Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 5. 4. 2020 19:11

Co je arogantnější? Schůzka 13 vysoce postavených lidí, přestože jsou schůzky ve skupinách zakázané, nebo jeden naštvaný hospodský, který právě kvůli těmto lidem musel zavřít hospodu? Mluvím samozřejmě o nějaké blíže nejmenované zemi, říkejme jí třeba Tramtárie. :) V Česku by se to totiž určitě stát nemohlo. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 5. 4. 2020 20:18

Já myslím, že při výkonu zaměstnání to zakázané není. V hospodě se může personál také radit.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 5. 4. 2020 23:45

Jo, sorry, to je asi pravda, nejsem expert na represivní opatření v Tramtárii.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 6. 4. 2020 05:34

Nechci je nijak obhajovat ale byla to pracovní schůzka a ne hospodská. Nás taky sedí v kanceláři 15, holt jsme v práci.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 4. 2020 09:44

Jo, v pohodě, snad to ten virus taky dokáže takhle administrativně rozlišit. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 4. 2020 09:52

Virusu to bude jedno, jestli metr nebo dva. Pokud už se setkávat musí, tak se nedá nic dělat.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 6. 4. 2020 10:01

Ještě před pár dny chtěl zavřít zemi na dva roky a teď tohle. Nemají jasný plán, nalomí ekonomiku a pak ještě dostávají medaile. Jak jim mám věřit?
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... domaci_hm1
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 4. 2020 11:07

To se dalo čekat, myslel to v březnu dobře pod tlakem tisíců mrtvých v Itálii. Bohužel většina občanů žije s ruky do huby a zjevně nemá žádné velké rezervy, platí hypo-otrokéky a půjčky, stejně firmy a podnikatelé chtějí hlavně znovu rýžovat a tak ze sebe dělají největší chudáky a tlačí přes své "odbory" na vládu, tím že vydírají velkým propouštěním.
Není jiné východisko, když většina občanů si zvykla na neustálý růst ekonomiky a všichni si myslí, že musí pokračovat.
Takže to uvolní a budou se snažit těmi inteligentními karanténami uřídit pandémii v nějakých mezích.
Protože lék a očkování v dohledné době zkrátka nebude.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod suram 6. 4. 2020 11:16

Ještě není ukončena první vlna pandemie a už máme nařízenu druhou.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 6. 4. 2020 11:17

"stejně firmy a podnikatelé chtějí hlavně znovu rýžovat a tak ze sebe dělají největší chudáky "

Každý se může stát podnikatelem, naprosto každý.
Ale pro některé je snazší se přisát na státní cecek a okrádat lidi co podnikají ;)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 4. 2020 11:27

Podnikatelem by ideálně měli býti jen psychopaté, at v dobrém slova smyslu nebo bohužel i špatném. Jedině psychopat totiž postrádá přirozený lidský strach a deprese z toho, že mu nějaký zlý psychopat nezaplatil nebo jej účelově podvedl.

Mě by teoreticky nevadilo, kdyby celý svět jel v nouzovém režimu 10 let, já rezervy mám a umím se přispůsobit i domácí výrobou a prací z domu sám pro sebe. Jenže drtivá většina občanů, hlavně státní a veřejní vyžírkové chtějí aby se kola točila na 100% a ovce platili daně a makaly.
Není bez zajímavosti že všem státním zaměstnacům běží 100%plat i když úřady neúřadují a školy jsou zavřené.
Ruku na srdce nikdo nevíme dne ani hodiny, tak proč se nezastavit a žít jinak.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tom brava 6. 4. 2020 12:00

"úřady neúřadují" je klam, jedou online/tlf....ač jsem tomu sám nevěřil, kupodivu to funguje rychle a proklientsky (pohodlně a bezstresově). :tleskani
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 6. 4. 2020 13:15

Jsem zvědavej, co s tím udělají, na celém světě to je stejný. Každou zemi je možné zmrazit tak na měsíc, měsíc a půl. Třetina lidí se dostane do problémů během pár dnů/týdnů, třetina po tom měsíci a půl, třetině to je více méně jedno. Těžko se dá ale tenhle mrazený režim udržovat čtvrt nebo půl roku, což by bylo na čínskou chřipku téměř ideální.

V Thajsku se taky rozhodli hodit vidle do ozubených kol ekonomiky taky. Přitom by mohli za den stejný počet lidí zachránit, kdyby na ten den zavřeli nějakou dálnici.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 4. 2020 13:24

Postupně se vše vrátí do starých kolejí. Někde dřív, někde později. A pár lidí za to dostane pár státních vyznamenání. :) Opět mluvím o Tramtáriích. V žádném případě nehovořím o situaci v Česku. :) To bych si v žádném případě jako poslušný občan nedovolil.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 4. 2020 14:13

A spousta seniorů zemře. :-(
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků