Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 5. 4. 2020 08:02

Kdyby se topil milionech, nepotřeboval by ze sebe dělat pomalu každodenně šaška v televizi.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 5. 4. 2020 08:21

Kdo má hodně chce ještě víc. To je roky prověřené pravidlo.
A jedna pozitivní zpráva, EU už si fakt pod sebou kope hrob https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... y-40319404
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 5. 4. 2020 09:01

Ale kdo má málo, víc chce mít víc, než chce mít víc ten, kdo má víc než on. To je jasné jako facka.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 5. 4. 2020 09:25

Psali někde že měl, má mj. penzion ve švajcu. Taky obrážel česko s tím super upraveným gastro kamionem. At má, ale at nenaříká v TV, že vlastně nemá. Přitom drtivá většina gastro v regionech fakt padá na hubu, ne jako on. Ale zasloužil se o uvědomění veřejnosti, co všechno se děje v různých knajpách v kuchyních.
Na druhém straně nechápu, co vedlo, vede ty davy oveček k tomu, řadit se do pořadníků na rezervaci do jeho podniku-ů v Paze :-D kde se pak podle recenzí ani pohodlně neusadí s dostatkem místa pro židle a stoly.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod suram 5. 4. 2020 09:44

Ovce se vždy projeví jako ovce, co je na tom k nepochopení?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 5. 4. 2020 10:26

No, Pohlreich je především hulvát, mám rád jeho hlášky, ale za šéfa bych to nechtěl. Upřímně? Nezavidím mu to, ale nelze si nevšimnout, že se z běžné Toyoty Avensis provařil až k Lexusu, dvoum. A nechci mu sahat do svědomí, ale finančně za vodou je podle mě především díky televizi, která ho objevila a udělala. Myslím, že Café Imperial by ho takhle dobře neuživilo, do toho vydává knížky. Je na peníze, je úspěšný, ale já jsem ho poznal až díky "Ano, šéfe!"

A ve Švajcu to musel zavřít, důvody neznám, tipnul bych si, že Švýcarům nebyl dost dobrý. Vlastní byznys si dopřál až v padesáti. Takže řemeslo umí dobře, ale to, že je tam, kde je, je spíš náhoda a štěstí. Myslím, že je trochu namachrovaný, v něčem má pravdu, ale povahově mi moc nesedí. Myslím, že je to takový neempatický mizantrop, a tím vůbec nemyslím, aby se dělil o své miliony, ale mluvím o jeho povahových vlastnostech. Žije v iluzi, že když je úspěšný on, musí být i druhý, stačí nebýt lempl, umět si máknout. Ale ono to je i o štěstí, píle, ctižádost fakt nestačí.

Mám rád, když úspěšní radí lidem, pak vzniká iluze, že stačí udělat tohle, tohle, tamto, a budu úspěšný taky.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 5. 4. 2020 11:52

dockalacek píše:já jsem ho poznal až díky "Ano, šéfe!"

Já taky. Ale co z toho plyne?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 5. 4. 2020 12:12

petrmegac píše:Kdo má hodně chce ještě víc. To je roky prověřené pravidlo.
A jedna pozitivní zpráva, EU už si fakt pod sebou kope hrob https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... y-40319404


Kéž by to byla pravda, ale obávám se, že na EU je nabaleno tolik kolenovrtů a rybník si sami nevypustí..Takže čekám, že jen přijde nová těžká propaganda, kde bychom skončili, kdybychom vystoupily z EU a ovečky tomu tupě uvěří a pojede se dál. Objeví se plno nových eurohujerů a lidé mající jiný názor na EU než je ten jediný "správný" budou ostrakizováni, takže to lidi vzdají, sklopí hlavu a pojede se zase materiální a povrchní život...Lidstvo se pořádně nepoučilo nikdy, takže žádnou změnu k lepšímu bohužel nečekám..Bohatí budou ještě bohatší, chudí ještě chudší...
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 5. 4. 2020 12:27

EU by nebyl špatný projekt, ale chytly se toho byrokrati, ekonm. šejdíři a čerpači dotací alá Bureš. Minimálně EU vlastně zabránila dalším válkám v Evropě, a že jich bylo v minulosti.
Nelze si nepovšimnout výrazných frází z Bruselu, podobné velkohubé fráze používají USA, Rusko i Čína.

Vystoupení malé země jako je česko je ekonomická sebevražda. Celní kvoty by výrobu od nás zastavily a ihned by je nahradila výroba bez cla z okolní vých. Evropy.
Tak jako vždy v minulosti, bude česko strženo vývojem v Evropě, pokud se EU rozštěpí nebo zmenší, půjdeme zřejmě s německem vstříc něčemu novému.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aaischa 5. 4. 2020 13:01

proč bychom nemohli zůstat jen v Evropském hospodářském prostoru, který dovoluje volný pohyb zboží bez cel, a na druhou stranu nenařizuje žádné další věci která již EU nařizuje, reguluje atd.. ?
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 5. 4. 2020 15:38

jednadva píše:
dockalacek píše:já jsem ho poznal až díky "Ano, šéfe!"

Já taky. Ale co z toho plyne?


Snad je to jasné, nebo ne? Skutečně dobře se začal mít, podle mě, až díky médiím, můžu se mýlit, ale v Alcrónu nebo přes Café Imperial by se nejspíš ke dvoum Lexusům neprovařil.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 5. 4. 2020 17:03

Uniká mi pointa. Tak holt má dva Lexusy. Co na tom?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 5. 4. 2020 17:45

Ach jo. Že machruje, ale kdyby ho neobjevila Prima, nejspíš by dva Lexusy neměl. Čili podle mě za svůj životní standard nevděčí (jenom) svýmu talentu, ale spíš tomu, že ho objevila Prima a proslavila ho. Nebejt ji, nikdo by ho neznal.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 5. 4. 2020 17:57

No tak si vydělal účinkováním, to je toho. Hercům se nesmí platit?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod dockalacek 5. 4. 2020 18:02

Ale jo, já to dávám do souvislosti s jeho arogancí, nic víc. Že měl štěstí, je vidět a souhlas s Hanny85 - nejvíc huláká.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků