Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 27. 6. 2020 21:22

To máte z toho, že žerete ty fastfood sračky.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 27. 6. 2020 21:34

Airbank debetkou bylo zaplaceno v appce KFC.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 28. 6. 2020 08:41

Podařilo se vám někdy někomu uplatnit slevu u Dr.Max? Já to zkoušel asi potřetí a zase nic. Vypnutý adblock v celém prohlížeči, z prokliku rovnou do košíku a po zaplacení kartou zatím nic v appce nevidim. Poprvé jsem to reklamoval, to šlo o dost peněz, teď už na to nemám nervy.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 6. 2020 09:43

Přes Airbank ne, ale přes cashback portál ziskejte.cz využívám (nejen) DrMax cashback vratku celkem běžně a vždy to proběhlo ok (za online objednávku z eshopu i za rezervaci vyzvedlou na konkrétní lékárně, 3,5% z ceny objednávky bez DPH je konkrétně u Drmax přes získejte.cz vždy zpět). Cashback portály mají tu výhodu, že zaplatit to pak mohu jakkoliv (i vracecí kreditkou, nebo u Drmax i volnočasovými poukázkami Flexipass, co dostaneme v práci), odměna je za proklik z portálu (podíl na reklamní odměně), ne za způsob platby. Airbank používá u těchto obchodů podobný systém, ale s podmínkou platby jejich kartou.
Jinak ziskejte.cz má u většiny obchodů vratku větší než konkurenční cashback portály (třeba tipli či plnapenezenka.cz), proto ho už využívám pár let. Záznam vratky je zpravidla do pár minut až hodiny (email z portálu), ale reálné připsání vratky je u některých obchodníků záležitostí i víc jak měsíce, konkrétně u Drmax kolem 2 měsíců co vím z hlavy (na cashback portálu to u obchodů uvádějí). Rychlé to není, no, a to může být i důvod pomalosti u Air bank, o moc jiný systém na to nebude :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 6. 7. 2020 12:57

Zkoušel někdo rušit přes AB mobilitu spořící účet? Konkrétně případ, kdy mám v jiné bance pouze spořící účet (nemám tam běžný) a chci ho zrušit - jde to?
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jerry666 6. 7. 2020 21:54

Některé banky zruší, jiné ne - uvedou, že se nejedná o platební účet. Zkus, uvidíš.
jerry666
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod taylor729 8. 7. 2020 21:01

Me ted unicredit odmitla zrusit eur ucet (czk prosel). V Airbank jsem pri zadavani pozadavku na zruseni volil menu EUR. Proslo nekomu zruseni ne-czk uctu pres bankovni mobilitu?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas1107 13. 7. 2020 15:47

Pokud jsi ten EUR ucet prevadel na EUR ucet u Airbank, tak nemuze byt problem. U ruznych men dela Unicredit problem.
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 13. 7. 2020 21:16

Divny, určitě jsem to prepinal na eur. Zkusim jeste jednou.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Honestus 14. 7. 2020 17:30

Navstevnik123 píše:Zkoušel někdo rušit přes AB mobilitu spořící účet? Konkrétně případ, kdy mám v jiné bance pouze spořící účet (nemám tam běžný) a chci ho zrušit - jde to?


Rusil jsem ING konto a bez problemu, zaroven zrusili i investice - bez konta zrejme nemohou fungovat, prislo mi postou potvrzeni.
Honestus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kecinzer 15. 7. 2020 10:37

Jsem u AirBank 7 let, a používal jsem jako hlavní banku, ale včera jsem se rozhoupal konečně pro změnu. Mám je rád, ale přijde mi, že se teď trochu zastavili v uvádění nových věcí a nabídek.
- Zrušení TOP3
- Zrušení úročení na běžném účtu, čímž se strašně chlubili v reklamách
- Snižování úroků na spořáku a ještě omezení úročené částky
- I na dosažení nízkého úročení na spořáku je třeba udělat 5 plateb (protože používám kreditku, je to otravné)
- Stále mám jejich bankomatů v okolí málo

Naopak u mě teď vede Moneta a především Tom Plus účet. Výběry ze všech bankomatů po světe zdarma, prioritní platby zdarma (i když mě ta korunka u AB fakt netrápí), skoro stejné úrokové sazby na spořáku bez podmínek. Super aplikace nejen pro iPhone, ale i iPad v tmavém režimu bez otravných reklam jako má AirBank.

Účty si nechávám v záloze a uvidíme s čím přijdou v budoucnu.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 7. 2020 11:06

4 z tvých důvodů jsou jeden, a to úročení. :-) Air bank - úročení spořícího učtu 0,6 % (do 250 tis, pro nás první 0,8 %). Moneta má 0,5 %. Vybírat peníze z ATM z cizině s kurzem Monety je finanční sebevražda, na to je Revolut nebo mBank Svět nebo Curve. U nás má Air Bak svůj ATM v každém obchodním centru. IB a aplikace jsou dle vkusu každého soudruha.
Naposledy upravil čulibrk dne 15. 7. 2020 12:30, celkově upraveno 1
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chrudimi 15. 7. 2020 12:14

kecinzer: Pozor na terminologii, je rozdíl mezi platbou prioritní a okamžitou.
Jinak si myslím, že nazývat něco dnes hlavním účtem je celkem přežitek, na Air mi chodí výplata a odchází trvaláky a inkasa. Ale cokoli dalšího řeším jinde, platby kreditkama, spoření asi na třech různých účtech atd.
Vázat se jen na jednu instituci není úplně rozumné.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod richtrj 15. 7. 2020 14:58

kecinzer píše:Naopak u mě teď vede Moneta a především Tom Plus účet. Výběry ze všech bankomatů po světe zdarma, prioritní platby zdarma (i když mě ta korunka u AB fakt netrápí), skoro stejné úrokové sazby na spořáku bez podmínek. Super aplikace nejen pro iPhone, ale i iPad v tmavém režimu bez otravných reklam jako má AirBank.
.


U Monety osobně nezkousnu, že mi neukáží pohyby víc jak 2 roky zpět a odkážou mě na výpis. To je jako bych nemohl hledat v emailu a odkázali mě na exportované PDF :-l

Elektronické bankovnictví nemají špatné, ale Air má ještě stále o míli lepší. Ale jinak mě taky štve u Air řídká síť bankomatů a poplatky za výběr z cizích. Moneta by byla jinak také můj favorit.
richtrj
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků