Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 23. 6. 2020 06:05

Potraviny sa dajú platiť, myslím, v Alberte, Norme, Bille, Kauflande
Za palivo na TankONO
Hornbach
Ta akceptácia nie je úplne mala
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 23. 6. 2020 07:35

Globus, Alza, Electroworld. Problém teď není asi akceptace jako taková, ale nutnost platit v mnoha případech kontaktně.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 23. 6. 2020 11:10

alfas123 píše:Potraviny sa dajú platiť, myslím, v Alberte, Norme, Bille, Kauflande
Za palivo na TankONO Hornbach Ta akceptácia nie je úplne mala

Právě s Tank Ono jsem měl problém vždy.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 23. 6. 2020 14:02

Oni maju terminaly KB a od kedy mam čipovú kartu s NFC, tak tam platím chip+pin. Bezkontakt som neskúšal, ale platil som na viacerých miestach po CR
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod _pr_ 23. 6. 2020 17:22

Zdravím, zajímalo by mě, jestli někomu z vás přišla ta samá sms od DC: “Uzijte si s kartou Diners Club leto naplno a prevedte si financni prostredky na Vas bankovni ucet bez poplatku. Akce plati na 1.prevod az do 31.8.2020. Pekne leto Vam preje Diners Club”

Nikde jsem se nedogooglil žádné informace o této akci. Jen ta sms. Tak by mě zajímalo, zda jste jí taky dostali. (...pro info: prostředky jsem převedl a přesto už visí v IB stržený poplatek za převod, jako by se nechumelilo...)

PS: výše zmíněné se týká karty Pure (ne Pure+), ale nečekám, že by se akce neměla týkat i Pure+
_pr_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 23. 6. 2020 17:33

Přišla mi stejná SMS. Mám jinou kartu než Pure.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 23. 6. 2020 17:59

Taky jsem dostal SMS, nevyužil jsem, kartu nemám Pure ani Pure+.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 6. 2020 19:17

Nabídka přišla (k základní Pure), což jsem si vůbec poprvé po dlouhé době vzpomněl, že tu kartu vůbec mám, vyzkoušel jsem, šmejdi ten převod nedokáží realizovat ani v režimu D+1, 1 % poplatek v přehledu vidím, ale nějak mě to neznepokojuje - mám pocit, že před léty nabízeli ve vánočních akcích výběr nebo převod taky podobně bez poplatku a srovnali to až ve výpisu - takže času ještě dost (a pokud by se nestalo, tak vždy to lze podat k FA).

V podstatě by to tahle společnost měla už zabalit - vždyť ta karta takřka nezvládá ani kontaktní platby, zatímco jinde není neobvyklé platit Apple/Google Pay - na ten level se tento vydavatel nemá šanci dostat... :-!
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 6. 2020 14:41

V Lidlu nelze nadále platit ani bezkontaktně ani kontaktně.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 25. 6. 2020 08:39

V OMV k žádné změně nedošlo - platit bezkontaktně nelze, jen chip+PIN.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 25. 6. 2020 16:30

Da sa platiť aj Vodafone (online kartou) a rohlik (tiež len online vopred)
Okay a Datart zas akceptujú v predajniach
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 26. 6. 2020 07:50

Kdyby to někoho zajímalo, tak jsem zjistil, jak je to s tím počítáním bodů.
1) Maximum za měsíc je 200/600 bodů (podle toho, jestli v minulém období zůstal dluh po splatnosti alespoň 12500 Kč)
2) Maximum za posledních 365 dnů je 5000 bodů
Obě podmínky platí zároveň, čili za transakci nejsou připsány body i tehdy, když měsíční limit ještě naplněn není, ale roční limit je už na maximu.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 14. 7. 2020 12:13

Tak zase trochu srandy s Diners, zneužití původní sice už převydané ale bohužel ještě platné bezčipové karty někde v Itálii v ceně 1600 euro. Karta byla celou dobu v šuplíku odkud se teď přemístila do skartovačky. Naposledy použitá před 3 roky ... ]:-< :-!
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigzachod 15. 7. 2020 20:51

tak jsem taky v clubu již pár dní ;)

kdyby to někoho dalšího zajímalo jak probíhá žádost/zřízení karty: po vyplnění nezávazného formuláře na webu mi za 2 dny přišla obálka, kde stačilo vyplnit papírovou žádost + poslední 2 výpisy + kopie OP+ŘP, odesláno prostřednictvím jejich odpovědní obálky poštou, pak dlouho nic žádná reakce... neměl jsem ani žádný telefonát... takže jsem vůbec nevěděl, jestli jim to dorazilo..., 12. den od odeslání, mi přišla karta do vlastních rukou jen adresáta :) registrace accountu a změna pin bezproblému, trošku mě zarazilo, že spoléhají na doporučený dopis do vlastních rukou, protože stačilo otevřít obálku a mohl jsem ihned platit bez žádné aktivace/ověření přes sms/email uvedený v žádosti... to mě nepříjde moc bezpečné... všiml jsem si, že mi na účet poslali 1Kč, asi abych věděl na jaký účet mám nastavit inkaso... jiný důvod mě nenapadá, takže takhle to aktuálně funguje :) (kdyby někdo hledal aktuální info o založení) jo ještě jsem dostal kupón na 300 bodů, který lze uplatnit při objednávce..., takže takhle si člověk snadno sjedná lepší variantu za body...

teď k mému dotazu, jak tu kartu splatím? číslo účtu je mi asi jasné ale variabilní symbol? nikde v administraci nevidím pokyny jak ji můžu uhradit? nebo musím počkat až na vyúčtování/výpis? rád bych tam poslal peníze... ale nikde nepíšou jak/kam?
bigzachod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareka 16. 7. 2020 06:05

Kartu jsem dostal před pár dny taky doporučeným dopisem (do rukou adresáta), ale s upozorněním, že karta je NEAKTIVNÍ a je nutné ji aktivovat telefonicky (kde si několika kontrolními otázkami ověřovali totožnost a mj. i viděli zda volám z čísla co jsem uvedl do žádosti).

Pokyny ke splacení karty by měly být ve výpisu a také by měl přijít mail, jak je možné nastavit inkaso (pozor - je zpoplatněné).
mareka
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků