Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 15. 6. 2020 17:56

ano vím o tom, přesto si ponechám svůj názor, vycházející ze zkušenost z předchozích daňových úprav (např. změna zdanění stav. spoření - tam to bylo v opačném gardu zavedení, bez rozlišení staré/nové smlouvy, samozřejmě ne retrospektivně).

Ale měl bych dtaz z jiného soudku:
Co SSD a nezletilci? tady
https://www.sporicidluhopisycr.cz/cs/o- ... 6-2012-168
uvádějí, že lze...ale jde o starší prezentaci z r.2012 (to byly ještě Kalouskovy, ne?)
Máte někdo konkrétní zkušenost s aktuálními emisemi? Jak by to v praxi vypadalo u 15-letého, kterému se ladem válí pravidelné spoření od prarodičů na stud. kontu u KB?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 16. 6. 2020 17:30

Zajdi s nim do sporitelny a uvidis... Obcanku ma, tak kde by mel byt problem :-) Bud mu to upisou nebo ne, jina moznost neni.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod limec 2. 7. 2020 08:41

pres portal jsem se snazil koupit dluhopisy ale platbu jsem poslal bez zpravy pro prijemce tak se nenakoupilo, za jak dloho muzu cekat ze se mi penize vrati, je nutne nekde pozadat o vraceni penez?
limec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jan.za 2. 7. 2020 09:49

Já do zprávy pro příjemce nedávám nic, stačí VS a SS. Ten jsi uvedl?

Pokud se bavíš o aktuálním upisovacím období, tak to bude ukončeno až 18. 9. 2020. Datum vydání emisí Dluhopisu Republiky je stanoveno na 1. 10. 2020.
Naposledy upravil Rop dne 15. 8. 2020 07:05, celkově upraveno 2
Důvod: Pokud reaguješ na minulý příspěvek tak místo čudlíku "citace" použij čudlík "odpovědět". Viz https://superforum.zive.cz/viewtopic.php?f=1814&p=5636461#p5636461
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filas81 2. 7. 2020 10:14

taky jsem dával jen VS a to stačilo.
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 2. 7. 2020 10:29

Co by asi chtel psat do zoravy, ze by cizinec? Ti si pisou zpravy. Dnes bude minula rmise pripsana, pokud uz neni.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod limec 2. 7. 2020 10:31

ok, myslim to obdobi co ted skoncilo a melo byt uhrazeno do 1.7. je tedy mozne ze jsem poslal pozde penize v patek 26.6.? nebo se to jeste muze na mem ucte obevit jako zakoupene?
na webu meli zprava pro prijemco oznaceni emise cz...
VS a SS jsem dal
penize sem poslal z jineho uctu nez co mam nastaven pro vyplaceni
limec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jumpmans 2. 7. 2020 11:06

Tak to jsi trosku nestihl:

Cenu pořizovaných státních dluhopisů v aktuálním upisovacím období je v souladu s emisními podmínkami dluhopisu nutné uhradit do 15. 6. 2020, a to přímo na platební účet Ministerstva financí v případě úpisu státních dluhopisů prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu nebo na platební účet distributora, pokud byla Žádost o úpis státních dluhopisů podána prostřednictvím distributora.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod limec 2. 7. 2020 11:17

aha no ja si datum splatnosti emise vylozil jako datum do kdy musim zaplatit
limec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jumpmans 2. 7. 2020 11:26

To neni datum splatnosti emise ale datum vydání emise.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filas81 2. 7. 2020 13:10

jinak minulá emise už je připsána.
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 2. 7. 2020 14:33

Takze holinky a hodinky. Datum splatnosti (datum emise 1.7.2020) bylo do 15.6.2020 - do 15.6. stacilo odeslat penize (dopoledne) z tveho uctu, se spravnym variabilnim symbolem. Kdybys poslal vic, nez jsi objednal, tak by ti Preplatek vratili...

Co kdyby sis precetl https://www.sporicidluhopisycr.cz/cs/pr ... -republiky
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 2. 7. 2020 17:40

Minulá emise a připsání - je to vypláceno zdaněné nebo ne?
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 2. 7. 2020 18:50

Samozřejmě že zdaněné podle emisních podmínek, ale zaokrouhlené na koruny nahoru – jestli tam máš jen tisícovku na reinvestičním, tak to vypadá jako bez daně.

Ale napadlo mě, jestli se opravdu zruší daně ze státních dluhopisů vydaných od 2021, jestli se to náhodou nebude týkat taky těch nově vydaných tranší jako reinvestice výnosu. To by byl pěkný zmatek. Zkoumal to už někdo, nebo se budu muset podívat sám.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod A_Delarge 2. 7. 2020 19:21

fc70 píše:K věci: Pročítám ten návrh o změnách zdanění od 2021, a žádné přechodné ustanovení tam nevidím, takže by to mělo platit i pro dřív vydané dluhopisy (ale taky tam vidím na první pohled zjevný překlep v čísle, takže kdo ví, kolikrát se to ještě bude měnit).

-- 30. 5. 2020 23:57 --

saabik píše:Doporučuji minimálně podívat se na bloomberg, zadat u tohoto dluhopisu 'DRSK' a podívat se na default probability se scoringem.
To jako na Bloomberg terminálu, který prý stojí $24,000 / rok, nebo je to nějak dostupné běžným smrtelníkům za míň než půl výplaty?

-- 31. 5. 2020 00:11 --

… aha, je tam přechodné ustanovení na všechny dluhopisy vydané před účinností – jen v tom změnovém zákoně, ne jako nový paragraf v zákoně o daních z příjmů. Já jsem si říkal, že jen tak zavést/zrušit zdanění už vydaných dluhopisů by bylo přes čáru.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků