Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 16. 7. 2020 05:33

Zdroj informace? Na jejich webu/fóru jsem to nenašel, ani mail nepřišel.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareka 16. 7. 2020 05:43

Základní info přišly mailem, kde píšou že kompletní přehled je k dispozici v IB:
"....rádi bychom Vás informovali o úpravách v naší smluvní dokumentaci, které chystáme od 23. 9. 2020. Co bude nového?

HELLO KREDIT

V produktových podmínkách pro revolvingové úvěry přibyla zbrusu nová možnost sjednat si specifické čerpání z Hello kreditu opakovaně. Otevírá se tím možnost mít k jedné Hello kreditce více nákupů na splátky s výhodnějším úrokem.

V souvislosti s tím také upravíme od 1. 8. 2020 definici revolvingového úvěru v Rámcových pojistných smlouvách pro pojištění schopnosti splácet. Více informací o této změně najdete v internetovém bankovnictví.

Dále jsme zpřesnili, na které transakce Hello kreditkou se nevztahuje bezúročné období. Jsou to zjedodušeně řečeno převody peněz do virtuálních peněženek a platebních aplikací...."
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 7. 2020 06:46

V podstatě jen rozšířili Revolut co už tam měli o další obdoby.
Ale dokud bude platit, že zcela splacená (či přeplacená) kreditka poslední pracovní den měsíce při generování výpisu je vedena systémem jako nevyužívaná, tedy je zcela bez úroků i bez poplatku bez ohledu na to, co se na ní během měsíce dělo, tak ať dají do vyjímek bezúročného období klidně všechny platby a žádná změna to stále pro nás nebude :D
Naposledy upravil minarjo dne 16. 7. 2020 06:53, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod cz01 16. 7. 2020 06:51

Díky za info, v IB jsem to už našel. Zatím to vnímám stejně, jako Minarjo, tedy, že pokud bude kk splacena ke konci měsíce nemělo by se ve využívání kk nic měnit.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 16. 7. 2020 07:20

cz01 píše:Zdroj informace? Na jejich webu/fóru jsem to nenašel, ani mail nepřišel.


https://www.hellobank.cz/content/dam/da ... n_zmen.pdf

https://www.hellobank.cz/content/dam/da ... m_zmen.pdf
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 7. 2020 07:56

Existují nějaké podmínky pro odměny?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 16. 7. 2020 09:25

To Richee se tehdy nějak dostalo do seznamu výjimek tuším u RB a HB! to převzala komplet, akorat netuším jak šlo Richee nabít resp. jinak zneužít navíc končí.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 16. 7. 2020 09:39

Ano, s Richee začala Raiffka, ostatní to teď bezmyšlenkovitě kopírují, ale samozřejmě to je totální nesmysl. Leda, že by něco v Creditasu chystali se zapojením karet z jiných bank, ale stejně nevím, jak by to mohlo fungovat...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 7. 2020 09:45

Jestli se bude dát jejich karta k uvedenému datu přidat do g-pay či a-pay někde napsali, když bude Curve ve výjimkách ķ bezúročnému období?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 16. 7. 2020 09:50

A vratka 1% za platbu Curve kartou zůstala?
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 16. 7. 2020 09:59

Vy to chápete tak, že jde stále bez poplatku uhradit na konci měsíce? V podmínkách mají, že se bezúročné období nevztahuje a to si vykládám tak, že prostě úroky poběží hned od druhého dne. Jestli to doteď nevynucovali je druhá věc.

Pokud by to bylo od druhého dne, tak končí jakékoliv platby přes Curve (vč. těch mobilních - telefon, hodinky), platby přes Revolut s podkladovou kartou od HB, platby na poště i za poslání zásilky, platby přes Paypal/Transferwise, platby přes Seznam peněženku (např. sReality), výběry z bankomatů (vč těch přes Curve) a pojištění (nezkoumal jsem co tím myslí jestli si nezaplatím už ani POV/HAV).
Naposledy upravil Mufinmufi dne 16. 7. 2020 10:08, celkově upraveno 1
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smartguy 16. 7. 2020 10:00

Odměna nebude - tím, že to vyřadí z bezúročného období, tak nebude ani žádná odměna (bude to tedy stejně jako u výběrů z bankomatu či převodů na účet)
smartguy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 16. 7. 2020 10:09

Nevím jestli to byla reakce na můj příspěvek, ale já teď neřeším odměnu. Jde mi o to, že pokud provedeš platbu, tak ti od druhého dne běží úroky.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psovod78 16. 7. 2020 10:10

Jestli neni vratka za curve tak to je spatny - pomoci Curve slo krasne obchazet nedostatky HBKK jako placeni mobilem nebo MOTO transakce (aby clovek booknul hotel).
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milivoj73 16. 7. 2020 10:11

Rozchodit NFC platby, to ne, ale zaříznout Curve, kterou ještě nedávno sami doporučovali jako alternativní řešení vlastní neschopnosti, to by jim šlo. No nic, naštěstí není Hello Bank jediná banka na světě. :)
Milivoj73
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků