Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 21. 6. 2020 14:45

Já rusil přes airbank 2 účty hnedka po sobě - monetu a kB. Přijdou 2 potvrzení na mejl.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 21. 6. 2020 17:46

audiobullys píše:Já rusil přes airbank 2 účty hnedka po sobě - monetu a kB. Přijdou 2 potvrzení na mejl.


Dík. To jsem potřeboval vědět.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod TnT2 26. 6. 2020 23:42

Reklamovali jste někdo nepřipsanou odměnu za platbu v KFC v rámci akce "První pivo je na nás"?
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 27. 6. 2020 04:42

Já neúspěšně. Reakce byla zrušení všech účtů, stejně už mají moc nízké úroky a navíc zpoplatněně okamžité platby.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 6. 2020 09:49

@TnT2:
A můžeš mi říct, ve kterém KFC ti načepovali pivo? :)
Jinak jak jsem psal já už dřív: u Air bank je vidět přeci hned po platbě, zda odměna bude zaznamenána, o tom je notifikace appky i záznam v přehledu těch odměn (sekce Vaše odměny). Já také měl platbu v KFC a zcela dle předpokladů bez odměny, což jsem ale viděl hned že bez, takže chtít to pak reklamovat by mi přišlo nesmyslné. Platba v čínské restauraci s odměnou, hned v jednotkách vteřin po platbě to bylo znát z notifikace záznamu odměny. Tedy to KFC se dá reklamovat dost těžko, když sama Air hned po transakcí sděluje, že odměnu zaznamenala :). A ano i když to bylo myšleno na restaurace obecně, tak název odměny První pivo na nás (či tak nějak) dává tušit, že ve fastfoodu KFC které pivo netočí to být nemusí (a skutečně nebylo, to po platbě každý mohl vidět). Od známé kauzy Albert (odměny vyplácené i za cashback, pak zpětně odečtené) už je Air bank ve zneužívání odměn nad rámec toho co definuje jejich název a popis holt opatrná, no :D
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 27. 6. 2020 09:59

Tam nebylo podmínkou pivo.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 27. 6. 2020 11:21

Přesně tak...

Banka ji sice propaguje sloganem „První pivo je na nás“, týká se ale jakéhokoliv nápoje, nebo vlastně čehokoliv, co máte rádi.
...
Podmínkou je, že půjde o platbu kartou Air Bank v (jakékoliv) restauraci, hospodě či kavárně. Kategorii obchodníka (prodejce) pozná banka podle takzvaného MCC kódu, který se k platbě kartou automaticky přiřazuje.
Zdroj: https://www.penize.cz/nakupy/417008-prv ... %C4%8Cesku.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 6. 2020 11:49

minarjo píše: dává tušit, že ...
to jsou zase perly (ve stylu vlazyho),
jako tím chceš říci, že kdyby v KFC pivo točily, tak vratku dostane? OMG
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rafaa 27. 6. 2020 12:28

Za platbu ve fastfoodu mi odmenu pripsali az po reklamaci.
rafaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TnT2 27. 6. 2020 16:40

Díky za reakce. Podmínky akce jsem splnil, žádné výluky v nich nebyly. Při prvním připomenutí se 6. 6. mi z AB mj. napsali: "Nárok na odměnu běžně uvidíte nejpozději 5 dní po zaúčtování, někdy to ale může trvat i déle. Poprosíme tak o trpělivost, zatím je pořád čas." Budu tedy reklamovat.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 6. 2020 17:27

Za těch 5 dní co ti píšou už je zpravidla vidět i částka odměny. Ale to, zda odměnu za danou platbu zaznamenali, je v 99% vidět do pár vteřin hned po ní z notifikace (když dorazí, tak platbu s některou z aktivních odměn spárovali). To myslím obecně, nejen u této konkrétní pivní odměny, kde to fungovalo též :).
A jinak to KFC už se zde diskutovalo dříve, během akce, zda to restaurace vlastně je či není, to je slovíčkaření, ne každý fastfood bere jako restauraci. A je přeci čistě obchodní rozhodnutí Air Bank, že fastfood KFC z toho vyloučila (což určitě nebyl omyl, nějaký atypicky originální MCC KFC sotva používá, když třeba u Hello Bank akce na restaurace u KFC odměny byly). Tuto odměnu narozdíl od jiných platí Air celou ze svého (na podporu využití odměn), tak evidentně šetří, jako dnes v korona době každý :D. Ostatně i @suram zde už přeci píše, že jemu KFC reklamaci neuznali, tak si asi za vyloučením stojí.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod TnT2 27. 6. 2020 17:59

Když dám do vyhledávače Googlu "KFC", vidím ve výsledcích restauraci hned 8x. Pokud nějakou restauraci vyloučili, měli to dát do podmínek akce, jinak je to levárna na úrovni garancí Creditas.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 6. 2020 18:58

Škoda že @suram více nepopsal, jak argumentovali při zamítnutí jeho reklamace této odměny. Něco mu k tomu zamítnutí přeci napsat či říct museli.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 27. 6. 2020 18:58

Platbu přes android appku KFC neuznali.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 27. 6. 2020 20:32

Proč jsi platil přes appku KFC, když jsi měl platit Airbank debetkou?
mojmax
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků