Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 5. 2020 14:05

@Mufinmufi (vklady v EUR a CZK do Degiro):
Degiro používá pro české klienty dva IBANy, v obou případech jde o účet u české pobočky Deutsche bank:
pro vklad v CZK: CZ1179100000004042500001 (tedy stačí tuzemská CZK platba na 4042500001/7910)
pro vklad v EUR: CZ3279100000004042500108 (tedy SEPA EUR platba na tento IBAN)
Tedy když nechceš, aby došlo ke konverzi z EUR na CZK (vlivem toho, že účet pod prvním IBAN je v CZK) a zpět (EUR jako primární měna CZK klientů), použiješ pro vklad EUR ten druhý IBAN, pak platby došlé v EURech žádnou konverzi mít nebudou. Ta informace na webu, kterou jsi citoval, je stará z doby, kdy Degiro ještě nemělo pr o CZ klienty IBAN pro EUR platby, ten je teprve několik měsíců. Teď tedy lze i u Čechů přímo poslat eura bez konverzí (Ale jen směrem od tebe k Degiro, výběr zpět je možný jen v CZK). Jelikož ale v Degiro jsou manuální i automatické konverze mezi CZK a EUR téměř zdarma (stojí jen 0,1% kurzové odchylky od středového kurzu, oproti bankám nula nula nic), není to problém.
Samosebou zaslat můžeš jen z účtů v platformě registrovaných (Nastavení profil-Připojení bankovní účty), Degiro poznává klienta dle účtů v tomto seznamu, žádný VS či jinou zprávu příjemci nepoužívá. Já tam mám svůj účet CZK i EUR (oba Air bank), pak tedy pošlu danou měnu na správný IBAN.
Jinak toto vše najdeš i v platformě nahoře v sekci Vložit-Vybrat peníze, klik na manuálně, ty IBANy i nutnost posílat z primárního nebo dalších registrovaných účtů tam uvidíš.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 24. 5. 2020 22:20

minarjo: díky, tohle už mám vyřešeno
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 26. 5. 2020 15:49

Máte už někdo aktivované ty realtime data u Degira, co by do konce roku měly být pro USA zdarma? Já jen ať vím jestli za to, aby se mi aktivovaly obětovat 2,5 EUR + konverze z EUR za 1ks akcie na nějaké U.S. burze.

V případě Degira bych třeba čekal, že real-time nemusí být ve skutečnosti tak úplně real-time.

Potřeboval bych akcie sledovat také v premarketu a finance.yahoo, nebo tradingview nejsou úplně optimální.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brog6 29. 5. 2020 05:30

Mufinmufi píše:Máte už někdo aktivované ty realtime data u Degira, co by do konce roku měly být pro USA zdarma? Já jen ať vím jestli za to, aby se mi aktivovaly obětovat 2,5 EUR + konverze z EUR za 1ks akcie na nějaké U.S. burze.

V případě Degira bych třeba čekal, že real-time nemusí být ve skutečnosti tak úplně real-time.

Potřeboval bych akcie sledovat také v premarketu a finance.yahoo, nebo tradingview nejsou úplně optimální.


V nastavení, real-time data, jsem je už měl zapnuté -> BATS US. Je to nějaká velká americká burza, takže podle mne budou real.

Jinak mi včera přišel mail: Changes in tax service for US income, něco s daněmi, ale je to anglicky. Můžete to někdo vysvětlit?
Brog6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanickses 29. 5. 2020 08:37

Jedna se o dan z dividend pro US akcie. Poslali list akcii, na kterych se nic nemeni (zdaneni jako doted). Pro US akcie mimo tento list bude srazena nejaka dan navic (pisou statutory tax rate, ale blize to neni specifikovano). Podle google dan na divi v US je 22% tak mozna toto. Tyka se to jak US akcii z US burz, tak z XETRA/Frankfurt
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chovanecm 31. 5. 2020 10:52

Prosím dlouhodébé uživatele Degira:

Když prodáváte instrument, vidíte pak někde ve výpise, kolik byla jeho nákupní cena (kvůli daním)? U Interactive Brokers k tomu ve výpise slouží sloupec "Basis".
Jinak si nedovedu představit, že to budu muset u každého jednotlivého prodeje muset dohledávat ručně.
Díky
Přílohy
basis.png
basis.png (3.5 ) Zobrazeno 15788 krát
chovanecm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod XTCH 31. 5. 2020 20:49

Bohužel, nic takového v transakční historii nemám.
Osobně si vedu tabulku nákupů/prodejů v Excelu a tam z toho počítám zisky.
XTCH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chovanecm 31. 5. 2020 22:22

Díky moc za zprávu. Dneska mi to vrtalo hlavou a nakonec jsem si také založil tabulku. V ní jsem si napsal funkci, která pak FIFO metodou nákupní cenu dopočítává ve většině případů automaticky.
chovanecm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 1. 6. 2020 09:11

Oni si Češi a Slováci hledají brokera v cizině, protože počítá za nákup akcií 2x menší poplatky než Fio.cz
a pak se ukáže, že jim chodí dividendy zdaněné 30%, když mají být zdaněné 15% pro Čechy a Slováky.
A snad jim chodí i britské dividendy zdaněné 30% nebo 15%, když mají přijít s 0% daní.
Tak aby stěhovali Češi a Slováci akcie od Degiro zpátky na Fio, i když má Fio 2x vyšší poplatek za nákup akcií než Degiro.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 1. 6. 2020 11:10

Ale Češi a Slováci sází na růst akcií, ne jako němečtí důchodci. Kolik ti platí daň z německých akcií? 25 %? A stejně většina společností do budoucna dividendy oseká.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 1. 6. 2020 12:08

Co se tyce zahranicnich CP jedna vec jsou poplatky a druha hrozny FX spread napr. u FIO. Kupovat CZ akcie na FIO je naopak velmi levne, vetsina lidi si myslim pres Degiro, atp. nekupuje CEZ, napr. prave kvuli nespravnemu zdaneni dividend.
Takze nechapu pointu prispevku?
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod psovod78 16. 6. 2020 18:12

U Fio to jde teoreticky resit tak, ze si clovek
1) otevre USD a EUR ucet u Fio,
2) prida si ho na pobocce do smlouvy, aby na nej slo posilat penize z eBrokeru
3) bude smenovat pres nejakou devizovku, co ma ucty u Fio.

Ale prijde mi to jako spousta prace, a u CZK<->EUR bude ta devizovka mozna nakonec mit horsi kurzy nez to Degiro.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 18. 6. 2020 13:31

Ma Degiro nejaky promo na zalozeni uctu?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 18. 6. 2020 14:38

Ano, tuším 500 Kč na transakční poplatky pro oba. Pokud bys chtěl mohu doporučit.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 18. 6. 2020 14:59

Ono to je celkem na nic, pokud člověk nezačne hned hodně investovat:
Prostřednictvím vašeho odkazu je otevřen nový účet. Pro účast v promo akci, váš přítel musí během prvních 3 měsíců zaplatit 20€ na transakčních poplatcích. Poté mu/ji bude proplaceno 20€. Jakmile váš přítel zaplatí 20€ na transakčních poplatcích, získáte také 3 měsíce na to, abyste zaplatili 20€ na transakčních poplatcích a získali náhradu.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků