ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 7. 2020 16:52

jo, prvni nejhorsi, i kdyz to neni klasicky bankovni ucet. V tomhle vede UCB, kde je cut-off ve 20h.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod OnderCZ 22. 7. 2020 16:57

Nene, nespletl jsem si to. Jedna věc je co mají v podmínkách, druhá jak to reálně funguje. A neříkám, že to letos nemůže být jinak. Ale loni to určitě šlo. Pokud jsi z ING stihl zadat platbu do 9 hodin, tak ještě ten den byla na jiném účtu u jiné banky.

Viz historie tohoto vlákna - viewtopic.php?p=12321988#p12321988

A potvrdilo to víc lidí. Ale jak říkám, je to informace cca rok stará.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MP007 28. 7. 2020 05:58

Jen pro upřesnění: Má tady někdo aktuální letošní zkušenost, že při zadání platby z ING-konta jinam do (např. 9 hod) dorazí platba téhož dne do cílové banky?
Do čtvrtka jsem na cestách bez možnosti "bezpečného" přístupu do IB a převod tak mohu zadat nejdřív v pátek. Děkuji.
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Robertos73 28. 7. 2020 07:44

Já jsem zadával platbu do jiné banky před osmou hodinou a došla ve stejný den.
Robertos73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 28. 7. 2020 07:49

Jaky je problem se prihalsit na nezabezpecene siti?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mimonik 28. 7. 2020 08:13

Žádný, pokud jsou v pořádku certifikáty. U ING bych se klidně přihlásil I bez nich, stejně se dá posílat jen na transakční účty.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 28. 7. 2020 08:17

Právě jsem se dvakrát přihlásil do IB, ale ani jednou mi nedošla SMS na potvrzení platby. Tzn., že SMS na přihlášení chodí, potvrzovací SMS na platbu ne. Tak idi.tský Ústav jsem nezažil. Pokusy s platbami asi 5x, SMS nepřišla ani za 10 minut, ale Ústavní IB vás stejně asi po 5 minutách čekání s rozdělanou platbou vyhodí. :grr:
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MP007 29. 7. 2020 14:35

Změna transakčního účtu - vaše zkušenosti?
Podle stránek ING není problém jeden ze 3 transakčních účtů smazat a nahradit ho jiným. Snažil jsem se tedy najít způsob, jak účet smazat. Našel jsem v rámci zadávání platby a výběru transakčního účtu křížek pro smazání účtu. Po jeho stisknutí sice přijde obratem potvrzovací sms, ale na ploše IB jsem nenašel nikdo místo, kam kód vyplnit. Máte někdo podobnou zkušenost?
Používám aktuální verzi Firefoxu.
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 7. 2020 14:45

To už se zde řešilo, někdy po stisku toho X ke zrušení transakčního účtu skutečně okno pro zadání SMS kódu nevyjede, i mně se to stalo. Zrovna před pár dny jsem to dělal v prohlížeči Chrome, poprvé nic (okno nevyjelo), druhý pokus už ok.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MP007 29. 7. 2020 15:05

Díky... po pátém pokusu okénko vyskočilo. Pro změnu systém nezvládl realizovat korunovou platbu. Na jiném účtu pak vše na první pokus v pořádku... vskutku kvalitní banka ;-)
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 29. 7. 2020 15:11

Však dneska poslali spam s dotazováním, jestli bych tuhle banku někomu doporučil. Asi tam dneska snídali vtipnou kaši.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod OnderCZ 30. 7. 2020 09:06

Tak jo - pokud budete někdo chtít z ING posílat peníze pryč, tak jsem dnes vyzkoušel. Dnes 30. 7. v 7:40 zadána platba z ING směr Moneta. Nyní v 10:05 už jsou peníze na účtu v Monetě. Takže opět po roce bez problémů přesunuto jako D+0.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lobotom007 31. 7. 2020 16:01

Uf, ty jejich podmínky jsou fakt otřesné. Jen si chci ověřit, jak to bude teď s výběrem? Pokud jsme každý měsíc poslal 100k na obálku a teď končí Lednová, výběrem ovlivním poslední vytvořenou = tedy tu, která už je úročena pouze 1%? Nebo to bude poslední vytvořená za starých podmínek (tedy úročená 2%)?
lobotom007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 31. 7. 2020 18:10

Ano teď celkový úrok citelně klesne, když nejstarší obálka končí se zvýhodněním (dále z její částky úrok nula nula nic) a výběry se naopak berou z nejnovější, tedy té ještě déle úročené (snad jsem to nepopletl), tedy osekání z obou stran.
Proto jsem na 2x včera a dnes vše převedl na v lednu založený SÚ Wustenrot, kde mám do půlky ledna 2021 garanci 1,7%.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 31. 7. 2020 21:38

Dnes se mne podarila krasna bota. Zadal jsem prevod do GE, blbe jsem vyplnil kod banky na 0800. Platba odesla, obalka se zrusila a obratem byla castka pripsana zpet. Vsiml jsem si toho vecer.
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků