Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 6. 2020 08:24

Není to tak složité:
Všechny platby v EUR v rámci SEPA prostoru (EU plus další vybrané země) jsou i nadále zdarma (tedy samosebou i eura do ČR, SR, GB, vše je v SEPA prostoru). Seznam SEPA zemí+mapa třeba zde: https://www.europeanpaymentscouncil.eu/ ... p-2019.pdf
Platby v CZK na český účet všechny zdarma (pokud máš registraci jako občan ČR). Nebo obecněji: platby do země klienta v měně dané země nadále bez poplatku bez omezení.
Platby se shodou měny se státem cíle (tedy třeba GBP do Británie, USD do USA, PLN do Polska) zdarma jedna měsíčně, pak každá další 15 Kč.
Platby bez shody měny se státem cíle (třeba USD či GBP do Německa) za poplatek 90 Kč (pokud je to v USD) či 150 Kč (v jiné měně). Tuto možnost křížení měn, tedy zasílání v jiné než je domácí v daném státě ale asi moc lidí nepoužívá. Revolut se tím logicky snaží, aby konverze do měny státu cíle proběhla u nich v appce.

Případný poplatek tě navíc zaskočit nemůže, Revolut ho v appce sdělí ještě před odesláním platby.
Naposledy upravil minarjo dne 17. 6. 2020 08:42, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 17. 6. 2020 08:37

vpe píše:
barnyss píše:Budu si zakládat Revolut účet. Je v současné době nějaká promo odměna pro doporučujícího a doporučeného klienta. Nabídněte, vyberu si nabídku od nějakého "zasloužilého" diskutéra.


Furt nic?


Stále nic. (A myslím, že ani nic nebude.)
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 6. 2020 09:32

Nechápu, proč zpoplatnili platby na lokální účet, když nežijete v dané zemi. Po snížení limitů nevím jaké má revolut výhody.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lenka_2 17. 6. 2020 09:58

Protáčení kreditek.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 6. 2020 10:33

Protacet kreditky můžu nadále zdarma.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlkoslav 17. 6. 2020 12:28

minarjo píše:Není to tak složité:
Platby se shodou měny se státem cíle (tedy třeba GBP do Británie, USD do USA, PLN do Polska) zdarma jedna měsíčně, pak každá další 15 Kč.

To jako platby aka převody, platby kartou snad né?
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 6. 2020 22:22

Ano vše co jsem psal výše se týká bankovních převodů.
U plateb kartou jen pozor na nové omezení bezplatné konverze měn (při platbách v jiné měně než držené, nebo při manuální konverzi v appce) na 25 tisíc Kč měsíčně, pak za půl procenta (všední dny). A o víkendu nově 1% místo půl.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod DSmid 19. 6. 2020 07:10

Kartu zdarma to nabídne, pokud vám někdo pošle peníze na Revolut přes platební bránu (tj. přes odkaz). Po zaplacení se plátci objeví oznámení, že získal nárok na kartu zdarma a ať si pořídí Revolut.
DSmid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 19. 6. 2020 08:16

minarjo píše:Ano vše co jsem psal výše se týká bankovních převodů.
U plateb kartou jen pozor na nové omezení bezplatné konverze měn (při platbách v jiné měně než držené, nebo při manuální konverzi v appce) na 25 tisíc Kč měsíčně, pak za půl procenta (všední dny). A o víkendu nově 1% místo půl.

Nepřekvapuje mě to. Bankovní organizace nevybočující z řady - nejprve nalákat klienty na super podmínky a pak při dostatečném množství klientů přitáhnou kohoutky. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 19. 6. 2020 08:28

Nemůžou také prodělávat do nekonečna, že?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 6. 2020 08:41

MirekM. píše:...Nepřekvapuje mě to. Bankovní organizace nevybočující z řady - nejprve nalákat klienty na super podmínky a pak při dostatečném množství klientů přitáhnou kohoutky. :-)


To není specifikum bankovního sektoru, to je vcelku standardní politika vstupu na trh.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Korzaik 19. 6. 2020 12:23

Jak to je, pokud máte předplatné Premium a na účtě žádné peníze? Zruší Premium bez pokuty (což je dvouměsíční platba), nebo to budou nějak vymáhat?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kazb 19. 6. 2020 12:42

Když dělám na Curve kartu GBIT z Airbank na Revolut kartu tak mi Revolut apka hlásí: "Zamítnuto: Nepodporovaný obchodník". Dělá to ještě někomu? Nyní je Curve je pro Revolut "Nepodporovaný obchodník"? Před měsícem to fungovalo.
kazb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomas999 20. 6. 2020 22:01

Curve s podkladovou Revolut kartou mi nešlo ani pred cca mesiacom... Vyhadzovalo tú istú hlášku.
Tomas999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 21. 6. 2020 09:29

Platí se poplatek nově při platbě kartou z USD účtu cca stovky dolarů a jejich konverze přes Revolut na AUD ? Nebo i na to platí až od 25k Kč limit ?
redhaven
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků