Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 6. 2020 07:48

Oni to hned vrátí. Na konci měsíce se poplatek strhne a, když jsou splněny podmínky, tak se první pracovní den vrátí.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod chosta 1. 6. 2020 08:10

Děkuji za odpověď už je mě to jasný.
chosta
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 6. 2020 08:33

To je praxe více bank (tuším ještě UCB). Mám ale taky pocit, že účtovali úroky za nepovolený debet, takže bylo třeba tam držet těch 199,-.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 6. 2020 11:12

U Sberbank jsem kvůli tomu byl v mínusu už minulý měsíc a bez úroků, oni fakt datum valuty dají tak aby to úročené nebylo. A dokonce teď už strhli i poplatek správných 199 Kč :) (minulý měsíc chybně 99 Kč, což bylo pro starší typ Fér konta, ne to současné Plus). Během dnešního odpoledne/zítřejšího rána to věřím tak jako minule vrátí. Přitom minulý měsíc se za to omlouvali v SMS (asi hromadně, já jim kvůli tomu nepsal), že to strhávali. Evidentně dost klientů (nových, co to neznají) je kontaktovalo, ale zatím to nezměnili.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jichaj 1. 6. 2020 18:57

hm, tak u me to taky neklaplo na poprve...pri navsteve na pobocce jim nesel system, takze me nemohli zmigrovat stare bankovnictvi..no a dnes se mi typek, ktery slibil ze zavola a prevedeme to neozval, po zavolani na pobocku mi rekli ze tam jen zaskakoval z jine pobocky a mam volat infolinku, tam mi rekli ze nemam heslo pro telefonicke bankovnictvi a ze mam smulu a musim opet na pobocku...parada
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 1. 6. 2020 21:02

Už někomu vrátili ten poplatek? Mělo to být prvního ne?
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hannys85 1. 6. 2020 21:10

minarjo píše:To skoro vypadá na systémovou chybu Sberbank například toho typu, že ignoruje (některé) české svátky. Neměli jste v té době mezi sepsáním a datem přenosu nějaký státní svátek, tedy Velikonoce nebo květnové svátky? M


Ano, minarjo byly tam květnové svátky, takže to nejspíše bude, tak jak píšeš..Teď už tam ta ženská zadala raději ještě o dva dny více :-)
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 6. 2020 21:41

Poplatek tak 4.6. nejdyl vratej. Den dva to trvá obvykle.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 2. 6. 2020 05:39

Tak už je to v pořádku, 199Kč připsáno se včerejším datumem.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 6. 2020 08:50

Mám to takhle:
poplatek odečten 29.5. s valutou 1.6.
poplatek přičten (vrácen) 1.6. s valutou 1.6., ovšem vidět je až 2.6.
Nevím, proč to dělají takhle komplikovaně, ale ve výsledku k žádnému nepovolenému debetu nedojde.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Švagr 2. 6. 2020 15:09

Pár lidí tu psalo, že si SB kartu přidalo do Curve. Mám VISA, BIN 4165 a v Curve automaticky nastavená měna USD. Měl to taky někdo takhle?
Švagr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod __Pavel 2. 6. 2020 15:34

Automaticky se mi taky nastavila na USD, tak jsem to jen přepnul na CZK a normálně s ní už přes měsíc platím.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Švagr 2. 6. 2020 16:40

Tak v tom případě pozor na to, kdo automaticky předpokládá, že to je CZ karta. A taky to vysvětluje, proč s tou SB kartou nelze platit na některých e-shopech, kde akceptují pouze CZ karty... Ta karta se pro procesory tváří jako US vydáná....
Švagr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 6. 2020 17:01

Mastercard gold se mi nastavila normálně na CZK.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 6. 2020 17:01

@Švagr:
Divné, mně to mou Visa Sberbank kartu přidanou do Curve cca kolem 12.4. normálně rozpoznalo jako CZK, určitě jsem měnu nepřepínal, to bych si pamatoval. Číslo karty mi také začíná 4165. Možná má jen Curve v tom rozpoznání hokej :). Může jít například o občasný výpadek té databáze, dle které to systém Curve určuje. U Curve nejsou nejrůznější výpadky (plateb, při zadávání Gbit atd) žádná vzácnost, viz Curve vlákno. Ještě jeden příklad: když Curve nemá zrovna spojení na kurzy měn (pro výpočet konverzí), tak v záložce Insights ukazuje pak celkové statistiky v GBP místo CZK, to se stává docela často.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků