Zrušení daně z nabytí nemovitosti a odpočtu úroků

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Aldapo 31. 3. 2020 23:27

Tak důležité je aby se ty 4 procenta na všechny nemovitosti nikam neztratila a nezaseklo nebo nestáhlo se to. Když kupujete za keš tak nějaký odpisy úroků moc smysl už nemaj.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod satinst 1. 4. 2020 18:13

Tak jsem čekal že dnes to zrušení daně schválí a ono nic...právě zrovna řeším jeden pozemek tak by to bodlo:-(
satinst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Aldapo 1. 4. 2020 21:06

No chtěj to zkomplikovat z 5 na 15let držby pro osvoboení daně při prodeji, ale to by až tolik nevadilo. Schillerka furt mlela o bytech,domech...prej prostě nemovitostech, tak snad to s ornou neposere a aspoň do dvou měsíců to schválí - ale ještě asi času dost, ceny moc dolů neletí, je brzo:(.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrusnok 2. 4. 2020 07:25

Maláčová zas mlela něco o tom, že by se mělo jednat o jen o "první" nemovitost. No uvidíme, v jaké podobě to nakonec projde. I když to teď tak nevypadá, stále se jedná o menšinovou vládu.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod saabik 2. 4. 2020 08:05

Bylo to jednoduché. Jsem přesvědčen, že po jejich zásahu to bude o dost komplikovanější. To je banda...
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dray.mond 15. 4. 2020 06:38

Konečně nějaké info po více než dvou týdnech.

Ministerstvo financí ČR oficiálně:

Není třeba s podáním vkladu do katastru nemovitostí vyčkávat až na případné schválení návrhu zákona Parlamentem, protože bez ohledu na to, zda a kdy bude návrh schválen, by z něj měli prospěch všichni, jejichž daň je splatná od 31. března 2020. Ti by již neměli povinnost daň zaplatit. To by se týkalo všech poplatníků, kteří dokončili svůj vklad na katastr v průběhu prosince 2019 nebo později. „Jedná se o množinu lidí, kterým jsme v rámci liberačního balíčku odsunuli úhradu daně z nabytí až do konce srpna. Nyní tuto daň nemusí platit vůbec. Těm, kteří ji už v předstihu zaplatili, vznikne přeplatek, o jehož vrácení mohou požádat,“ říká ministryně Schillerová.

https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove ... i-pr-38157
Dray.mond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aldapo 15. 4. 2020 21:09

Takže už jen aby dobu reflektovaly i ceny nemovitostí a můžu rozbíjet prasátko (hooodně naditý :) ). Klid, to příjde.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 1. 5. 2020 07:40

Tak se to vylouplo.
Takže, vládní návrh počítá s tím, že daň se neplatí za nemovitosti, kde vklad do KN proběhl od 1.12.2019.
Odpočet úroků z hypoték na bydlení je možný pro nemovitosti, kde vklad proběhne do konce roku 2021. Po tomto datu ani u novostaveb nebude možné úroky uplatnit.
A daň z příjmů bude mít osvobození nově po 10 letech.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 1. 5. 2020 07:51

Škoda,nechápu že Maláčová a spol kyvly na prosinec,když to nechtěli vubec.Bohate by stačilo od nabytí od ucinnosti zákona ve sbírce (lepší tlak na cenu a peníze do rozpočtu). Zase socani vymekli. No ještě vyhráno nemaj,jen to maj ložený.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrusnok 1. 5. 2020 11:09

Celkem mě překvapilo, že navrhují zrušit celé zákonné opatření jako celek. Jsem myslel, že třeba vklady nemovitostí do základního kapitálu obchodních korporacích budou zdaněny nadále a také, že nabývání nemovitostí neurčených k bydlení bude zdaňováno nadále. No ale to jsou asi akademické otázky.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod outlier 2. 5. 2020 22:08

Já vůbec nerozumím tomu, co tohle má společného s koronakrizí? Nechápu, co je pozitivního na "rozhýbání trhu nemotivostí" - ekonomice může být celkem jedno, že se něčemu změní majitel, notabene u bytu. Navíc já čekám, že se teď nadělají takové dluhy, které se prostě budou muset rozpouštět v inflaci, takže ceny nemovitostí spíš porostou.

Nebo je to příprava na brutální zvýšení daně z vlastnictví nemovitosti?

Ovšem ten odpočet úroků z hypotéky z daní je snad nejnesmyslnější daňový zákon, co znám. V praxi to znamená to, že ti, kteří bydlí v nájmu, se ještě složí vlastníkům na daňovou slevu.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 2. 5. 2020 22:21

Jen ať hypotékaři platí daně stejně jako ostatní, daně zjednodušit, výjimky zrušit, souhlasím.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 2. 5. 2020 22:25

Outlier
Navíc já čekám, že se teď nadělají takové dluhy, které se prostě budou muset rozpouštět v inflaci, takže ceny nemovitostí spíš porostou.
*******

A tady zase ti co mají keš čekají na to že hotovost bude část vlastníků potřebovat/chtít dřív než se reálně inflace do ceny nemovitostí projeví, ba naopak ceny nemovitostí chybějící likviditou a vyčkáváním na trhu leckde i dost poklesnou(bude volněji v aukcích).

Co skutečně nastane nikdo neví, max se někdo může trefit do odhadu. Ale jestli keš na nákup nemáš, může Ti to být jedno.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod outlier 2. 5. 2020 22:44

Teď jsem na to četl názor Lukáše Kovandy, o kterém si můžeme myslet cokoliv, ale nějakou logiku to má.

Do konce roku 2021 spadnou sazby hypoték v Česku na rekordní minimum, což bude jeden z vítaných důsledků znehodnocování peněz v podání centrálních bank. Ovšem vítaný jen někým. Stále víc lidí si nebude moct vlastní nemovitost vůbec dovolit. Až bude těchto lidí dostatečné množství, „osmělí se“ politici k takovému navýšení zdanění a zregulování nemovitostí, že to bude hraničit s jejich znárodněním – čekejme to kolem roku 2030.

Zdroj: https://www.penize.cz/hypoteky/416544-zlevni-hypoteky-skonci-dan-z-nabyti-bydleni-ocima-expertu
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aldapo 2. 5. 2020 22:46

Někde mám zafixované že zrovna Kovanda se snad nikdy netrefil... . Každopádně ten fond co vede ztratil za 4 týdny cca 700mega a to je teprv optimistický začátek (i když se to dalo čekat už od Wuhanu - v té době u nich světlé zítřky).
https://g.kurzy.cz/grafy/podilove-fondy ... 50-yb1.svg

Vcelku dost lidem bude minimum úroků koncem 2021 u zádele, když teď nebudou mít na splátky. A stejně tak 2030 zase tak daleko že to zas nemusí trápit ty ostatní.
Aldapo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků