Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 6. 2020 16:45

jo a korunu nasazuje za spoplatnenou okamzitou platbu. Stava se z ni druha nejhorsi banka v mem portfoliu , hned po UCB
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod tmx643 8. 6. 2020 17:05

Tak to zase přeháníš :mrgreen: Sice už nemají nic nej, co se týká nabídky, ale vše u nich procesně a systémově funguje, což se u mnohých jiných bank říct nedá.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 8. 6. 2020 17:22

Přesně tak, poslední výhoda Airbank je, že v zásadě všechno funguje tak, jak má a jak člověk čeká. Ale ty bývalé výhody jsou už pryč...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 8. 6. 2020 18:03

... a bude hůř, PK krvácí v Číně, že se o tom nikomu ani nezdá...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pedrysek7 9. 6. 2020 06:17

Potřebuji poradit.
Mám peníze na spořícím účtu Sberbank, ale spořák v týdnu zruším, protože bez varování je úrok najednou pouhých 0,70% a to na celou výši vkladu. Mám tam vcelku dost peněz.
Doporučujte tam účet zrušit?

Ještě má spořící účet u Wüstenrot hypotéční banky, kdy mám garantovanou sazbu 1,70%, což je na dnešní dobu unikát. Garanci mám do ledna 2021, takže tam nasypu peníze ze Sberbank.

Nevíte ještě o nějakém fajn účtu, kde lze něco trošku získat.
Slyšel jsem o Mbank, kde je možné mít až 8 spořícících obálek s 1,20%. Jak to v praxi funguje? To je jen jeden účet nebo až 8 spořících účtů.
Doporučíte mi to?

Ještě mám běžný účet u Hello bank a tam uvažuji o zřízení spořícího účtu s úrokem 1% do 300 tis. Kč.

Jinak nic nevím, díky za rady.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antonsek 9. 6. 2020 06:28

Teď kupují všichni protiinflační dluhopisy.
https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=312&t=1297884
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mate59 9. 6. 2020 06:32

Creditas taky dává na spoř. účtu 1% bez omezení na nové vklady.Spořící u Sberbank mám taky prázdný a nebudu ho rušit,nic to nestojí a do budoucna se možná hodí.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bodyczech 9. 6. 2020 08:34

U Creditas omezení je, úročení 1% se vztahuje jen na zůstatky vyšší než byly k 31.3.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 9. 6. 2020 08:41

antonsek píše:Teď kupují všichni protiinflační dluhopisy.
https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=312&t=1297884

Ty už ale nový zájemce nestihne, nebo jo?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 9. 6. 2020 09:18

bodyczech píše:U Creditas omezení je, úročení 1% se vztahuje jen na zůstatky vyšší než byly k 31.3.

To se dá obejít, prostě vynulovat účet a následující měsíc to tam poslat, ne? Před tím, než zařízli "garantovaný" úrok 1,6%, jsem tam měl nějaké peníze, ty jsem pak přesunul jinam + zařídil ten jejich nový SÚ a tuším od května se mi ukazuje SÚ s 0,8% (původně 1,6%) a SÚ 1% (0,3 + 0,7% / už nevím co je "bonus").

wit.cz píše:
antonsek píše:Teď kupují všichni protiinflační dluhopisy.
Ty už ale nový zájemce nestihne, nebo jo?

Teoreticky ještě jo. Stačí dojít na pobočku České spořitelny (nebo ČSOB / pozor, nejde to úplně na všech!) a nechat si zřídit majetkový účet pro protiinflační dluhopisy a být schopen poslat smluvenou částku (+ poplatek) do 12. nebo 15. června na stanovený účet. 100% jistý si tím nejsem, ale zrovna jsem se tam k tomu dotazoval.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 9. 6. 2020 09:29

S dluhopisy doporučuju počkat. Dneska je to tak, že aby sis směl koupit protiinflační dluhopis, tak si nejdřív musíš v ČS nebo ČSOB koupit totálně nevýhodný dluhopis za 1000 Kč s výnosem 13 Kč a poplatečkem 250 Kč zlodějům z kartelu ČS/ČSOB.
Paní ministryně přislíbila, že ještě letos půjde koupit si rovnou ten protiinflační bez poplatku.
S termínem tě naopak nic netlačí - neustále jsou vydávány nové emise tak, aby plynule navazovaly na předchozí.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 9. 6. 2020 09:52

To už není pravda. Platíte poplatek 250 Kč za zřízení přístupu do portálu spořicích státních dluhopisů. Za více než půl hodiny, kterou jsem u toho v ČS strávil, mi to osobně přijde celkem adekvátní, ale na to může mít každý názor. Potom si ale za těch povinných 1000 Kč můžete hned koupit dluhopis, který chcete, rovnou protiinflační. Tak, jak píšete, to platilo dřív.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 9. 6. 2020 09:57

Lenka_2 píše:Dneska je to tak, že aby sis směl koupit protiinflační dluhopis, tak si nejdřív musíš v ČS nebo ČSOB koupit totálně nevýhodný dluhopis za 1000 Kč s výnosem 13 Kč a poplatečkem 250 Kč zlodějům z kartelu ČS/ČSOB.


To bylo ve starsich emisich. Zase pokud jsi je koupil, uz nemusis platit tech jednorazovych 250,- za “zalozeni uctu”.

Kupovat si 1000,- v tuhle chvili pro tuhle emisi nema smysl, ma smysl rovnou zakoupit cely objem.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 9. 6. 2020 10:12

peliculiar píše:
bodyczech píše:U Creditas omezení je, úročení 1% se vztahuje jen na zůstatky vyšší než byly k 31.3.

To se dá obejít, prostě vynulovat účet a následující měsíc to tam poslat, ne?

Tak teď nevím, jestli jsi se pokoušel o humor... nebo... :D
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peliculiar 9. 6. 2020 10:54

Myslím to vážně. Co je na tom rádoby humorného? Prostě jsem v dubnu poslal peníze pryč a založil nový SÚ, který nyní ukazuje úročení 1% (0,3% + 0,7%). Zatím mám jinde lepší úročení, tak zůstává prázdný, nicméně v tom dubnu, kdy jsem poslal peníze pryč, tam to avízované (a nové) 1% úročení nebylo. Nevím jak lépe to vysvětlit.
Pokud by se částka do výše, kterou jsem tam měl do konce března úročila jinak, jaká úroková sazba by to tedy měla být? Nulová? ... 1,6% i přes garanci zrušili, původní SÚ má nyní poloviční úročení 0,8%, ale my se bavíme o "novém" SÚ.

Asi by to měl někdo vyzkoušet. Třeba k tomu časem budu muset taky přistoupit.

Edit: Tak z jejich FAQ ...
Na nový Spořicí účet + (založený od 3. 4. 2020) převedu peníze ze staršího Spořicího účtu +. Jaké dostanu úroky?

Váš vklad bude úročen aktuální akční úrokovou sazbu 0,8 % p.a., protože převodem mezi účty zůstala celková výše Vašich vkladů v naší bance stejná. Pokud na účet budete dál spořit, „nové vklady“ se při splnění podmínek akce budou úročit 1,0 % p.a.

Po 31. 3. 2020 jsem vybral/převedl peníze do jiné banky (např. z běžného účtu) a nyní na nově založený Spořicí účet + vložím vyšší částku, než jakou jsem předtím vybral. Jaký budu mít úrok?

V tomto případě se nově vložené peníze budou úročit dvěma sazbami. Část vkladu, kterou dorovnáte svůj aktuální součet vkladů do Základní výše vkladů k 31. 3. 2020 (tj. jde o stejnou částku jakou jste předtím vybrali), se bude úročit aktuální akční úrokovou sazbou 0,8 % p.a. Celá zbývající část vkladu (tj. nový vklad nad rámec Základní výše vkladů) bude úročena sazbou 1,0 % p.a.

... zmRRRdství vůči klientům, kteří u nich byli do první poloviny dubna.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků