Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mrusnok 25. 5. 2020 22:52

JJ jede se normálně dál.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chodovson 26. 5. 2020 15:13

Dotaz pro znalejší, jestli mi třeba něco uniká. V dnešní době, kdy centrální banky mohou nakupovat cenné papíry, může vůbec dojít k dlouhodobým poklesům valuací akcií? Vždyť v zásadě centrální banky mají takovou moc, že si můžou doslova nastavit tu valuaci. Prostě budou tak dlouho kupovat cenné papíry za vytvořené peníze, dokud třeba S&P 500 nebude na 4000 bodech a pak toho zas nechaj. I kdyby na podzim akcie zase klesly, tak prostě centrální banky přikoupí další cenný papíry a znovu vystřelí valuace nahoru.
Chápu to teda správně, že pokud centrální banky nebudou chtít nechat valuace akcií dlouhodobě padnout, mají neomezený nástroj, jak je kdykoli vyhnat zpátky nahoru? A pokud třeba v USA stojí důchodový systém v podstatě hlavně na růstu cen aktiv, má třeba FED nějakou motivaci do trhnu nezasáhnout a nechat akcie padnout?
chodovson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 26. 5. 2020 15:59

No tak daleko doufám, doufám ještě nejsme aby FED atd. kupoval akcie komerčních subjektů, kupuje max. tak vládní nebo svoje ? dluhopisy.

Stačí se podívat na mapu, Praha leží západněji než Víden a zatím jsme také jako země brána jako mimořádně bezpečná po všech stránkách, netoulají se tady davy migrantů a extremistů a všechny vlády zatím více méně lezou do zádele spíše Západu. Bohužel nám však schází naše národní elity vyhlazené němci.

"Všechen evropský “život” zahynul v Osvětimi."

Článek napsal Sebastian Vilar Rodrigez.
https://pravyprostor.cz/proc-bychom-vla ... imu-svetu/
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 26. 5. 2020 16:06

chodovson: Jestli mají neomezené možnosti nákupů CP, to nevím, ale nejsem si jistý, jestli by taková eventualita sama o sobě automaticky znamenala, že z těch CP budeš mít vysoký reálný výnos nebo si ho dokážeš tipnout přesněji.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 26. 5. 2020 16:35

Pokud s nákupy moc předběhnou reálnou ekonomiku, bude inflace a nebudou to schopni politicky obhájit vůči voličům bez úspor.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 26. 5. 2020 17:30

chodovson píše:Dotaz pro znalejší, jestli mi třeba něco uniká. V dnešní době, kdy centrální banky mohou nakupovat cenné papíry, může vůbec dojít k dlouhodobým poklesům valuací akcií? Vždyť v zásadě centrální banky mají takovou moc, že si můžou doslova nastavit tu valuaci. Prostě budou tak dlouho kupovat cenné papíry za vytvořené peníze, dokud třeba S&P 500 nebude na 4000 bodech a pak toho zas nechaj. I kdyby na podzim akcie zase klesly, tak prostě centrální banky přikoupí další cenný papíry a znovu vystřelí valuace nahoru.
Chápu to teda správně, že pokud centrální banky nebudou chtít nechat valuace akcií dlouhodobě padnout, mají neomezený nástroj, jak je kdykoli vyhnat zpátky nahoru? A pokud třeba v USA stojí důchodový systém v podstatě hlavně na růstu cen aktiv, má třeba FED nějakou motivaci do trhnu nezasáhnout a nechat akcie padnout?

přestože index SP roste, tak není stejný jako před krizí, například maloobchodní řetězec Macy ještě před krizí v indexu byl a dneska už je vyřazen, takže index roste také díky výměně propadajících se firem za ty rostoucí.

taky by šlo jmenovat například Herzt, který už požádal o ochranu před věřiteli, přitom je to také veliká a dosud relativně stabilní firma, hlavní tahoun indexu je technologický sektor, stačí se podívat na několik největších zástupců (dle podílu) a většina z nich je nyní částečně i díky krizi na ATH. Přitom firmy z opačného konce jsou na tom třeba reálně opravdu nic moc

takže sázka na "vyšší jistotu" v podobě indexu může mít i v této nehezké době rostoucí trend, ale naopak vybírat jednotlivé akcie dle vlastního uvážení je nyní mnohem rizikovější než v době, kdy rostlo alespoň o 5% ročně téměř vše

(je to osobní názor amatérského investora)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 28. 5. 2020 15:55

https://www.kurzy.cz/zpravy/546206-ceka ... m-zaplati/

hmmm...50k za nájem bych v Práze teda nedal, mají se nač těšit pokud se tohle uskuteční, více jak polovinu příjmů dát za nájem, to jsou dobré zlaté doly pro majitele činžáků
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod y2key 28. 5. 2020 18:06

Nesmíš ty články na netu brát tak vážně. Uvědom si, že oni chtějí přitáhnout čtenáře a tak jsou často informace přepálený i vymyšlený atd. Realita je jiná. Ceny nemovitostí teď rozhodně u nás stoupat nebudou. Spíše naopak a to i v Praze. Cizinci už logicky nemají takový zájem, protože se sem budou těžko dostávat, zároveň obava z druhé vlny atd. Nájmy v Praze nemohou stoupnout, protože by došlo k hromadnému stěhování mimo metropoli a to způsobilo kolaps města - někdo musí pořád i v té Praze vykonávat profese jako kuchař, číšník, uklízečky, hasiči, policisté atd. Ti si nemohou dovolit drahé nájmy a vlastnické bydlení také ne.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 28. 5. 2020 18:40

ee, profese ve službách a manuální vykonávají UKáčka, Balkán z ubytoven.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod y2key 28. 5. 2020 18:54

Ale. Kolik myslíš, že by těch ubytoven muselo být na pokrytí celé Prahy. Opravdu těch profesí, co dělají v Praze za 20 - 30tis/měs je většina. A ti si nemohou dovolit drahý nájem ani vlastní bydlení. Nájmy se možná budou zvyšovat, ale až se zvýší mzdy této střední třídě a to se v dohledné době neočekává.
y2key
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 3. 6. 2020 10:24

Do kanálu se vylévaly akorát močky, které do sebe lámají po litrech alkoholici, hlavně když je to laciné. Pivovary vařící pivo a ne chemikálie s odbytem větší problémy neměly.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2020 12:00

redhaven píše:https://www.kurzy.cz/zpravy/546206-cekaji-prahu-americke-najmy-stale-vice-domacnosti-nedosahne-na-vlastni-bydleni-za-najem-zaplati/

hmmm...50k za nájem bych v Práze teda nedal, mají se nač těšit pokud se tohle uskuteční, více jak polovinu příjmů dát za nájem, to jsou dobré zlaté doly pro majitele činžáků


Cilovka je 50% lidi v najmech, jak v nemecku, tak se hod do klidu, nebo cestuj na vychod :-)
vpe
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 6. 2020 11:04

Princip nastavené "solidarity" přerozdělování v EU, aktuální zejména nyní s představou Eu komis, kterak "bohaté" státy V4 méně postižené čínskou chřipkou budou financovat dluh jižního křídla EU + Franicie.

"To, že solidaritu mají zajišťovat ti, kdo z poměrů těží jen málo, je smutnou pravdou, kterou žádná epidemie nezmění. A pokud ano, tak jedině k horšímu. Mocenská elita toho využívá k rozdělování zbytku společnosti. V podstatě to funguje tak, že ti, kteří jsou na tom jen mírně lépe než ostatní, mají doplácet na ty, kteří jsou na tom nejhůře. Proto ti mírně nadprůměrní nemají rádi ty úplně dole, to vše k velké radosti a pobavení těch úplně nahoře." :D
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 4. 6. 2020 19:52

kdyby byli vice nez jen mirne nadprumerni, tak by jim treba docvaklo, ze ti dole za to nemohou a kam se maji obracet :-)
vpe
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků