Vkladní knížka bez výpovědní lhůty - levnější než bankomat

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 4. 2020 21:12

Složenku na 230 tisíc jsem viděl nedávno, ještě to chodí obyčejné poštou do schránky. Pak ještě přišly složenky na 270, 100, 25k. Že by to bylo nějak kryty jako sek to se říct nedá.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 4. 2020 05:28

Nevite ktera banka umi poslat penize postovni poukazkou B, aby prisly adresatu Postou v hotovosti na postu?

Vim ze to kdysi davno umela RB, tu uz nemam, a nejaka jina banka toto umi, tedy bez navstevy Ceske posty?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 4. 2020 06:34

Podle mne žádná. Myslím, že před Georgem to uměla ČS (až budu na PC, tak se mrknu, ale myslím, že to tam už není).

Pokud jsi schopen se s příjemcem domluvit, co Air a Sazka?
https://www.mesec.cz/aktuality/kombinac ... lnem-case/
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 28. 4. 2020 10:49

ano air a sazka je to to nej co muzete udelat pro preposlani penez nekomu cizimu (jakoby porad na svoje jmeno)
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 4. 2020 12:29

koukal jsem do George a nevidím to tam. O jiné bance, než RB, která to umí nebo v minulosti uměla nevím.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 4. 2020 13:34

Uměla to ČSOB - Poštovka, ale mám pocit, že to před pár lety zrušili.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 4. 2020 14:41

V IB ČSOB jsem to také nenašel
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 28. 4. 2020 20:40

Evidentne tyhle featury, ktere malokdo pouziva, s postupnymi upgrady zanikaji. V raifce to v saz. nenacházím, umí to ještě?

Podmínkou je ČP, jinak se to asi nedá považovat za zaplacené pro soud.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 4. 2020 05:23

Tak jedině si udělat smlouvu s Českou poštou, abys mohl zasílat poukázky typu H. Peníze pošleš převodem na účet České pošty a nějak jim předáš (hádám podobě jako u SIPO přes jejich program) seznam adres a částek.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 29. 4. 2020 08:39

audiobullys píše:Složenku na 230 tisíc jsem viděl nedávno, ještě to chodí obyčejné poštou do schránky. Pak ještě přišly složenky na 270, 100, 25k. Že by to bylo nějak kryty jako sek to se říct nedá.


Zajímávé. U nás nad 20K nechodí nic, jen výzva s odůvodněním "Nelze do schránky". Na hlavní poště v okresním městě byl velký problém s výběrem složenky na cca 80K, dávali to dohromady půl dne.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 4. 2020 09:35

Proboha ale u těch modrých "složenek" (uvozovky jsou úmyslně, nejde o složenku ve významu odeslání/přijetí peněz) avizujících vklad na vkladní knížku převodem přeci nejde o výplatu či odeslání hotovosti, ale jde jen o pokyn pro poštu pro provedení písemného záznamu do toho sešitku vkladní knížky, s žádnými penězi se přitom nemanipuluje, ty už PS dávno obdržela převodem. V dnešní technologické době je vkladní knížka účet jako každý jiný, tedy jeho pohyby a zůstatek jsou v systémech banky, skrz avíza (tyto modré "složenky") se tedy jen bezhotovostní operace mohou nechat zapsat na poště do knížky, jde ale o bezhotovostní operaci. Tedy žádné potíže, zneužití atd. bych v tom nehledal, i kdyby se tento modrý poukaz ztratil, tak se nic neděje, jen by do nejbližší aktualizace jinou transakcí neseděl skutečný zůstatek na VK (ten v systémech banky) s tím v knížce vepsaný. Ale ten v systémech je stejně nadřazený, tak co. To je stejné, jako když si dřív v minulosti u VK nepřišel klient zapsat úrok, to pak také zůstatek neseděl se systémovým.
Nelze to tedy s reálnou složenkou (kde se opravdu vkládají/vybírají hotové peníze, bez vazby na VK) srovnávat, debata se od bezhotovosti (avízu o zápisu) nesmyslně obrátila k hotovostním operacím složenkou, tedy obrat o 180 stupňů
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 5. 2020 18:09

Vypadalo to ze bez vyzvednutí do července se to samo na tu vkladní knížku nepripise
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků