Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 17. 6. 2020 07:30

vpe píše:
PULPANM píše:Účet zdarma, jak to bývalo dříve, je v podstatě v nedohlednu


A ten https://www.rb.cz/promo/chytry-ucet Je co?

-- 16. 6. 2020 17:46 --

marvy píše:Tak se alespon ucet vyplati zalozit jen a pouze pro vyuziti odmeny 1000kc a rychle mazat pryc.


Jeste to bezi? Odkaz?

Btw. v zakone myslim bylo, ze ruseni uctu je zdarma, ale az po roce. Takze by banka mohla, zmenou sazebniku, ruseni <1 rok poplatkovat.

¨
No jo, já myslel jako že jsem měl x-let ekonto komplet grátis a mám ho pořád, akorát platím 99 za KK de luxe...
Ten chytrý účet je oproti ekonto komplet dosti osekaný.Zatím nechám ekonto komplet a uvidím, co se stane, jak se změní poplatky
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 6. 2020 07:46

Už se v těch změnách RB ztrácím. Tak se omlouvám, jestli už to tu bylo.
Na výpise KK Mall mám tohle:
Vážená klientko, vážený kliente
dovolujeme si Vás informovat o chystaných změnách v čerpání odměn z nákupů kreditní kartou ke dni 1. 8. 2020.
Odměny z nákupů Vaší kreditní kartou budete získávat i nadále, jejich čerpání však bude možné připsáním částky na běžný či spořicí účet vedený v Raiffeisenbank.
...

To si jako musím založit u RB Spořák?
anonymni

Odeslat příspěvekod suram 17. 6. 2020 08:13

SU nebo BU, pokud chceš čerpat odměny z kreditky.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 6. 2020 08:17

Jako každá banka, i RB se touto formou snaží, aby u ní lidi měli a využívali i běžný účet (stačí bezplatný Chytrý), ne jen čerpali odměny z kreditky :). Ostatně stačí sledovat jiná vlákna, v principu totéž se řeší teď třeba u ČSOB/PS, kde pro využití odměn kreditky do Světa odměn je také nutný BÚ, aby Svět odměn šel vůbec založit a body sbírat.
Tedy nejjednodušší bezplatná cesta pro ty co využívají u RB jen kreditku: založit online bezplatný Chytrý účet a ten s kreditkou ovládat jen přes Smartbanking, aby nebylo třeba nově placených autorizačních SMS do internetbankingu.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 17. 6. 2020 09:00

Jen teda, narozdíl od vratky zpět na kartu, která se bere jako sleva z úhrady vyúčtování, se vratka na BÚ bere jako zdanitelný příjem...
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 17. 6. 2020 09:06

To někdo vážně daní bonusy? :D
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 17. 6. 2020 10:54

Než si zakládat další účet, další polofunkční aplikaci do mobilu, za KK platit a třást se, co si vymyslí příště, bude pro mě mnohem jednodušší tu kreditku zrušit a používat jiné, za které neplatím, vracejí na účet, mají lepší kurzy, případně další vychytávky a lepší podmínky.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2020 11:25

hopo.hopo píše:Jen teda, narozdíl od vratky zpět na kartu, která se bere jako sleva z úhrady vyúčtování, se vratka na BÚ bere jako zdanitelný příjem...


A ktera kreditni karta mimo RB jeste vraci zpet na kartu a ne na ucet? To pripisovani bodu RB po 500,- muselo jednou skoncit, to bylo neudrzitelny :-))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 17. 6. 2020 12:05

Třeba HB!, Home Credit, ČS, Moneta dává zpět na kartu.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 6. 2020 12:13

Hello, ČS vrací na kartu. Jiné nevím, nemám.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 17. 6. 2020 13:15

Další změny: Na spořicí účty půjde převádět peníze jen z navázaného běžného účtu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2020 13:19

A ze sporiciho ven taky? ;-))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 17. 6. 2020 13:43

to už tam tak 2 roky mají, dříve šlo i KK splatit z SÚ, stejně jako posílat peníze mimo banku
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 17. 6. 2020 14:55

vpe píše:To pripisovani bodu RB po 500,- muselo jednou skoncit, to bylo neudrzitelny :-))


Čerpání už je nějakou chvíli ne po 500,-, ale po 250,-. A v tom se nic nemění, jen už to (bohužel) nepůjde zpátky na kartu, ale místo toho třeba na charitu :D
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Heroinaction 17. 6. 2020 18:06

Tak jsem dnes chtěl založit přes ušetřeno Chytré konto, abych získal bonus a od srpna se tam překlápěly bonusy z KK Mall.. Slečna ověřovala, zda jsem klient, řekl jsem, že mám KK (hlupák jsem, vím) a ona řekla, že v takovém případě bonus nelze přiznat. Argumentoval jsem podmínkami na webu RB, kde nic takového zmíněno není a ona zmínila, že je to "novinka" a kreditní karta jakožto bankovní produkt znamená, že již klient jsem a bonus přiznat nelze. Zeptala se, zda chci pokračovat a když jsem řekl, že ne, nabídla mi alespoň založení ČSOB konta, kde bych ten bonus prý dostal :-D.. Takže tak...
Heroinaction
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků