ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 10. 6. 2020 15:34

evlo píše:... To jako jit do banky? A kdyz ma clovek premium, tak by jeste musel za tim premiakem svym?

Přesně tak. V téhle bance je všechno problém.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 10. 6. 2020 15:37

MirekM. píše:Vám co jste zřizovali BÚ ČSOB online, za kolik pracovních dnů došla e-mailem výzva k první platbě od e-mailu s potvrzením žádosti o BÚ?


ČSOB nemám, u PS asi tři pracovní dny - tragédie.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Thom 10. 6. 2020 15:53

MirekM. píše:Tak jsem s KK pěkně naletěl - 2 % do Světa odměn po dobu 6-ti měsíců OK. Jenže Svět odměn lze aktivovat jen máte-li BÚ. Tuto informaci mně nesdělila ani operátorka infolinky, s kterou jsem KK sjednával, ani pracovnice na pobočce, kde jsem smlouvu dokončil a podepsal!!!
Provedl jsem bororo na infolince za nekalou a neúplnou reklamu na webu, infolince a pobočce ČSOB a doufám, že si můj telefonát přehraje nějaký vlivný potentát v bance. :-(
PS: 1000 Kč za založení KK dle infolinky údajně dostaneme až po skončení akce 31. 8. :-)

To jako vážně? Ten srpen by nevadil, ale opravdu je nutné mít pro Svět odměn BÚ?
Já do toho uvrtal manželku (abych neměl vše na sebe), ale s touto podmínkou ... asi se toho vzdáme (má dodat doklady, spíše dodá Storno a postěžujeme si taky).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 10. 6. 2020 16:09

To se mi nezdá, já mám Svět odměn bez účtu, je to součást IB.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 10. 6. 2020 16:10

Bez BÚ nelze aktivovat Svět odměn v IB a bez aktivního Světa odměn se nepřipisují odměny nejen z KK.

-- 10. 6. 2020 17:13 --

suram píše:To se mi nezdá, já mám Svět odměn bez účtu, je to součást IB.

Zkus si Svět odměn v IB aktivovat bez BÚ, ověřoval jsem si nutnost BÚ i na infolince, pokud nekecali. Při pokusu o aktivaci Světa odměn v IB bez BÚ mně systém napsal, že aktivace je možná jen pro ty, co mají BÚ a nabídl mně online založení BÚ Prémium.
Naposledy upravil MirekM. dne 10. 6. 2020 16:15, celkově upraveno 1
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 10. 6. 2020 16:14

Tak založíš BÚ, aktivuješ Svět odměn a zrušíš BÚ. Já to nemůžu aktivovat, když už je to aktivní.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 10. 6. 2020 16:19

Někde na stránkách ČSOB v podmínkách Světa odměn jsem se dočetl o podmínce živého BÚ, jinak se Svět odměn deaktivuje, tedy mohu akorát tak zrušit výhledově DK k BÚ, kterou mně vnutili při online zakládání BÚ.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 10. 6. 2020 16:23

Jo to možné, protože u ČSOB mi po výpovědi BÚ deaktivovali i IB, kdežto u PS zůstalo jak IB, tak aktivní Svět odměn.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matlal 10. 6. 2020 16:25

Přesně tak. BÚ pro svět odměn musí být. Já si toho taky všiml až jsem po telefonu kreditku zřídil. Tak jsem ji za 2 hod zase zrušil. To si můžou nechat, účet u nich nechci.
Matlal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ramstayk 10. 6. 2020 16:25

"Neodměňujeme platby debetními kartami vydanými k ČSOB Premium kontu a kreditní Premium a Platinum kartou."
viz: https://svetodmen.cz/jak-to-funguje

Přemýšlel jsem, že bych do ČSOB přešel a svět odměn využil, ale vzhledem k tomu, že k účtu, který bych měl zdarma (Premium) stejně žádné body do světa odměn nedávají, tak jsem si to hned rozmyslel.

Ve výsledku bych s tím měl jen prácí a starosti, zatímco by mi účtovali poplatky, který by svět odměn sotva vyrovnal.

Co vy? Máte to opravdu zapotřebí?
Přijde mi, že je Svět odměn jen takové lákadlo pro lidi, kteří si to neumí dobře spočítat :)
ramstayk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 10. 6. 2020 16:26

Při pokusu o vstup do Světa odměn v IB se mně vypíše hláška (BÚ ještě nemám aktivní):
"Přístup do Světa odměn zamítnut
Svět odměn je otevřený pro majitele definovaných osobních účtů určených pro platební styk starší 18 let, kteří jsou způsobilí k právním úkonům.
Zřiďte si účet"

Kdybych neměl podepsanou žádost o KK na pobočce, také bych při zjištění podmínky BÚ ke Světu odměn žádost o KK zrušil. Protočit 3000 Kč měsíčně přes KK pro vedení zdarma nákupy není problém, stejně jako protočit 5000 Kč (jsem starší 58 let) okamžitými platbami nebo trvalými příkazy na BÚ Prémium, ale jak píše ramstayk je to starost navíc.
Chce to nejprve přečíst všechny odpovídající podmínky a pak teprve vystřelit.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 10. 6. 2020 18:31

hopo.hopo píše:Myslím, že to v mém případě trvalo ještě o pár dní déle.


Jak dele? jako ze ti nedodrzeli ani tech 30 dni?

P.S je tu nekdo komu pripsali odmenu jeste driv nez 30 ty den? Pisi v podminkach do 30 dne. Tak se chci zeptat,jak si davaji na cas.-) Jedna se o a akci Usetreno
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasek06 10. 6. 2020 19:46

Vzhledem k tomu, že to tam stale nebylo (pro 2 účty) jsem to reklamoval už poslední týden tzn. pred upynutim 30 d. lhuty - a pripsali to az asi 2. 6. na podklade te reklamace.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Thom 10. 6. 2020 20:01

suram píše:Tak založíš BÚ, aktivuješ Svět odměn a zrušíš BÚ. Já to nemůžu aktivovat, když už je to aktivní.


Anebo se na to raději úplně vykašlat.
Měl jsem v úmyslu, že bychom si tu kartu i nechali a používali (i po tom půlroce), zas tak marná sama o sobě není. Ale ten účet, kde musí být nějaký pohyb, to pro nějaké bezstarostné použití zabíjí, když člověk hlavní účet měnit nechce.
Jestli se budu v létě nudit, třeba si to zkusím zřídit, ale pro manželku, které bych musel vysvětlit, co má udělat nebo říct, to řešit nebudu.

Díky všem za doplňující info.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 10. 6. 2020 22:39

suram píše:
evlo píše:... To jako jit do banky? A kdyz ma clovek premium, tak by jeste musel za tim premiakem svym?

Přesně tak. V téhle bance je všechno problém.

nechapu teda na co to IB je, mozna ze tou kreditkou cily na jine lidi tak nechtej at to maj lidi co maj u nich uz ucet nebo co, kazdopadne nema na to vubec naladu tam chodit a domlouvat si schuzku uz vubec ne
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků