mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peter23p 26. 6. 2020 12:09

Už jsou jen denní limity, ostatní zrušily.

Dnes sem aktivoval novou kartu kdy mi místo Visa poslaly Master, tak sem při té příležitosti chtěl požádat o kartu svět Visa abych měl v peněžence alespoň jednu Visu. Ale bohužel při žádosti můžu požádat jen o Gold nebo o nálepku. Jiné volby tam vůbec nemám. Jak jste žádal o svět vy?
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Finmxpert 26. 6. 2020 12:22

peter23p píše:Už jsou jen denní limity, ostatní zrušily.

Dnes sem aktivoval novou kartu kdy mi místo Visa poslaly Master, tak sem při té příležitosti chtěl požádat o kartu svět Visa abych měl v peněžence alespoň jednu Visu. Ale bohužel při žádosti můžu požádat jen o Gold nebo o nálepku. Jiné volby tam vůbec nemám. Jak jste žádal o svět vy?


To bude tím, že už máte jednu debetní kartu od VISA a druhou od Masteru. Takže vám žádost třetí kartu neukáže. (Kromě gold a nálepky, to je jiný příběh)
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 26. 6. 2020 13:58

No ale žádná z nich není svět. Uvidíme až propadne původní Visa na konci měsíce nebo jestli ji nechám zablokovat o těch 5 dnů dříve.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Finmxpert 26. 6. 2020 14:31

peter23p píše:No ale žádná z nich není svět. Uvidíme až propadne původní Visa na konci měsíce nebo jestli ji nechám zablokovat o těch 5 dnů dříve.


To nevadí. Máte prostě 2 karty, jednu Visa a druhou Master. Systém vám další nenabídne. A delfíni se obnovují za delfíny při expiraci, ne za Svět.

Jednu z nich zablokujte a otevřete žádost znovu. Uvidíte už Svět :)
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 26. 6. 2020 14:36

JJ děkuji, kdyby mi poslali delfína Visa abych měl v peněžence alespoň jednu tak to neřeším ale tentokrát poslaly Master. Takže je mi jedno co to bude za kartu jde mi o to že to bude Visa a delfína už Visa asi neposílají.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 6. 2020 15:23

Mimo euro se vyplati provest pri platbe KK konverzi paypal kurzem anebo prepnout na original menu a nechat konverzi na mBance? Vypada to, ze konverze mBankou se nevyplati...


original GBP 6.06 - na eB se ukazovalo 179,16 - z mbank prisla blokace (push zprava) 178,54 a pak v blokacich mbanky vidim 182,11 (vcerejsi data)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas999 26. 6. 2020 15:43

Neviem či ste si všimli, ale pri platbe v cudzej mene príde v push notifikácii VŽDY iná suma ako je v appke. Podľa môjho názoru je v push vždy suma podľa kurzu MC a v appke to už má pripočítané tie 2%.

Podľa mňa to je riadny bug, ktorý mBank nerieši.
Tomas999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 26. 6. 2020 20:29

To bude asi tim, co popisuju

Ale me spis zajima, to co mohu ovlivnit, za jakych okolnosti je konverze protistrany lepsi, jak konverze banky
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas999 26. 6. 2020 20:37

Konverzia cez mBank = predraží sa ti to o 2% nad kurz MC
Konverzia cez PayPal = predraží sa ti to o 5-10%, PayPal má hrozné kurzy

Prečo eBay ponúkal takto dobrý kurz mi je záhadou a rozhodne to nie je pravidlo.
Tomas999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 6. 2020 08:28

Ve ČT jsem reklamoval nepripsanej bonus 1200 Kč a v pátek mi ho připsali na účet. Za doporučení otevření nového účtu v březnu. Vyloženě cekaj že se nikdo o ty prachy nepřihlási.
No a stará si bude muset taky zavolat
Jediný co chtěj vědět je číslo žádosti. Což je na mejlu osoby která si zakládala účet.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 27. 6. 2020 10:07

Já sem minulý týden reklamoval 3 doporučení z března kdy ani jedna strana nedostala bonus. Po týdnu byla reklamace uznána a vyplacen všem.

Asi se jim už nechce vyplácet tak velké bonusy, holt nepočítaly stím že příjde krize.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 27. 6. 2020 20:41

čulibrk píše:Jak budete po 1.8.2020 nabíjet 8 cílů po 100.000 Kč, kde bude do 11/2020 úrok 1,2 % p.a., protože asi nic jiného lepšího nebude? Koukám v IB na to nastavování cílů a je to pěkný opruz. To jako mám dát trvalou platbu např. na den 2.8.2020 ve výši 100.000 Kč na jeden cíl a pak mKonto nechat na nule, až se 1.cíl nabije, tak nastavit druhý cíl?

Edit: Tak nic, našel jsem tam možnost "Extra vklad" a tím to půjde.


asi jsem lama, kde najdu tu fíčuru extra vklad k jednor. nabití mpoření?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kamča 27. 6. 2020 20:49

Po rozkliknutí cíle je vpravo nahoře červené tlačítko extra vklad.
Kamča
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 6. 2020 20:56

V mobilní appce je to vše (nejen toto) daleko víc intuitivní bez zbytečné robusnosti, jakou má IB. Tam je po rozkliku daného cíle (Finance-mSpoření) přímo obří červené tlačítko Vložit :) (ostatní volby jako historie transakcí, převod zvolené částky zpět na mKonto nebo změna daného cíle je tamtéž pod červeným tlačítkem tří teček)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tom brava 27. 6. 2020 21:08

áááááááááá už vidím, to je třeba nejdřív navést cíl a pak teprve tlačítko vyjede...a to jsem myslel, že nic debilnějšího než obálky od ING nemůže okolo spoření vzniknout, a přece to mbaňka dala....( no čekám kdo/kdy trumfne momentálně (anti)lídra mBank)
tom brava
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků