Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 22. 6. 2020 20:59

To zpoplatnění autorizačních/přihlašovacích SMS, to je ta položka "Mobilní Elektronický
klíč (MEK) pro přihlášení do internetového bankovnictví "? Protože nic jinýho, co by to mohlo být, tam nevidím.

Ještě je tam u toho poznámka "Poplatek je hrazen za měsíc, ve kterém uživatel služby přímého bankovnictví použil MEK pro přihlášení do internetového bankovnictví a také potvrzení některé operace týkající se příslušného účtu. Není účtován, je-li MEK použit pro přístup k internetovému bankovnictví za účelem aktivace Mobilního bankovnictví či RB klíče."

To je zas formulace, s tím "a také" ... :roll:

A SMSky budou dál fungovat? Jako mělo by to svoje výhody i nevýhody...
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jan.za 23. 6. 2020 07:03

milanBrno píše:Zvyhodneni nekonci neuvedenim v ceniku, ale zrusenim.

Pozn. Kde v ceniku mate napsano Komplet konto zdarma a bez podminek (ja to nenasel a presto stale existuje)

To ma svuj duvod, ne? Asi vetsina co tu ma Komplet jej maji zdarma naporad za 2 doporucene klienty.
Ale bez vraceci kreditky a s placenymi vybery z poloviny? bankomatu :-( CS sla opacnou cestou...
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 25. 6. 2020 06:21

cz01 píše:Proč se nepodíváš do podmínek na usetrete webu? Mají to tam popsané myslím dost srozumitelně. Ale těm sms, nebo aplikaci se nevyhneš (https://www.rb.cz/attachments/pi/pravid ... etreno.pdf)

Tak koukam na citovana pravidla bonusove akce "1000 kc s Usetreno.cz" a uplne to nechapu. Pokud ta kampan konci 30.6., jak se psalo, proc vydava RB s platnosti od 1.6.2020 nejaka nova pravidla akce, kdyz akce uz bezi nekdy od 11/2019 a jeste v nich uvadeji, ze akce je do odvolani?
Nebo bude bonusova akce pokracovat i po 30.6.? Ta pravidla akce vzbuzuji takovy dojem, ale primo se to tam nepise. Na mne to pusobi dojmem, ze pokud bude akce i dale pokracovat, ze to bude za stejnych podminek. Ale jestli bude pokracovat, to je otazka.
V tom, aby se jedn vyznal...

Nechci se opakovat, ale dodrzela vam RB u vyplaty bonusu tu lhutu 4 mesice od zalozeni uctu (pocitam, ze driv to nevyplaceli) nebo to musel nekdo reklamovat?
Osobne sice nejsem zatim klient RB, ale jsem od prosice 2019 klient RSTS stavebni sporitelny, tak nevim, jestli neni nejaka jeste vyhodnejsi bonus. akce v kombinaci s tim RSTS nez tech 1000 kc pres Usetreno.cz, neco takoveho jeste loni bylo, nevite jestli to jeste je?
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mojmax 25. 6. 2020 07:26

Já jsem Chytrý účet zakládal někdy v dubnu...Odměna stále nepřicházela, takže jsem tento týden reklamoval (někdo tady měl stejný problém) - zavolal jsem na infolinku a hle - další den byla odměna připsána. Podotýkám, že jsem měl u RB pouze KK Mall a účet jsem si zřídil přes banner v IB.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 25. 6. 2020 08:05

Persbrandt píše:Osobne sice nejsem zatim klient RB, ale jsem od prosice 2019 klient RSTS stavebni sporitelny, tak nevim, jestli neni nejaka jeste vyhodnejsi bonus. akce v kombinaci s tim RSTS nez tech 1000 kc pres Usetreno.cz, neco takoveho jeste loni bylo, nevite jestli to jeste je?


Přes RSTS je akce 2000 při založení účtu v RB.

https://www.rsts.cz/bezneucty/

Prémii ve výši 1000 Kč dostane klient ke každému aktivnímu účtu po 4 měsících aktivního užívání. Prémii dalších 1000 Kč dostane klient ke své platné smlouvě o stavebním spoření, a to v případě převodu kompletního platebního styku na zřízený běžný účet, a jeho aktivního využívání minimálně po dobu 12 měsíců.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Urokovy turista 25. 6. 2020 15:23

"Přes RSTS je akce 2000 při založení účtu v RB."

Tak přesně tohle jsem v prosinci založil. Na RSTS přišlo v březnu 1000,- Kč,ale rovnou to zdanili -150,-Kč srážkou. Po čtyřech měsících aktivního užívání se na běžném účtu nic nekonalo. Tak jsem zavolal na bezplatnou linku, prý prověří a zavolají. Týden se nic nedělo, nikdo se neozval. Tak jsem přes kontakt v IB na svého osobního bankéře začal mailovat, slovenská paní zavolala, moc podrobností nevěděla. Ale zjišťovala a snažila se a že prý to připisují po 5 měsících. Pak bylo opravdu připsáno i 1000,-Kč na běžný účet, v tomto případě nezdaněných.
Urokovy turista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 25. 6. 2020 18:26

mojmax píše:Já jsem Chytrý účet zakládal někdy v dubnu...Odměna stále nepřicházela, takže jsem tento týden reklamoval (někdo tady měl stejný problém) - zavolal jsem na infolinku a hle - další den byla odměna připsána. Podotýkám, že jsem měl u RB pouze KK Mall a účet jsem si zřídil přes banner v IB.

Dik za reakce.
mojmax: urcite v dubnu pres usetreno.cz, nebyl to treba brezen? Jen mi to prijde divny, protoze v podminkach akce myslim maji plnit aktivitu na BU aspon ve 2 ze 3 mesicu nasledujicicich po mesici zalozeni uctu. Takze kdybyste zalozil v 4/2020, aktivitu plnil v 5 a 6/2020, tak ze byste uz ve stejnem mesici 6/2020 dostal bonus? A myslim, ze psali, ze se vyplaci do nebo ve 4. mesici po zalozeni uctu. No bylo by to hezke, jestli Vam ho pripsali tak rychle...

-- 25. 6. 2020 19:37 --

Urokovy turista píše:"Přes RSTS je akce 2000 při založení účtu v RB."

Tak přesně tohle jsem v prosinci založil. Na RSTS přišlo v březnu 1000,- Kč,ale rovnou to zdanili -150,-Kč srážkou. Po čtyřech měsících aktivního užívání se na běžném účtu nic nekonalo. Tak jsem zavolal na bezplatnou linku, prý prověří a zavolají. Týden se nic nedělo, nikdo se neozval. Tak jsem přes kontakt v IB na svého osobního bankéře začal mailovat, slovenská paní zavolala, moc podrobností nevěděla. Ale zjišťovala a snažila se a že prý to připisují po 5 měsících. Pak bylo opravdu připsáno i 1000,-Kč na běžný účet, v tomto případě nezdaněných.

No a zalozil jste v tom 12/2019 Chytry ucet, vlastne tehdy jeste Ekonto spolu s novym stavebkem, nebo jste uz mel stavebko ze drivejska a jenom ho nahlasil? Resp. kde jste zakladal, na pobocce RB nebo RSTS? A 1000 kc na BU Vam tedy nakonec pripsali ktery mesic?

PS Takze na ucet RSTS to nakonec nebylo 1000 kc, ale jenom 850 kc, taky by to mohli uvadet v materialech, aby nematli. Naprosto nechapu, proc na ucet SS posolu bonus zdaneny, na BU pak nezdaneny. Jako by v tom byl z hlediska legislativy nejaky zasadni rozdil mezi SS a BU, ale ja nevim, treba je...
Pobavi mne ale, jestli tady nekdo napise, ze jemu pripsali na ucet RSTS bonus v plne vysi.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 25. 6. 2020 20:11

Starý taky vyplatili 850 na SS. Na účet v RB litr.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 25. 6. 2020 21:50

No jo tak asi v tom danění/nedaneni bonusu budou konzistentní, to se dalo čekat.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave_no 26. 6. 2020 19:18

Plánuji si založit učet přes RSTS, ale nenašel jsem nikde, jaké podmínky pro bonus musím splnit. Pro jeden bonus je potřeba aktivní používání 4 měsíce, pro druhý kompletní převod platebního styku na zřízený běžný účet, a jeho aktivního využívání minimálně po dobu 12 měsíců. Víte někdo?
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 26. 6. 2020 19:28

dave_no píše:Plánuji si založit učet přes RSTS, ale nenašel jsem nikde, jaké podmínky pro bonus musím splnit. Pro jeden bonus je potřeba aktivní používání 4 měsíce, pro druhý kompletní převod platebního styku na zřízený běžný účet, a jeho aktivního využívání minimálně po dobu 12 měsíců. Víte někdo?


https://www.rb.cz/attachments/pi/pravid ... e-rsts.pdf
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave_no 27. 6. 2020 10:43

Urokovy turista píše:Tak přesně tohle jsem v prosinci založil. Na RSTS přišlo v březnu 1000,- Kč.

Stejně jsem z toho jelen. Na https://www.rsts.cz/bezneucty/ píšou, že druhý bonus bude připsán za aktivní 12 měsíční užívání běžného účtu. Urokovy turista píše, že mu byl bonus připsán po pár měsících.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Urokovy turista 28. 6. 2020 04:41

Zakládal jsem Ekonto týden před koncem roku 2019, aktivoval účet 31.12.2019. Položky na RSTS: +1000,- ("eKonto SMART RB") a -150,- ("daň z příspěvku") mi byly připsány dne 5.3.2020, tedy ani ne po 2,5 měsících.

>Persbrandt > Stavebko už jsem měl v tom prosinci založené, zavolali mi po telefonu a tu akci "2000,-" mi sami aktivně nabídli. Zakládat jsem MUSEL výslovně na pobočce RSTS, ne na RB! (pak následoval ještě kurýr). A těch 1000,- ("odměna za aktivní využívání" ) nakonec po urgencích připsali 18.5.2020 na RB, jak jsem již uváděl, bez daně.
Urokovy turista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pino 28. 6. 2020 14:51

hopo.hopo píše:
suram píše:Doufám, že kreditka DeLuxe bude k Prémiovému kontu stále zdarma.


No teď na to zas koukám a vypadá to, že už nebude, což je tedy mrzuté.

https://online.rb.cz/doc_attachments/ce ... 092020.pdf

Na konci strany 3 je uvedeno "Kreditní karta DE LUXE ... Stará cena: Cenová zvýhodnění platná k 31. 12. 2019 zůstávají zachována. ... Nová cena: Poznámka se ruší"

To samý ohledně Style na straně 4.

Bankéř mi potvrdil, že DE LUXE k prémiovému účtu, založená do 31.12.2019 bude od 1.9. zdarma, tedy něco ve smyslu "Cenová zvýhodnění platná k 31. 12. 2019 zůstávají zachována" Rád bych, kdyby to potvrdil i nějaký jiný bankéř někomu jinému.
pino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 29. 6. 2020 04:02

Urokovy turista píše: A těch 1000,- ("odměna za aktivní využívání" ) nakonec po urgencích připsali 18.5.2020 na RB, jak jsem již uváděl, bez daně.

Diky za upresneni. Pro jistotu se zeptam, ten bonus 1000 kc na bezny ucet RB Vam toho 18.5. tedy pripsali v plne vysi 1000 kc, tedy bez strzene dane? (omlouvam se, ale ta uvedena formulace "bez dane" muze pusobit dvojznacne)
Persbrandt
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků