zrušení penzijního připojištění u NN

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod trenttino 20. 5. 2020 19:07

Dobrý den, mám penzijní připojištění od NN - bylo mě založeno u zaměstnavatele kde nyní končím ( 500kč měsíčně mě dával zaměstnavatel a 100kč já). Nyní bych tedy musel platit 600kč ze svého, je nějaká možnost zrušení nebo změny takovéhoto pojištění? Ptám se tady abych věděl na co si dát pozor atd. protože když to budu řešit hned přímo z NN tak budou chtít abych zůstal u stávající smlouvy.
Děkuji
trenttino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlsal 20. 5. 2020 20:18

Musíš nahlásit penzijní společnosti buď zrušení příspěvku zaměstnavatele nebo změnu zaměstnavatele. Dělá se to písemně změnou smlouvy.
https://penze.nn.cz/archiv/cz-penze/for ... 4_vzor.pdf
Ty můžeš platit pořád 100 Kč, což je minimum, nebo taky udělat písemně změnu.
Změny musíš nahlásit i novému zaměstnavateli, aby věděl, kam má platit. Taky bude chtít kopii smlouvy.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trenttino 25. 5. 2020 06:31

Děkuji za odpověď, platit prý ale musím minimálně 500kč
trenttino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radilka_1 25. 5. 2020 17:36

V tom případě ale nemáte penzijní připojištění, ale investiční životní pojištění NN Smart, kde u starších smluv bylo minimální běžné pojistné 500 Kč. ;)
Radilka_1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peliculiar 6. 7. 2020 10:31

mlsal píše:Musíš nahlásit penzijní společnosti buď zrušení příspěvku zaměstnavatele nebo změnu zaměstnavatele.

To je nezbytně nutné? Já mám penzijko u AXA a příspěvky zaměstnavatele skončily s prosincem minulého roku. Netušil jsem, že jim musím dát vědět, že zaměstnavatel přestane platit. To přeci poznají tak jako tak.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 6. 7. 2020 11:50

Je to informace obsažená ve smlouvě. Jestli chceš změnit smlouvu, měl bys jim to dát vědět. Ani nemusíš na pobočku. Mělo by to jít udělat přes Moje AXA.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peliculiar 6. 7. 2020 12:23

Díky za odpověď. Jde tam přepnout, zda přispívá zaměstnavatel, který už stejně není aktuální. Nepřispívá od ledna 2020 a nyní je červenec. Poslal jsem tu informaci navíc zprávou.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků