Okamžitá platba

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Fox21 19. 5. 2020 13:00

ripper6
3x ročně lze využít záruku spokojenosti. V rámci této záruky je možné požádat o vrácení naúčtovaného poplatku do 30 dní.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 5. 2020 13:58

Zrovna na korunový poplatek za okamžitou platbu bych tuhle záruku neplácal.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 19. 5. 2020 14:36

Přesně tak.

Kdo chce využívat okamžité platby aktivně, nebude to dělat přes banku, kde je to za poplatek.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 28. 5. 2020 17:24

EQUA Bank spustí OkPl oficiálně v nejbližších dnech, ačkoliv již fachčí. U Equa bank budou OkPl zdarma, protože nic neúčtuje ani za standardní převody. Nice. https://www.penize.cz/osobni-ucty/41444 ... -equa-bank

Nejpozději na začátku léta plánuje okamžité platby spustit mBank. Na rozdíl od většiny konkurentů plánuje za odchozí okamžité převody účtovat příplatek symbolickou 1 Kč, zatímco běžné transakce jsou zdarma. Podobný model dosud uplatňuje jenom Air Bank. A proto jsem "symbolicky" po dlouhých letech přehodil četně drobné platby z AB na MMB, kde to mám full free.

Z mých b.účtů posílám na vedlejší kolej: AirB, mB, UniCre 8-S :-l
Nový přírůstek naopak bude b.ú.: EQ :-)
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 28. 5. 2020 19:46

Upřesnil bych to, včera fachčily příchozí, ale ještě před chvílí nefachčily odchozí, odzkoušeno do několika bank, co okamžité platby přijímají.

mB a UCB jsem zcela zrušil již dříve, Air používám jen ke "specifickým" úkonům, jako hlavní banku jsem ji opustil také v minulosti (poslední kapkou bylo zavedení 1 Kč poplatku u okamžitých plateb). Nejde mně o výši poplatku, ale o princip.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 28. 5. 2020 21:26

Kdo rychle dává 2x dává...
Kdo rychle a zdarma platí, 2x platí (ale i přijímá platby).
Ale je jasné, že to stále někdo nepochopil. Aneb kdo chvíli stál, již stojí opodál ! Nu chcecht.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox21 9. 6. 2020 13:55

Fox21 píše:Snad se zlepší alespoň s lhůtou pro odeslání běžných plateb, kde je stále historicky od 8:00 D+1.


suram píše:Nevidím z jejich strany důvod to měnit. Důvodem by mohl být větší počet transakcí, že by to odeslali během dne ještě jednou. Jestli začnou klienti využívat i okamžité platby, tak se počet transakcí přes ČNB naopak sníží.


Tak nakonec se v mBank rozhodli pro-zákaznicky. Nově jsou platby odesílány několikrát za den a D+0 posunuli z 8:00 na 13:00.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 9. 6. 2020 16:53

DrumSession píše:Kdo rychle dává 2x dává...
Kdo rychle a zdarma platí, 2x platí (ale i přijímá platby).
Ale je jasné, že to stále někdo nepochopil. Aneb kdo chvíli stál, již stojí opodál ! Nu chcecht.

Pokud je to odpověď na mé neúspěšné pokusy o okamžité platby z IB, v té chvíli jsem nezaznamenal nestandardní řešení okamžitých plateb jen z app. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 20. 6. 2020 19:17

Ona nefunguje o víkendu platba erste- RB? Vím že fungovalo čs airbank bez problémů. A tak občas kolem 00-01 to nepremava, ale to jsem zkoušel přes den a nic.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 6. 2020 09:57

normálně ano, ale RB měla plánovanou odstávku
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 25. 6. 2020 19:05

No tak jsem zjistil další vychytávky tohodle nepovedené systému. Zřejmě při druhé platbě to neodešle platbu jako okamžitá a haze to jako normální platbu na druhéj den.
Vyzkoušeno čs - moneta a postovka - csob to vůbec nenabídne okamžitou platbu. Takže v rámci banky to jde pár minut
Dale z KB nešla vůbec okamžitá platba. Ani ji to nenabidlo při první platbě.

A v čs mi řekli že to je stále negarantovana platba, že to prej stále testujou.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 6. 2020 19:36

Tak tak to určitě není. Určitě jsem posílal více OP hned po sobě z ČSOB, Creditas, Monety, Air bank, RB a všechny odešly jako okamžité. To spíš bude nějaký momentální výpadek.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 1. 7. 2020 16:34

Jen tak pro zajímavost - okamžitá platba ze spořáku u Creditas na spořák u Equa funkční a zdarma. (Obráceně chce Equa 9Kč, bacha!)
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 7. 2020 20:36

9 Kč je ale poplatek za odchozí platbu ze SÚ Equa, není to poplatek za okamžitou platbu. Je třeba nejprve převést peníze ze SÚ Equa na BÚ Equa a pak okamžitou platbou je z BÚ Equa převést někam jinam, což je zadarmo.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 28. 7. 2020 17:47

Zde je clanek z 22.6.2020 s velmi podrobnymi aktualnimi informacemi ohledne okamzitych plateb, tzn. ktere banky je stale nemaji a kdy je budou mit, prip. ktere je zatim nebudou mit:

Do kdy zadat platbu, aby přišla ve stejný den. Přehled bank
https://www.penize.cz/internetbanking/4 ... ehled-bank

Pozn: Priplatek za okamzitou platbu ma/bude mit: Air(maly tarrif) a mBank
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron