Akcie Blackstone

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 10. 5. 2020 11:20

tom brava: Nejsem "Hujer". A mohl jsi to "nahlásit" sám. Nikdo neví všechno, tak není potřeba se rozčilovat. Já jsem do tohoto vlákna zavítal až teď a tu informaci o tom, že Blackstone přestal mít od 1. července 2019 strukturu "partnership" a stala se z něho "C Corporation", jsem zjistil asi před hodinou. Jinak pokud se nemýlím, tak pokud někdo před tebou odešle příspěvek, tak se ti zobrazí hláška, že někdo do diskuse vložil příspěvek, takže není fér zpětně měnit příspěvky, jako kdyby tu ta informace o přeměně korporátní struktury zazněla dřív, než jsem o ní vložil příspěvek.

Máš v každém případě pravdu, že BX byl po určitou dobu "partnership". Z toho je potřeba vyjít. Podle mě jsi měl pravdu i v tom, že bude potřeba věc řešit a podat nějaké přiznání, popř. kontaktovat poradce apod. Na stránkách BX je e-mailový kontakt na Deloitte. Kdybych byl Petr2861, zkusil bych napsat tam a zaregistrovat se na stránky BX, kde bych si stáhl dokumenty. A opakuji: podle mě je to potřeba řešit a daně nezanedbat, takže jsi měl pravdu, že to problém je.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 10. 5. 2020 12:43

Našel jsem nějaký článek o přeměně struktury BX a daňových důsledcích (z dubna 2019, tj. před změnou struktury firmy). Možná se z toho dá něco použít i z hlediska českého investora.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 11. 5. 2020 15:23

Petr2861: Dej nám pak prosím vědět, jak jsi dopadl. Je to také návod pro ostatní.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hobbit_CZ 13. 8. 2020 23:59

Zbytečně panikaříš, na tom K1 budeš téměř jistě veden jako "Foreign Entity" (tj. nejsi daňový resident v USA), je tí tímpadem sražena srážková daň (měla by být nižší pokud je W8 BEN), na tom formuláři je uvedeno, jaký je tvůj podíl a hlavně zda jsi měl nějaké výnosy (úroky, dividendy...) a taky kolik ti z nich právě už strhli. Tyto údaje bys měl dodat do českého daňového přiznání. To je vše. S IRS nijak komunikovat nemusíš.
Hobbit_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jednadva 14. 8. 2020 00:17

Hobbit_CZ: Kde jsi zjistil, že zahraniční partner nemusí podávat daňové přiznání v USA? Já četl, že naopak musí.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Emil_D 7. 10. 2020 14:07

Ještě komentář k MLP, nějaké mé názory:
K1-form . Forma vlastnictví běžné společnosti jsou "shares" a investorům platí "dividends", kdežto u MLP je forma vlastnictví "units" a plati se "distributions". U běžné společnosti američané podávají formulář Form 1099-DIV, u MLP pak K1-form. Co se týče K1-form, myslím, že MLP má, na rozdíl od běžné společnosti, povinnost svým partnerům tyto formuláře poskytnout, proto je nějakým způsobem, např. prostřednictvím brokera, dostáváte. To, že společnost vůbec ví, že její jednotky držíte (přesto, že broker kupuje na street name https://www.thebalance.com/what-does-it-mean-to-own-shares-of-stock-in-a-street-name-357538) je zřejmě důslekem – viz odkaz: https://www.wsc.com/portal/mlp/mlp_descrip.html

Co se týče daňové povinnosti US nerezidentů, tzv. "non resident alien", obrátil jsem se s dotazem na dvě MLP společnosti, z jejichž daňového oddělení jsem dostal následující odpovědi – viz obrázek:
image.png
odpověď ET, EPD

Důležitým slovíčkem v této problematice je Effectively Connected Income (ECI), který zavdává pro US nerezidenta příčinu pro aplikaci "the highest effective tax rate", tj. maximální možné srážkové daně (blíží se 40 %). Jak vyplývá z vyjádření daňových oddělení těchto společností, sama společnost neprovádí stržení zálohy na tuto daň, ale toto provádí banka nebo broker. Jak vyplývá z prezentace
https://www.proinvestor.com/uploads/boards/67051_Foreign_Ownership_of_MLPs.pdf "...Accordingly, all of the Partnership’s distributions to foreign investors are subject to federal income tax withholding at the highest effective tax rate for individuals or corporations, as applicable. Nominees, and not the Partnership, are treated as withholding agents responsible for withholding distributions received by them on behalf of foreign investors." Pokud tedy někdo obdrží distribuci nezdaněnou, v hrubé výši (a daň není někde uvnitř distribuce skrytě aplikovaná) jedná se podle mého osobního názoru spíše o pochybení brokera, či jiné entity, která má distribuci zahraničním investorům poskytovat. Chápal bych to jako neplnění daňových povinností daného brokera vůči US úřadům. Např. W8-BEN se vyplňuje mimo zajištění snížení srážkové daně z 30 % na 15 % také z důvodu plnění daňových povinností brokera vůči americkým daňovým úřadům. 

Z dostupných článků vyplývá, že standardně by zahraniční investor měl obdržet distribuci zdaněnou maximální možnou sazbou. Pokud poté u IRS neaplikujete K1-form, budete mít vůči US úřadu patrně přeplatek, protože je aplikována právě nejvyšší možná sazba daně. Podáním K1-form by mělo jít docílit příznivějšího zdanění, avšak stojí to určité úsilí, které se patrně vyplatí až při vyšších obdržených částkách.
Názor na MLP z pohledu kanadského investora: https://www.theglobeandmail.com/globe-investor/investor-education/beware-the-tax-tribulations-of-us-mlps/article35128275/
"Canadian investors in an MLP with U.S. assets are generally considered to be engaged in a business in the United States. The result is that the MLP will withhold 39.6 per cent tax on any distributions paid to non-resident, non-U.S. citizens."
...technically, the Canadian investor is supposed to file a U.S. tax return to report the income allocated to him or her by the MLP. While the Internal Revenue Service is unlikely to chase down a Canadian investor who doesn't file a U.S. return, "the U.S. withholding tax will likely exceed the investor's actual U.S. tax liability and the only way to get the excess tax back is by filing a U.S. tax return"...

Pozn. Já osobně nejsem vlastníkem žádných MLP jednotek.
Emil_D
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jednadva 7. 10. 2020 16:34

Emil_D: Takže v ideálním případě by to mělo probíhat vlastně automaticky. To je dobře. Ale W-8BEN se tohoto netýká, nebo ano? Neměl by se podat W-8ECI, když to je "effectively connected income"?

Snímek obrazovky (17).png

-- 7. 10. 2020 16:38 --

https://www.irs.gov/forms-pubs/about-form-w-8-eci
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Emil_D 8. 10. 2020 16:23

Ano, W-8BEN se MLP přímo netýká. Co se týče W-8ECI, já bych to takto neviděl. Já tomu rozumím tak, že u MLP je správným formulářem, který by se teoreticky měl vyplňovat, K1-form, ale vzhledem k tomu, že u zahraničního investora jsou obvykle jiné daňové podmínky než v USA, je jeho správné vyplnění složité. Spoléhá se na to, že zadržením cca 40 % daně v USA vzniká u IRS přeplatek, a že si tento nebude stěžovat, že mu někdo nechal na daních více. Pokud "nominee" daň nezadrží, měla by to být zdá se jeho chyba, jak je uvedeno v prezentaci: "Nominees, and not the Partnership, are treated as withholding agents responsible for withholding distributions received by them on behalf of foreign investors." https://www.investopedia.com/terms/n/nominee.asp.
Emil_D
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jednadva 8. 10. 2020 16:58

Ano, fyzické osobě asi stačí W-8BEN. Alespoň to tak vypadá.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Emil_D 10. 10. 2020 20:52

Ještě komentář k problematice pro případ, kdy by přišla distribuce nezdaněná. MLP obvykle uvádějí následující:

Qualified Notice to Nominees
This release serves as qualified notice to nominees as provided for under Treasury Regulation Section 1.1446-4(b)(4) and (d). Please note that 100 percent of the Partnership's distributions to foreign investors are attributable to income that is effectively connected with a United States trade or business. Accordingly, all of the Partnership's distributions to foreign investors are subject to federal income tax withholding at the highest effective tax rate for individuals or corporations, as applicable. Nominees, and not the Partnership, are treated as withholding agents responsible for withholding on the distributions received by them on behalf of foreign investors.

Publikace IRS určená pro instituce vyplácející příjmy zahraničním subjektům "This publication is for withholding agents who pay income to foreign persons, including nonresident aliens...":
https://www.irs.gov/publications/p515#en_US_2020_publink1000225066, zde je podstatná sekce s nadpisem Partnership Withholding on Effectively Connected Income a podnapis Who Must Withhold
The partnership, or a withholding agent for the partnership, must pay the withholding tax. A partnership that must pay the withholding tax but fails to do so may be liable for the payment of the tax and any penalties and interest.
The partnership must determine whether a partner is a foreign partner. ...
Dále jsou pak rozebrány v článku detaily.
Emil_D
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 14. 10. 2020 14:00

A jake je resume, jak bys to uzavrel, jake jsou vyhodne kombinace?
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Předchozí stránka