Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 3. 2020 12:23

Pak asi fakt už další není.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 12. 3. 2020 02:06

Od 16. 3. zvyšují bonus za 3m fixaci na 1%.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod fc70 26. 3. 2020 02:17

Wüstenrot k 31. 3 ukončuje sazbu 1,5% pro nové klienty.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 3. 2020 09:29

Zatím zachovali 1,70% p.a. na rok, tak jsem zvědavý, jestli na to sáhnou
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod pedrysek7 29. 3. 2020 04:55

1,70% je super, když ČNB snižuje úrokové sazby to výrazně. Také využívám tento účet.

Jen by mě zajímalo, zda Wüstenrot hypot. banka může vůbec v průběhu toho roku - garance úrok snížit, když garantuje sazbu klientům ve výši 1,70%?

Případně, pokud se na jařes loučí s Monetou, tak, zda i tam bude platit pořád sazba 1,70%?

Nevíte nějaké info, jak proces sloučení pokračuje a kdy ke spojení prakticky dojde a jak to bude, zda produkty Wüstenrot budou migrovány do produktů Monety nebo bude Wüstenrot působit jako samostatná obchodní značka? Spíš bych to viděl migrace produktů do Monety?
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 29. 3. 2020 12:43

Nic se neví. V nejhorším případě ti banka vždycky může vypovědět smlouvu, ne? Sice by to bylo přinejmenším ostuda, ale Sberbank vypověděla desetiletý produkt někde v polovině a už se na to pozapomnělo.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod fc70 1. 4. 2020 00:02

Wüstenrot k 1. 4. snižuje bonus za 3m fixaci na 0,5%, a sazby TV všechny zhruba o 0,6%: 1r je teď 0,8%, 5r 1,0%
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod pedrysek7 1. 4. 2020 05:39

Může vůbec Wustenrot snížit v průběhu garance ( na 1. rok) úrokovou sazbu z 1,70% na nižší sazbu nebo třeba zrušit účet.

Já myslel, že to banka garantuje a musí to vždy dodržet. Do obchodních podmínek jsme se nekoukal.
Je pravda, že tenkrát opravdu Sberbank účet - Spoření na budoucnost opravdu zrušila, ale nevím, jak tady, když se budou sluřovat s Monetou, která je silná a pomůže jim.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pedrysek7 3. 4. 2020 06:14

Tak od 1.4.2020 již vlastní Wüstenrot skupina Moneta.

Zatím jedou, jako dvě obchodní značky Wüstenrot a Moneta, ale dle mého názoru se brzo produkty Wüstenrot vloží do Monety a bude jedna značka.
Někde jsem o tom četl rozhovor, že klienti Wüstenrot budou mít lepší služby u Monety, třeba ohledně běžného účtu.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klient ps 3. 4. 2020 20:02

Kamarad.michal, vypatlanče, podívej se na mesec. Tam máš i jak se bude hypoteční a ss jmenovat. Protože seš tupej jak poleno, tak ti to ulehčím.
Bude to Moneta stavební spořitelna a Moneta hypotečni banka.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evelista 24. 4. 2020 21:40

Takze kdo v lednu zalozil wurst s 1.7pa tak vyhrava nejlepsi sporak 2020
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 4. 2020 21:46

Já. Přesně v lednu založený.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 4. 2020 21:53

Bude nás víc... :-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 24. 4. 2020 22:16

Taky ho mám, ale ještě uvidíme. Pochybuji, že Moneta tu sazbu zvýšila, jen protože chtěla víc (ztrátových!) klientů, spíš ty peníze na něco opravdu potřebuje – a dost pochybuji, že je taková sama. Bank s loan/deposits kolem 100% jsem při náhodných kontrolách ze zvědavosti zaznamenal několik – tak třeba ještě bude nějaká konkurence.

Hm… ta dodávací repo facilita byla nakonec i trochu využívaná (nejpozději vidím do 9. 4.). A kdosi si toto pondělí půjčil overnight za lombardní sazbu – sice jen 200 milionů, ale prostor pro nějaké úročení nad 1% tu tedy asi je.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod fc70 1. 5. 2020 03:08

Wüstenrot
  • mění sazby fixací, všechny jsou teď 0,3%
  • Zkracuje dobu sazby 1,5% pro nové klienty z 12m na 6m
  • Zavádí bonus 0,7% na „přívklady“ vůči stavu k 30. 4., na 6 měsíců od prvního takového přívkladu (ale s možností kdykoli odvolat). Zdá se, že to jde kombinovat s fixacemi, ale ne s jinými akcemi – tzn. mohlo by např. s fixací na 6m jít dosáhnout na 1,5% i pro ty, co nejsou v žádné akci (pokud ten bonus v té době nezruší). Celé je to napsané docela divně, podle mě se připsání úroků 31. 5. (pokud klient mezitím nevybral aspoň stejně jako ty úroky) považuje za „přívklad“ a tím pádem nevratně odstartuje těch 6m.
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků