Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 2. 7. 2020 20:29

No já vím, že jsem to psal, ale vydané série dluhopisů (jeden ISIN) vs. vydané konkrétní tranše/kusy. Samozřejmě by mi nevadilo, kdyby výnos výnosu už byl nedaněný, ale to vážně budou evidovat odděleně? No asi můžou, ale bude to zmatek.

… tak jsem snad hodinu ten text zase hledal. To je strašné, internet je plný zpapouškovaných tiskových zpráv a nikde odkaz na samotný text. Je tam napsané „Na dluhopis … emitované přede dnem“ a podle zákona o dluhopisech se snad „datum emise“ týká ISINu, a tranše jsou součástí téže emise.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vpe 3. 7. 2020 16:12

Neni jednoduzsi jim poslat dotaz?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 3. 7. 2020 19:02

Jistě. Poslat dotaz komu? Někomu od spořicích dluhopisů? A dalo by se na tu odpověď někoho na help desku ohledně věci, která snad ještě ani není platný zákon, spolehnout?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vpe 3. 7. 2020 19:06

Ne, vydavateli, MFCR, mas datovou schranku? Znas InfZ?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod termistor 28. 7. 2020 16:19

jak zjistím jaký úrok jsem dostal za první rok protiinflačních dluhopisů (od června 2019). Díval jsem se na aktuální částky, úrok jsem si přibližně spočítal. Zobrazuje se tam někde ? Nikde jsem ho tam nenašel.
termistor
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod fc70 28. 7. 2020 21:43

Vygeneruj si výpis den před připsáním úroku a po. Jinak se to nezobrazuje, ani nejde udělat výpis transakcí.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vpe 29. 7. 2020 09:12

https://www.sporicidluhopisycr.cz/asset ... 9-2025.pdf 1. 7. 2019 – 1. 7. 2020 = 3,65985 % p. a.

Dej jim podnet at to zobrazeni transakci (uroku) doprogramuji. To je snad zakladni funkcionalita zobrazit polozky, ne?

Koukám ze ty starsi se pripisovaly asi pololetne, ty nove se pripisuji uroky jen 1x za rok
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A_Delarge 30. 7. 2020 07:31

Jo, pro dříve upsané dluhopisy platila jiná metodika výpočtu.

Teď platí, že: ((hodnota bazického indexu t / hodnota bazického indexu t-1 - 1) * 100), případně ještě daň * 0,85

Informace o indexu zde: https://vdb.czso.cz/vdbvo2/faces/cs/ind ... C2015-EM_1

Takže se to dá dopočítat zpětně. Já to takhle zkoušel pro nějakou vlastní "predikci": https://prnt.sc/tqyst8.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lenka_2 13. 8. 2020 14:17

Koncem roku už by měl být možný i první nákup Dluhopisu Republiky bez nutnosti návštěvy ČS(OB) a placení poplatečku:
V září loňského roku byla za účelem zajištění provozu a dalšího rozvoje elektronického přístupu ke správě majetkového účtu zadána veřejná zakázka „Elektronický přístup ke správě majetkového účtu vedeného v samostatné evidenci státních dluhopisů vedené Ministerstvem financí“. Na jejím základě byl úspěšně vybrán dodavatel, jehož nabídka odpovídala požadavkům dle zadávacích podmínek. Součástí těchto podmínek bylo mimo jiné zavedení dálkové identifikace a autentizace, která zájemcům o státní dluhopisy umožní si zřídit majetkový účet v samostatné evidenci státních dluhopisů vedené Ministerstvem financí bez nutnosti návštěvy smluvního distributora. Dodavatel nyní pracuje na zajištění požadovaných funkčností elektronického přístupu, které by měly být hotové do konce tohoto roku, pokud situace související s pandemickým šířením viru SARS-CoV-2 dovolí. Veškeré informace týkající se případných změn v systému distribuce emisí Dluhopisu Republiky budou zveřejněny na internetových stránkách Ministerstva financí.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrumSession 13. 8. 2020 17:42

NEXT emise 1.10.2020 avšak přihlásit se je nutné dříve

https://www.sporicidluhopisycr.cz/cs/pr ... -2020-1243
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 13. 8. 2020 19:56

Už jsem myslel, že se něco změnilo, místo toho jen 2 měsíce opožděná informace.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod saabik 13. 8. 2020 21:19

Na akciích taková párty. To stále ještě někdo řeší tyhle haléřové výnosy? :mrgreen:
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 14. 8. 2020 08:54

No nikdo neví jak dlouho u akcií ta párty potrvá a jak skončí .
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 14. 8. 2020 10:20

Párty teprve bude na podzim při druhé vlně epidemie.
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků