Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 21. 6. 2020 09:32

! Registrujte se na nejlepší českou Facebook skupinu pro AKCIE !
Ta není moje. Založil ji Ondra Adamovský 24.7.2019 a má 695 členů od 24.7.2019 do dnes.
€ AKCIE $ :arrow: https://www.facebook.com/groups/2660933057270038/
''Tato stránka je pouze o akciích a všem, co je s nimi spojené.
Kurzy, dividendy, výnosy, analýzy, nejnovější zprávy ze světa investic atd.''
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 21. 6. 2020 12:51

Ocenění akcií z celého světa na 11 stranách PDF
Stav 15.6.2020

Vytiskněte si na 11 papírů a zaškrtejte nízké KUV (=P/S), KBV (=P/B), KGV (=P/E) a dobrý výnos dividendy (Div.-Rend. %)!

http://nr1a.com/info/B-O-15-6-2020.pdf

:) Ale vidím tam chybu: výnos dividendy Raytheon Technologies je blízko 3% a ne 4,7%. :)
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 22. 6. 2020 09:33

Ladislav 1. píše:Kdo chce mít v dlouholetém portfoliu ze 30 akcií všechny možné branže, potřebuje také jednu akcii autokoncernu.
A zde nepřipadá žádná jiná akcie v úvahu než BMW. Žádný Daimler, VW, Tesla, Toyota, Renault, Ford, GM.
Kdo nemá žádné vlastní auto stát před domem, měl by mít alespoň akcie od autokoncernu.
Zvláště výhodné je, když se dělá výroční shromáždění akcionářů autokoncernu maximálně 4 km daleko od domu.
A to je můj případ.


Kvůli lenosti proděláváš dost peněz. Za posledních 5 let je BMW vůči Daxu - 50 %, vůči MSCI World Automobile - 35 %. Včetně té tvé dividendy.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 23. 6. 2020 07:52

Člověče s ojetým autem SAAB,
já dostávám dividendy od 30 podniků, performance mne zajímá jen u akcie Raytheon,
protože ji chci koupit pod 63 USD, což znamená dividendový výnos nad 3%.
Ale raději mám akcie s výnosem dividendy 5% až 7%, kde dividenda asi málo poroste.
Zatímco dividenda dělající jen 3% z kurzu akcie se může každých 7 let zdvojnásobit.

V červnu jsem dostal dividendy už 9x a další 4 ještě dostanu.
Moje dividendy přišlé v červnu:
Wells Fargo, Enbridge, Pfizer, Johnson a Johnson, AB InBev, Walgreens B.A., Raytheon Tech., Mitsubishi Corp., BASF.

Dividenda R.D.Shell se mohla vydat na cestu 22.6.
Dividenda De.Telekom se může vydat na cestu 24.6.
Dividenda Kraft Heinz se může vydat na cestu 26.6.
Dividenda Bank of America se může vydat na cestu 26.6.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 23. 6. 2020 09:42

Ladislav 1. píše:Zatímco dividenda dělající jen 3% z kurzu akcie se může každých 7 let zdvojnásobit.


Bylo krátké období, kdy jsem té (vaší) pohádce o neprůstřelných dividendách vybraných top-firem a o nabalování sněhové koule pravidelným zvyšováním dividend (skoro) věřil. Realita - už teď divi trenduje pro 2020 a dál dolů.
Seznam těch, které se letos nevydají na cestu: HSBC, SAN, RBS
Seznam těch, které se vydaly na cestu osekány: KHC, RDS, InBev
Ve 3-4Q 2020 předpokládám vyschnou divi-zdroje amer. a kanadským bankám, a příští rok nebude mít na divi BMW (pokud se nechválí přece nakonec šrotovné, něm. úleva 3% na Dph prodej aut nenastartuje)
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 23. 6. 2020 12:22

Z https://investor.vanguard.com/etf/profi ... butions/vt je vidět, že průměrné dividendy dosud letos vyplácené letos klesly o 30%, za poslední zhruba kvartál skoro o 34%. Takže u naslepo vybrané akcie jen podle dividend yield a známosti značky bez jakékoli finanční analýzy není vůbec nerozumné počítat, že ta dividenda ještě podobně klesne, pokud už neklesla.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 24. 6. 2020 08:44

Vznik nových proroků krachu akcií, bank a podniků je vítán.
Vždyť staří slavní proroci krachu z Čech, z Evropy i z USA už ztichli.
Tedy jsou potřeba noví.
Ovšem pokud jsou tito noví proroci krachu rozumní nebo studovaní, nebudou čekat krach levných akcií bank, autokoncernů
a ropných společností. Tyto mají krach už za sebou a budou se uzdravovat.
Proroci krachu by měli dnes předvídat krach nesnesitelně předražených ''NIFTY FIFTY'' akcií: Adobe, Alphabet, Amazon,
Apple, Beyond Meat, Coca Cola, Facebook, Mastercard, Microsoft, Netflix, Nvidia, Tesla, Vertex, Visa.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 24. 6. 2020 15:33

Moje naplánovaná akcie Raytheon - RTX klesla dnes pod 63 USD, kde jsem ochoten koupit za víc než 1.070 euro.
Já však počkám s nákupem na červenec. Od 2.7. do 22.7. může akcie klesnout kvůli zprávám
o poklesu tržby tento kvartál a tento rok.
:arrow: https://www.comdirect.de/inf/aktien/US7 ... ION=289920
Přílohy
RTX.png
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 25. 6. 2020 08:29

Jaký je rozdíl mezi ADR a ADS - What is the difference between an ADR and an ADS?

''Securities of a foreign company that are represented by an ADR (American Depository Receipt)
are called ADS (American depositary shares)''
''Although the terms ADR and ADS are used interchangeably, the difference is that an ADR is the certificate,
while the ADSs are the shares.''

ADS:
Zdá se tedy, že jeden kus ADS je americká náhražka jednoho kusu neamerické akcie, který nelze jmenovat certifikát.
ADR:
Když má neamerická akcie vysoký kurz, např. 200 €, jeden certifikát ADR může obsahovat 0,1 akcie.
Když má neamerická akcie nízký kurz, např. 10 €, jeden certifikát ADR může obsahovat 2 akcie.
ADS se pravděpodobně jmenuje ta akcie, od které obsahuje certifikát ADR několik kusů nebo několik zlomků.
A pro zmatení akcionářů byl vymyšlen také pojem GDR. Global Depositary Receipt.
Tedy nejlepší bude, koupit originální kmenovou akcii na německé burze Xetra a žádný certifikát ADR.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotesák 25. 6. 2020 08:45

Ladislav 1. píše:Moje naplánovaná akcie Raytheon - RTX klesla dnes pod 63 USD, kde jsem ochoten koupit za víc než 1.070 euro. Já však počkám s nákupem na červenec.

To je myslím rozumné, pokud projede support na 60 tak koupíš v červenci za 50.
Ladislav 1. píše:Tedy nejlepší bude, koupit originální kmenovou akcii na německé burze Xetra a žádný certifikát ADR.

Pro Evropu určitě, ale brazilské stocky jako depositary receipt jsou lepší než Bovespa, ale je tam poplateček za držení. :-P
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 27. 6. 2020 09:05

Akcie rozvojových zemí třetího světa jako Čechy, Brazílie, Rusko, Čína je lepší nekupovat.
Já už mám nákup a prodej pouhých dvou akcií dávno za sebou: ČEZ, Vale.

A z akcií podniků s vedením v Německu nebylo dobré kupovat Wirecard. Protože je to firma silně rakouská.
Protože šéf byl dlouhá léta Rakous, bydlel ve Vídni, firma byla nejprve příliš malá, pak byla akcie předražená,
pak byla akcie levná kvůli podezření z falšování bilancí a tak nebyla nikdy správná doba na nákup akcie Wirecard.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 27. 6. 2020 10:05

To je poprvé, co přiznal, že nějaké akcie prodal? :D
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 27. 6. 2020 11:51

Mnohokrát reaguje akcie opačně = nelogicky na kvartálové hlášení podniku o tržbě a zisku v polovině měsíce.
Akcie reagovala asi logicky několik dní předem, protože hlavní účetní nebo jeho kolegové vyzradili kvartálové výsledky
manažerům velkých fondů hned první týden měsíce, potom co kvartál skončil.
Jestli tedy Raytheon oznámí silný pokles tržby a zisku ve 2. letošním kvartále 21.7.,
třeba ten den akcie nelogicky poroste, místo aby klesla.
Ten pokles kurzu může akcie vyřídit už od 1.7. do 3.7. Pravda? :?:
:arrow: https://www.comdirect.de/inf/aktien/US7 ... ION=289920
Přílohy
RTX.png
RTX.png (15 ) Zobrazeno 5755 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 28. 6. 2020 13:24

Kupuješ Ray? :-)

-- 28. 6. 2020 14:25 --

suram píše:To je poprvé, co přiznal, že nějaké akcie prodal? :D


Třeba se už naučil prodávat přepálené akcie…
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 30. 6. 2020 07:41

Moje dividendy v červnu: 13x
Wells Fargo, Enbridge, Pfizer, Johnson & Johnson, AB InBev, Walgreens B.A., Raytheon Tec., Mitsubishi Corp., BASF, D.Telekom, Kraft Heinz, Bank of America, R.D.Shell.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků