Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 25. 7. 2020 16:48

Nespletl, je to tak, okamžité platby jen z app, nikoliv z IB.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 25. 7. 2020 22:47

Demence, viď? ;-)
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 7. 2020 00:52

Okamžité platby jde sice zadat pouze z aplikace, ale odeslat už to nejde. Výsledek je vždy, že "Platba se neprovedla Platbu nebylo možné zaslat okamžitě, zkuste ji poslat standardně.". Když jsem o tom mluvil s klientským centrem tak mi jeden člověk mluvil, že o tom ví a na opravě se pracuje. Po druhé mi jiný člověk zase řekl, že o tom nic neví a doporučil mi zkusit aplikaci odinstalovat a znova ji nainstalovat. To jsem zkusil a nepomohlo to a výsledek odeslání okamžité platby je stále stejný. Je to tak už delší dobu a ani nevím jestli jim to odesílání okamžitých plateb vůbec někdy fungovalo. Spustili něco na co nebyli dostatečně připravení. Dalo se to čekat, že když neumí okamžitě provést převody mezi vlastními a jinými účty v jejích bance tak jim asi nebudou dobře fungovat ani okamžité platby do jiných bank. Příjem okamžitých plateb z jiných bank prozatím funguje bez problémů.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 26. 7. 2020 07:44

To bude asi rukama. "Delší dobu" - např. 22.7. odesláno okamžitou platbou do ČSOB, žádný problém, nic nepadalo, žádná chyba.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 26. 7. 2020 08:38

já taky nikdy neměl problém s okamžitou platbou z Equa mobilního bankovnictví. A že jsem jich pěknou řádku poslal...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ninaa 26. 7. 2020 09:10

Také si nevzpomínám na žádný problém s okamžitými platbami EQUA z mobilní aplikace a přitom je používám téměř denně od té doby, co s OP začali.
Jediné, co je pro mě trochu opruz je, že nejprve převedu v aplikaci ze spořáku na běžný účet. A protože hned potřebuji poslat okamžitou platbu do jiné banky, tak se odhlásím a znovu přihlásím, abych měla zaktualizované stavy bú a sú a mohla tak okamžitou platbou odeslat částku z bú jinam.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dala67 26. 7. 2020 09:30

Po zkušenosti že okamžitou platbu připsala EB až za půl dne jsem s touto bankou také skončil. Nejprve výmluvy že je chyba na druhé straně, pak na straně transakce. EB přeci nemůže veřejně přiznat, že jejich IT oddělení stojí za prd.
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 7. 2020 12:31

@Ninaa:
V Equa appce není třeba k rychlejší aktualizaci zůstatku a historie po zadání platby (třeba z SÚ na BÚ či naopak) provádět odhlášení a nové přihlášení, stačí vynutit okamžitou aktualizaci údajů potažením prstu shora dolů při zobrazené historii, zobrazí se i symbol aktualizace v podobě kruhové šipky (toto vynucení aktualizace dat ostatně funguje ve většině mobilních aplikací, třeba i Curve, jiné bankovní i nebankovní).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 7. 2020 14:47

minarjo:
To sice je možné, ale ne vždy to tak funguje a je pak třeba odhlášení a nové přihlášení pro aktualizací zůstatků. U Equa bank je spíše problém v tom, že ty převody mezi SÚ a BÚ se často neprovedou okamžitě ale z nějakým zpožděním a není nic výjimečného, že jim to občas trvá i několik hodin. Především když se převádí peníze mezi SÚ a BÚ někdy krátce po půlnoci tak se to převede až někdy brzy ráno.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 7. 2020 14:55

vlazy píše:minarjo:
U Equa bank je spíše problém v tom, ...


A proč tomu říkáš problém, když tu roky lidem vysvětluješ, jak to žádný problém není, a tituluješ je mHujery a podobně? Ostuda je, že tyhle problémy banka nedokázala za více než 5 let odstranit.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 7. 2020 18:39

drkarel:
A jak jinak bych měl podle tebe pojmenovat problém? Kde jsem psal, že zrovna toto problém není nebo v souvislosti s Equa bank použil titulování mHujery? Ostuda to sice je, že banka některé problémy neřeší, ale nic s tím nenaděláme.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 7. 2020 22:20

Titul mHujer jsme přeci používali na mFóru hlavně pro bezmyšlenkovité zastánce banky ... :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 5. 8. 2020 10:23

Akce 300 za doporučení do konce srpna: https://www.equabank.cz/download/1698-p ... lienta.pdf

(Pro zdejší osazenstvo asi nenalezne moc uplatnění - "Doporučeným klientem se nemůže stát Stávající klient nebo bývalý klient Equa bank".)
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PierreUSA87 5. 8. 2020 16:43

Chtel jsem se zeptat, pripsal se Vam spravny bonusovy urok u sporiciho uctu HIT? Diky
PierreUSA87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrmegac 5. 8. 2020 16:58

Ano, dnes.
petrmegac
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků