ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Heavy71 29. 4. 2020 19:22

Moneta má D+0 při odeslání do 14:00
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 29. 4. 2020 22:19

Protože jsem šulín, zapomněl jsem na to i odpoledne, platba zadaná po osmé večer s datem platnosti až se zítřejším datem, snad to dojde.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maeth_u 30. 4. 2020 07:06

Zadával jsem převod z Monety na dnešní den, teď v 8 už jsou peníze na účtu.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 30. 4. 2020 07:31

moneta prete staci ten samej den, je to rychla banka v d+0

plus ty resi monetu a ja na plne spoleham na wustenrot kde mam d+1 ve 23hodin a jsem uplne v klidu, a to jeste prekladam na CS ucet a z CS to davam na ING. Vse se stihne cca ve 12hodinovem kolecku.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 2. 5. 2020 07:48

tedka je 0,4pa jako zakladni. Tato hodnota je od 1.5 nebo to uz bylo driv?
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 5. 2020 08:49

Bylo 0,5%, ale snížila teď už snad každá banka.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 2. 5. 2020 09:42

vim vim jen jsem si rikal zda mam si bonusovej urok na 2 pocitat jako 4x co mi tam tedka prislo, nebo uz za duben tam bylo 0,4.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 2. 5. 2020 16:26

Kde vidíte jaké 0,4%? Formální dokumenty pořád říkají 0,5%/0,1%.

To úročení na výpisu je úročení individuálního zůstatku po aplikování pásem, tj. kdo tam má víc než 300k, vidí úročení menší než 0,5% (ale klidně třeba 0,36%).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Chaki 10. 5. 2020 22:33

takže od září to vždy 1 pracovní den v měsíci přesypeme na monetu - tam to bude max do konce roku a pak asi do slamníku... :/
Chaki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goropes 15. 5. 2020 08:22

tak jsem trochu se zpožděním zjistil, že ING má ode dneška nové podmínky, které neumožňují prodat fondy vedené v USD a převést dolary na můj účet v dolarech (případně na účet devizovky), ale jedinou možností bude nově povinná konverze jejich špatným kurzem na CZK.

Současně je nevýhodné fondy odprodat teď. Není nějaká ochrana klienta, k tomu by přece neměli mít právo klienty nutit a zvyšovat si tím zisk ještě na vnucené konverzi.
Dá se nějak bránit?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 15. 5. 2020 08:26

Vyjádřit nesouhlas se změnou podmínek?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 5. 2020 14:06

@goropes:
Ano, teď už vše nejen při odkupu, ale i nákupu fondů musí jít v CZK přes jejich ING konto, už se to zde diskutovalo. Dokonce těm, co tam mají trvalým příkazem pravidelně investici z jiné banky, i volali (mně také), nad rámec dopisu a emailu, aby se ujistili, že klient změnu provedl.
Důvodem je oficiálně ochrana před neznámým původem peněz, neoficiálně chtějí zkrátka více využívat jejich skomírající ING konto (plus tedy více vydělat na měnových konverzích jak píšeš). Obrana je jediná, pokud nejsi spokojen: ty fondy vybrat a vypovědět to. Výjimku v tomto dělat nebudou, už ode dneška se třeba peníze zaslané z jiné banky na přímé účty fondů vracejí bez milosti zpět odesílateli.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod goropes 15. 5. 2020 16:34

vybral bych to, ale čekám na časový test, kdy bude zisk s prodeje fondu osvobozen od daně z příjmu, to přece není srovnatelná sitauce s běžným účtem, kde když změní podmínky a nové se ti nelíbí, tak můžeš být za pár dní u jiné banky. Investice mají delší horizont a není fér nutit klientům nové podmínky, na kterých se nesmluvili, nebo pod tlakem nutit odprodat, když se to zrovna nehodí.
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 22. 5. 2020 05:09

Neakční sazba ING konta do 300k se od 1.8. snižuje z 0,5% na 0,3%.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 22. 5. 2020 22:00

Vtipálci :shock:
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků