Trading212 UK - zadarmo 1 akcii, jejíž hodnota činí max.100€

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 11. 2. 2020 22:58

niedozwolone na terenie Czech pane Piotrze!
1. Qualifying Requirements
To qualify for this Promotion all of the following conditions must be met:

You and Your Referral have to be residents of one of the following countries:
The United Kingdom, France, Germany, The Netherlands or Poland.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod piotreq86 12. 2. 2020 00:22

Promiňte. Nevšiml jsem si.
Můžete odstranit.
piotreq86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 18. 7. 2020 12:46

Asi nechci zakládat nové téma na tohoto obchodníka, když zde existuje toto vlákno. Líbí se mi možnost, že si lze otevřít zadarmo investiční účet bez poplatků

https://www.trading212.com/en/Free-Stock-Trading

https://www.trading212.com/en/Trading-Conditions

ale zdá se mi to až moc podezřelé. Nikde jsem nenašel poplatek a pořádný ceník. Dále nemám nastudováno, jak je to s držením vlastnictví v případě Invest účtu (reálné akcie/ETF). Zda jsou psané na brokera, nebo přímo na klienta.

Nemáte zkušenost s tímto brokerem?

Vypadá to, že primárně se zajímá o CFD, ale mě přijde zajímavý spíš ten účet bez CFD. Předpokládám, že kdyby tam nebyl háček, tak krom Lynx, Degira se tu doporučují i jiní brokeři.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 20. 7. 2020 16:59

Super, takže další použitelný evropský bezpoplatkový broker, v únoru ještě nepodporovali české rezidenty, teď už jo tímpádem moc uživatelů/zkušeností z Ceska asi ještě nebude. U T212 je transparentně odděleno na samostatných účtech držení akcií na INVEST a CFD (ne jako u eToro, kde je to mix na multiúčtu). K ideálu chybí multiměna, aby člověka nepožraly converzní fees (akt. prý jsou 0,015% dle info na komunitním foru, na ofiko webu taky k tomu nemůžu nic najít) prý mají do konce roku multiměnu zavést, ted nutno při zakládání obch. účtu zvolit jednu měnu USD/EUR/CZK a tu už nelze později změnit. Pohodové nabíjení/vybíjení účtu kartou bez poplatku (tady poráží eToro, které má za výběr 5USD) + 8WBEN (snížený tax na US tituly) evidentně podporujou - když jsem si simuloval zřízení účtu a vyskočilo odsouhlasení 8WBEN v posledním kroku (nevím jistě, ale eToro asi 8WBEN nepodporuje).

Uvidím, kolika mým akcií se reálně dotkne změna zdanění vybr. US akcií/ADR u Degiro z 15 na 30% a kdyžtak ke konci roku přejdu se všemi dotčenými na Trading212. Jen tak dál a houšT
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod vencaxxx 5. 10. 2020 18:29

Teď mi přišla zpráva z XTB že zavádí akcie bez poplatku, mám účet u obou, ale ještě jsem nikam neposlal peníze, dokázal by někdo oba brokery porovnat co je lepší? Přece jenom XTB tu má celkem dlouhou historii už, ale ty poplatky před změnou byly obrovský, 10EUR za transakci jestli se nepletu. Proto jsem zakládal T212, teď váhám kam to poslat.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peliculiar 5. 10. 2020 18:51

Já si účet založil ze stejného důvodu poté, co jsem zjistil, že krom nákupu ETF bez poplatku, neúčtují ani poplatek za vstup na burzu, na rozdíl od jinak nízkonákladového DeGira.
Asi bych volil i podle toho co dalšího broker nabízí s přihlédnutím k tomu jaké služby mohl chtít využívat. Pokud chci jen akcie a nabídka je stejná, pak asi vypadá důvěryhodněji XTB.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stileth 5. 10. 2020 20:45

Jak tak koukam na XTB, tak je tam celkem dost poplatku.. za neaktivitu, za vyber do 3000Kc, za vklad kartou, atd.

"Není–li na účtu Zákazníka v posledních 365 dnech žádná otevírající se nebo uzavírající se pozice ani žádný vklad finančních prostředků za posledních 90 dnů, je účtován poplatek ve výši 10 EUR. Při nedostatku finančních prostředků je účtován poplatek ve výši volných prostředků, které zbývají na účtu zákazníka. Před stržením poplatku je částka převedena do měny účtu."

Poplatek za vklad kreditní nebo debetní kartou: 0,77% z vložené částky (vklad v CZK)

Takze mne urcite ne. Obe jsou regulovane britskou FCA, takze z pohledu ochrany stejne podminky.

https://xtb.com/cz/cz_-_tabulka_poplatk ... 022020.pdf

srovnani:
https://comparebrokers.co/trading212-vs-xtb/
https://brokerchooser.com/compare/trading-212-vs-xtb
https://www.forexbrokerz.com/trading-21 ... comparison
Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peliculiar 1. 11. 2020 22:42

Ahoj, "ukradli" mi mé vlákno, tak to zkusím tady, třeba mi někdo odpoví k věci ... :-)

Zajímalo by mě podle čeho bych si měl vybrat burzu a měnu ve které se vybrané ETF obchoduje?
Mám na výběr mezi Xetrou v eurech nebo London Stock Exchange v librách a také v dolarech.

Jak poznám na které burze je největší likvidita nakupovaného aktiva?

Pokud jde o otázku měny - mám prostředky jen v CZK, takže pokud to bude výhodné, budu posílat k brokerovi prostředky v korunách.

Pokud tomu rozumím správně, tak v případě Trading 212 (No foreign exchange fees) by to mělo být výhodné.
Podle dostupných informací by se měna měla konvertovat snad i výhodnějším kurzem než má Revolut, teda pokud to lze vztáhnout i na konverzi CZK > USD, případně CZK > EUR. Kdybych přišel na to, že konverzní kurzy přecijen nejsou tak výhodné, založil bych si Revolut a konvertoval bych do cizí měny.

Když budu nakupovat za české koruny ETF vedené v dolarech nebo v eurech, vyjde to na stejno?

Jak tyto aspekty / otázky řešíte vy a jaký na tuto problematiku máte názor? Předem díky moc za odpovědi / postřehy. (y)
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 2. 11. 2020 11:38

“Jak poznám na které burze je největší likvidita nakupovaného aktiva?”

Panečku, ty selektivně čteš! To ti mám po 4 psát, že podle toho, kolik transakcí a objemu se na burze obchoduje? :-)))

Jo a rada na závěr: jdi a zkus si to v malým, jedině tak poznáš, jak to funguje. Nikdo neposkytuje nic zadarmo jen tak! Proč by to dělal?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 2. 11. 2020 12:27

vpe píše:... podle toho, kolik transakcí a objemu se na burze obchoduje? :-)

To kupodivu vím, ale nevím jak takovou informaci konkrétně zjistit ...

VWCE @ Xetra vs VWRA @ LSE

Nevím po jakých údajích koukat a jak je porovnat, abych z toho došel k nějakému jednoznačnému závěru.
Kdybych toho byl schopen, neptal bych se stále dokola.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 2. 11. 2020 16:16

To nemáš na své platformě vidět?

Tak třeba:

1) pustíš aplikaci Akcie ve svém mobilu (iPhone nebo iPad) :-)
2) přečteš Objem, střední objem, etc.
3) enjoy
Přílohy
7DE19BAE-454C-437C-B800-5B49C16C32DA.jpeg
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirage7 1. 12. 2020 17:07

Po nekolikamesicnim pouzivani Trading212 tuto platformu nedoporucuji - opakujici se vypadky mobilni aplikace i weboveho rozhrani, obcas nefunguje PENDING ORDER a hlavene STOP LOSS... trader to svadi na hackerske utoky, ale spis je tahle low cost platforma nespolehliva :-(
mirage7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 1. 12. 2020 17:13

Hackerské útoky je ještě horší než nespolehlivost – to nechali hackery proniknout až dovnitř do systému, který má ty stop loss na starosti?!
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod peliculiar 1. 12. 2020 20:42

mirage7 píše:opakujici se vypadky mobilni aplikace i weboveho rozhrani, obcas nefunguje PENDING ORDER a hlavene STOP LOSS...

Jsou ty zmíněné problémy hromadné a nebo se týkají jen tebe?
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stileth 1. 12. 2020 23:42

A to pises o CFD nebo Investing uctu? Ja jsem za nekolik mesicu nemel zadny problem (Investing ucet).
Stileth
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků