům vklady "zadarmo", ale jestli přijde od vlády nějaká megašílenost okamžitě diverzifikuji alespoň mezi bankami a holt ty úroky obětuji.

Napříč více SÚ už to mám teď, ale všechno to jsou z logiky věci spíše malé banky, které dávají vysoké úroky.

Jedno je jisté - k směšnému úroku směřujeme pomalu ale jistě i u malých bank. Je to jen otázka času.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farang 31. 3. 2020 13:07

Pokud by banky zavedli téměř nulové úroky na spořicích účtech, není důvod u nich držet peníze. Je to jednoduchá ekonomie = pokud za uložené peníze nic nedostanu, nebude je mít ani banka. Dotovat dlužníky může stát, já nikoliv :pozor
farang
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jir.vesely 31. 3. 2020 13:15

No, pokud není člověku vyloženě proti srsti dát něco i do fondů (což teď minimálně dává smysl víc než několik měsíců zpátky), tak ČSOB má spořák Duo profit, kde jsou garantovaná 3% na rok. Splnilo by to ten moloch, diverzifikaci i dobrý úrok na spořáku. Ale musí se dát něco holt i do fondů.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 31. 3. 2020 13:16

Mufinmufi píše:Mé myšlenky "byly nasměrovány" tímto směrem. Někde jsem včera četl, že si tohle lidi z praxe dovozují jako možné dopady. Možné v tom smyslu, že můžou přijít, ale nemusí.

Taky mi je proti srsti dávat molochům vklady "zadarmo", ale jestli přijde od vlády nějaká megašílenost okamžitě diverzifikuji alespoň mezi bankami a holt ty úroky obětuji.

Napříč více SÚ už to mám teď, ale všechno to jsou z logiky věci spíše malé banky, které dávají vysoké úroky.

Jedno je jisté - k směšnému úroku směřujeme pomalu ale jistě i u malých bank. Je to jen otázka času.


No s tím souvisí tenhle nápad https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bankeri-zaklekli-na-ministryni-nechteji-generalni-pardon-na-splatky-96892?seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null&fbclid=IwAR1Y-P-fD6X634B0ZaOLyXhnnqvCXgTTcGYiM-uoboKBzNGczemEx399wn0

-- 31. 3. 2020 13:17 --

jir.vesely píše:No, pokud není člověku vyloženě proti srsti dát něco i do fondů (což teď minimálně dává smysl víc než několik měsíců zpátky), tak ČSOB má spořák Duo profit, kde jsou garantovaná 3% na rok. Splnilo by to ten moloch, diverzifikaci i dobrý úrok na spořáku. Ale musí se dát něco holt i do fondů.

To mám, i když jsem začal nevhodně v lednu, kdo ale mohl tohle čekat.

-- 31. 3. 2020 13:17 --

farang píše:Pokud by banky zavedli téměř nulové úroky na spořicích účtech, není důvod u nich držet peníze. Je to jednoduchá ekonomie = pokud za uložené peníze nic nedostanu, nebude je mít ani banka. Dotovat dlužníky může stát, já nikoliv :pozor

Zase mít prachy doma v trezoru a vkládat na účet abys mohl platit kartou...
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 31. 3. 2020 13:59

PULPANM: no jo, takové super načasování jsem měl s Monetou, kam jsem něco naházel kvůli tý akci nákupů bez poplatků. na druhou stranu tohle je dočasný problém a abych z něj do budoucna něco vytěžil, tak tam teď sypu víc než bylo původně v plánu. pěkně rovnoměrně po týdnech, kdyby to ještě někam skákalo, což se lehce mže stát.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 31. 3. 2020 15:44

Zase by si člověk měl něco nechat na nákup těch snad levných bytů, domů a pozemků pokud realitní bublina splaskne - https://www.novinky.cz/finance/clanek/s ... paign=null .

Dokážu si představit, že pokud stopnou klientům bank povinnost splácet (úroky v omezené regulované míře poběží), tak banky stopnou půjčování, a nebo ho natolik znevýhodní, že si na to šáhne jen omezená skupina lidí. Pak přijdou nějaké exekuce, dobrovolné dražby a prodeje.

Do toho navíc propouštění (už se děje byť asi ne v takové míře jako v USA), omezené finanční rezervy u lidí...
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků