Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 3. 4. 2020 07:51

No jenze to by tem bankam moc lidi nezbylo, ja si myslim, ze nic nebude tak horke, jak se to uvari.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 3. 4. 2020 08:33

Ale tak vliv na bonitu neznamená, že nedostanou úvěr vůbec, jen menší a/nebo s vyšší sazbou. Stejný negativní vliv má u některých bank třeba když žádá Slovák, přestože tu má pobyt, atd.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 8. 4. 2020 22:13

Ví někdo jak se vypovídá Modrá pyramida ke konci vázací doby? Mají na to nějaký formulář?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swisst 9. 4. 2020 08:22

vpe píše:Ví někdo jak se vypovídá Modrá pyramida ke konci vázací doby? Mají na to nějaký formulář?

Nejjednodušší je kontaktovat poradce stavební spořitelny. Ten je vyzbrojen formulářem, ověří totožnost a dodá žádost na centrálu.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas3 16. 4. 2020 16:34

Letos budu zakládat nové st. spoř. jen pro účely spoření + st. podpory. Teď vidím akci ČMSS na CČ 200 k zdarma a úrok tarifu aktiv + je 0,6% + 0,6% p.a. bonus za pravidelné spoření. Tak jestli nenajdu nic lepšího, tak to asi založím, než ty podmínky zhorší.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 16. 4. 2020 17:46

vpe píše:Ví někdo jak se vypovídá Modrá pyramida ke konci vázací doby? Mají na to nějaký formulář?


Řešil jsem koncem roku, napsal jsem volnou formou, nechal na poště ověřit podpis a zaslal doporučeně pyramidě ... a vše proběhlo OK ... je to sice "nákladnější" postup, než na pobočce, či poradce, ale za tu čistou hlavu od klínů do hlavy při jednání s poradcem, to stojí :-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrholecR 16. 4. 2020 19:49

Tomas3 píše:Letos budu zakládat nové st. spoř. jen pro účely spoření + st. podpory. Teď vidím akci ČMSS na CČ 200 k zdarma a úrok tarifu aktiv + je 0,6% + 0,6% p.a. bonus za pravidelné spoření. Tak jestli nenajdu nic lepšího, tak to asi založím, než ty podmínky zhorší.


Do konce dubna má Wüstenrot akci, bonus ve výši poplatku za uzavření stavebního spoření až do výše 2 000 Kč, v praxi tedy do CČ 200 tis. uzavření zdarma. Zároveň lepší podmínky než ČMSS. Úrok 1,2 % garantovaný bez podmínek. Poplatky za vedení účtu účtované měsíčně (27 Kč) za skutečné měsíce trvání smlouvy. ČMSS napaří 360 Kč okamžitě za celý rok i třeba při uzavření smlouvy v prosinci. A naopak při ukončení smlouvy v lednu bude taky ještě odečtený poplatek za celý rok.
DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jumpmans 18. 4. 2020 08:56

Ma wustenrot nejaky online nahled na smlouvu?
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fanyn3 18. 4. 2020 10:02

Jo má klientský portál.
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jumpmans 18. 4. 2020 10:54

Dik
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 21. 4. 2020 02:14

Ssmp ma take mesicni castku v sazebniku.

Ohledne Toho rocniho poplatku u CMSS to muzes zkusit na vydani bezduvodneh9 obohaceni, ze ti to nevedli cely rok a tak at vrati pomernou cast. https://www.cmss.cz/sazebnik

Na reklamaci by to meli vratit ne? :-)) Nemaji to tam totiz nijak specifikovane a prinejhorsim by se to mohlo chapat jako za 12 mesicu po sobe jdoucich jako to ma tusim Burinka. Tedy od zaplaceni mas predplaceno na dalsich 12 mesicu. Mozna to maji rozpitvano nekde ve VOP..

Alfréd z hor píše:
vpe píše:Ví někdo jak se vypovídá Modrá pyramida ke konci vázací doby? Mají na to nějaký formulář?


Řešil jsem koncem roku, napsal jsem volnou formou, nechal na poště ověřit podpis a zaslal doporučeně pyramidě ... a vše proběhlo OK ... je to sice "nákladnější" postup, než na pobočce, či poradce, ale za tu čistou hlavu od klínů do hlavy při jednání s poradcem, to stojí :-)


A co datovkou, co je ted I mimo OVM zdarma? Zkousel nekdo? SSMP (Modra pyramida) prijma datove zpravy. Ale zda akceptuje i vypoved takto? :-))

Katastr totiz takto neakceptuje smlouvy, ale navrhy na vklad ano.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 21. 4. 2020 07:15

Stavební spořitelna není orgán veřejné moci, nemusí tedy akceptovat datové zprávy bez elektronického podpisu … a myslím, že to tak má i v podmínkách, když jsem to zkoumal, jestli bych datovku nevyužil … usoudil jsem, že vyjde levněji si nechat ověřit podpis a zaslat doporučeně, než investovat do elektronického podpisu ...
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 21. 4. 2020 08:28

Tzn. konverze za 30,- a DS nyni 0, to je stale levnejsi jak listovni zasilka dopisem.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 21. 4. 2020 10:23

No nevím, v podmínkách maj, že zpráva musí být podepsána elektronickým podpisem, takže teoreticky nechat ověřit podpis za 30, nebo kolik Kč a pak nechat udělat konverzi toho dokumentu za dalších 30, nebo kolik Kč, otázka je, jestli by to uznali, když jim sice přijde zkonvertovaný dokument, ale bez tvého podpisu … myslím, že někde ve FAQ jsem našel, že výpověď datovkou jde, ale jen s elektronickým podpisem. Než zkoušet opičárky, raději pošlu poštou, pokud chci ušetřit, zajdu na fincentrum, nebo poradcem, pak to bude grátis ...
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satinst 21. 4. 2020 11:28

Znáte nějaký elegantní způsob jak se dostat k penězům ze stavebka dříve než za ty 3 měsíce výpovědní lhůty, když nechci zakládat nové stavebko? Wust mě po 6 leté vázací lhůtě sníží úrok ze 2% na 0,52% a to se mě moc nelíbí. akorát mě to oznámili až nyní cca měsíc před koncem vázací lhůty, takže kdybych teď dal výpověď, musím 3 měsíce čekat.

Vím, že peníze skoro ihned posílají, když se založí nové stavebko a něco se na něj pošle. To ale já prioritně nechci. Na letošek plnou státní podporu mám, takže další stavebko bych ideálně založil až před koncem roku 2021..
Napadlo mě, zda nejde to "nové" stavebko nyní založit jen účelně kvůli rychlejší výplatě a pak hned zrušit..že bych si nechal poslat peníze a pak to nové hned zrušil...jde to tak nějak??Je tam nějaká lhůta pro rychlé zrušení?
Díky
satinst
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků