Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tulum 20. 7. 2020 15:54

Nově jsem začal používat Revolut a kromě jiného bych do budoucna rád využíval možnost převodu peněžních prostředků z Revolutu na bankovní účet.
Než zkusím cvičně poslat to minko 2Kč, tak mě napadá, zda když je to formou IBANu nebude příjemce (banka) účtovat poplatek za příchozí mezinárodní platbu.
Mohl by mi proto prosím někdo ze zkušenějších tuhle teorii potvrdit/vyvrátit?
Případně než budu studovat ceníky jednotlivých bank, dát tip na banky, které si za to nic neúčtují? Předem moc díky..
tulum
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 7. 2020 17:04

Kč jdou z jejich českého účtu, takže to nebude s poplatkem.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2020 19:51

Ne z jejich účtu, stále využívají externího partnera, firmu Vitesse psp Ltd a její český účet u České spořitelny (proto příchozí platba trvá 3-5 pracovních dnů, vlivem zprostředkování skrz partnera). Jinak jak píše @drkarel, jde tedy o vnitrostátní CZK platbu z ČS, jen odesílatelem (jak u příchozí platby uvidíš) je výše uvedená firma a ne Revolut.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 7. 2020 15:29

Tak to nezapomente vsechny prichozi platby davat do danoveho priznani ;-) Aby to pak neposbirali jak Airbnb po 3 letech (ted resi 2017).
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 7. 2020 15:51

... a rozdíl ti, jako obvykle, uniká. No tak hlavně, že jsi měl co říct k tématu. :D
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 7. 2020 16:12

Jasny, sberny ucet, prijem ze zahranici, potencialne nezdaneny prijem :-) To jsou spolecne znaky. Chapu, je to lehce OT.
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 7. 2020 16:18

... a rozdíl ti stále uniká ... :D ... ale nějak se vůbec nedivím ;-)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 7. 2020 18:02

Nejde o rozdil, ale o to, kdy z jednoho uctu platebniho poskytovatele plynou prijmy na mnoho tuzemskych učtu danovych poplatniku a tedy relativne jednoduchou moznost ty poplatniky proverit, kdyz bude vule a kapacita uredniku. Tam u prijmu v par. 8 je vysoka sance u techto zprostredkovanych plateb, ze nemaji evidenci v poradku. Vzdyt v tom ma zmatek skoro kazdy maly investorek do akcii, alebo si ti s par drobnymi plati DP?
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 7. 2020 19:04

... a stále. :D
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 7. 2020 20:26

Existuje nemalé procento lidí, které si tam pošle pár peněz, na dovolené to utratí, vybere z ATM a zbytek si třeba pošle zpět. To bude pro finančák teprve terno :-) Ale jo, nebudu se chytat na udičku...
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod radimkuz 22. 7. 2020 11:10

Ahoj,
přes Revolut jsem docela často posílal zahraniční platby v USD jako standardní ankovní transfer. Do 12. 8. to je bez poplatku, ale od 12. 8. za to chtějí 90 kč za platbu, což je dost.
Poradíte, jak toto nyní řešit? Jakou službu využít, abych mohl ideálně platit opět bez poplatku za výhodné kurzy? Nějak nic nemohu najít a pokud ano, není to dostupné v ČR.
Díky za radu.
radimkuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 7. 2020 12:29

Řešil jsem stejnou věc tady: viewtopic.php?f=316&t=1305006&st=0&sk=t&sd=a

Nejvýhodnější mi přijde mít Revolut Premium, protože ty kurzy má Revolut bezkonkurenční. Ale záleží jak často a jaký objem nakupuješ.
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 27. 7. 2020 21:13

Rád bych se optal zda někdo posíláte na jiný Revolut do USA. Sestřenice si teď zalozila a já zkusil poslat minimum 2dolary a mě se to odečetlo ale ji nic nepřišlo,třeba to má nějakou prodlevu?
Aldapo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 28. 7. 2020 18:52

Nemáte někdo zkušenosti s dětskou kartou? Jak probíhá žádost a co je k tomu potřeba?
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 28. 7. 2020 20:31

Na co to chceš používat? Je to docela nepoužitelné, kromě czk žádný jiný podúčet, sranda limity, atd.
slavo963
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka