mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 14. 6. 2020 18:27

Mikka1 píše:Jen jsem zvědavá, jak dlouho ten úrok udrží.

Do konce listopadu. Jeste nejake otazky? :-))
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 14. 6. 2020 19:26

Delitzsch píše:mBank patří v mezinárodním srovnání mezi relativně bezpečné banky, protože jejím vlastníkem je zatím stále německá Commerzbank, která je v rámci systému hospodářství SRN strategická, tzn. nemůže padnout. Ani se k tomu tedy neschyluje... :-)

Se obávám, že ta imunita se jaksi nedědí. Polská dcera může klidně zbankrotovat, i když matka zkrachovat nesmí. Dokonce je možné, že by německá vláda mohla na Commerzbank tlačit, aby nechala mBank kleknout, pokud by se dostala do potíží.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 14. 6. 2020 20:37

Tak je to teoretická diskuse, nikdo se krachovat nechystá. Samozřejmě mBank je samostatným subjektem, ale nepovažuji z mnoha důvodů za reálnou alternativu, že by takový postup Commerzbank zvolila. Pravděpodobně by provoz dotovala a při první příležitosti pod cenou banku prodala. Možná se ale pohybuji v německých poměrech tak dlouho, že jsem nezdravě optimistický, třeba je česká nedůvěra nakonec bližší realitě...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 14. 6. 2020 20:54

mbank je v zisku, to by ji musela Commerzbank (ta je v potizich) vytunelovat...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 14. 6. 2020 21:33

I ziskové bance můžou klienti najednou přestat platit, a podle IFRS 9 v tu chvíli musí vytvořit poměrně citelné rezervy na úkor zisku/kapitálu – a zrovna teď po skončení všelijakých úvěrových moratorií není úplně vyloučené, že to bude pořádná vlna.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 14. 6. 2020 21:55

Ohledně online podání žádosti o mkonto +mSvět +mSpoření (zejména kvůli té kartě pro rychlé nabíjení obch.účtu u zahr. brokera s pokud možno min. spreadem) mi to těsně před odesláním prvé strany zkolabovalo s hláškou "Złożenie wniosku jest obecnie niemożliwe.
Pracujemy nad rozwiązaniem problemu, wniosek wkrótce będzie ponownie dostępny. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy za chwilę."
tak to nechám na zítra ....ale ješte se raději ujistím:
1) do pole PROMOakce se něco zadává, nebo nechat nevyplněné?
2) byl jsem cca 2015-16 mkliošem, ale to by na akt. akci 1500 nemělo mít vliv (pův.tlf/email), že?
3) DK mSvět Visa vs. MC - v zásadě není z hlediska kurzů CZK-EUR není rozdíl mezi nima?
4) sumasumárum, není okolo pož. produktů teda žádná skrytá nášl. mina typu zpoplatněné SMSky apod.?
díky
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 15. 6. 2020 09:38

tom brava píše:Ohledně online podání žádosti o mkonto +mSvět +mSpoření se ješte raději ujistím:
1) do pole PROMOakce se něco zadává, nebo nechat nevyplněné?
2) byl jsem cca 2015-16 mkliošem, ale to by na akt. akci 1500 nemělo mít vliv (pův.tlf/email), že?
3) DK mSvět Visa vs. MC - v zásadě není z hlediska kurzů CZK-EUR není rozdíl mezi nima?
4) sumasumárum, není okolo pož. produktů teda žádná skrytá nášl. mina typu zpoplatněné SMSky apod.?
díky

dotazy 1-2 odpadají, neb jsem právě s překvápkem zjistil, že mám od 2017 (akce s epojisteni) otevřené spící mkonto....ale přihazuju dotaz:
5) jak je to s kurzy msvět, kdybych chtěl MC ted zaplatit z CZK mkonta platbu v USD/EUR, tak zde v 9.40
https://www.mbank.cz/osobni/karty/debet ... arta-svet/
jaksi nevidím u MC kurz pro dnešek v tudle dobu (VISA ho tam má řádně pro dnešek)...to je u zobr. kurzu MC běžné zpoždění?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 15. 6. 2020 10:42

Nevím, jak moc je to komplikace, ale mBank vyplácí v případě krachu vklady v PLN, pokud mám správné info.
y2key
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 6. 2020 11:00

Mám tedy pocit, že vklady vyplácí prostřednictvím českého fondu, takže v CZK - viz odkaz na minulé stránce. A nemyslím si, že by tam mělo docházet ke "kurzovým ztrátám".
HankaDu píše:V případě krachu nebudete muset jezdit do Polska. https://www.penize.cz/bezne-ucty/410253 ... cnich-bank
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 6. 2020 11:16

Jak budete po 1.8.2020 nabíjet 8 cílů po 100.000 Kč, kde bude do 11/2020 úrok 1,2 % p.a., protože asi nic jiného lepšího nebude? Koukám v IB na to nastavování cílů a je to pěkný opruz. To jako mám dát trvalou platbu např. na den 2.8.2020 ve výši 100.000 Kč na jeden cíl a pak mKonto nechat na nule, až se 1.cíl nabije, tak nastavit druhý cíl?

Edit: Tak nic, našel jsem tam možnost "Extra vklad" a tím to půjde.
Naposledy upravil čulibrk dne 15. 6. 2020 11:29, celkově upraveno 1
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 15. 6. 2020 11:28

drkarel píše:Mám tedy pocit, že vklady vyplácí prostřednictvím českého fondu, takže v CZK - viz odkaz na minulé stránce. A nemyslím si, že by tam mělo docházet ke "kurzovým ztrátám".
HankaDu píše:V případě krachu nebudete muset jezdit do Polska. https://www.penize.cz/bezne-ucty/410253 ... cnich-bank

https://www.mbank.cz/informace-k-produk ... vkladu.pdf
já tam vidím PLN

-- 15. 6. 2020 12:30 --

čulibrk píše:Jak budete po 1.8.2020 nabíjet 8 cílů po 100.000 Kč, kde bude do 11/2020 úrok 1,2 % p.a., protože asi nic jiného lepšího nebude? Koukám v IB na to nastavování cílů a je to pěkný opruz. To jako mám dát trvalou platbu např. na den 2.8.2020 ve výši 100.000 Kč na jeden cíl a pak mKonto nechat na nule, až se 1.cíl nabije, tak nastavit druhý cíl?

Edit: Tak nic, našel jsem tam možnost "Extra vklad" a tím to půjde.

Přesně tak. Jinak proč po 1.8.2020? Nechápu toto datum. Díky za vysvětlení
y2key
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 6. 2020 11:54

Ano, ale stále si nemyslím, že by český fond vyplácel vklady mBank v PLN.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 15. 6. 2020 12:06

A není to náhodou tak, že to vyplácí Polský Bankovní garanční fond? V dokumentu je jasně napsáno, že měna v níž bude vklad vyplacen je PLN.
y2key
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 15. 6. 2020 12:11

tom brava píše:dotazy 1-2 odpadají, neb jsem právě s překvápkem zjistil, že mám od 2017 (akce s epojisteni) otevřené spící mkonto....ale přihazuju dotaz:
5) jak je to s kurzy msvět, kdybych chtěl MC ted zaplatit z CZK mkonta platbu v USD/EUR, tak zde v 9.40
https://www.mbank.cz/osobni/karty/debet ... arta-svet/
jaksi nevidím u MC kurz pro dnešek v tudle dobu (VISA ho tam má řádně pro dnešek)...to je u zobr. kurzu MC běžné zpoždění?

Ono je to celkem jedno, protože platba se zaúčtuje kurzem ze dne zaúčtování, což může být D+1 až cca D+5. Ty kurzy jsou šouplé, to je vidět, že výkyv je na jednom vždy o den později.
Visa má od soboty do pondělí shodný kurz, MC má od pátku do neděle shodný.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 6. 2020 14:40

y2key píše:Přesně tak. Jinak proč po 1.8.2020? Nechápu toto datum. Díky za vysvětlení

Sorry, to je jen moje osobní datum. Končí mi 1,7 % spořicí účet u Wuestenrot a 1,5 % spořicí účet u Moneta Bank.
čulibrk
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka