Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 8. 2020 17:22

@suram:
Sice to je mimo téma HB, ale stručně: u mBank není třeba ani koukat na detaily transakce, v appce jsou nezaúčtované blokace oranžově a zaúčtované platby modrě. Koukni večer a uvidíš. Mé pozorování (za ten cca měsíc bez Wirecardu) je takové, že platby dopolední snad vždy, platby odpolední někdy (nějak dle času) stíhá Curve nechat zaúčtovat tentýž pracovní den.

-- 3. 8. 2020 19:07 --

@ jir.vesely:
Tak si požádej v IB o platební nálepku k té Mototechna kartě. Je zdarma, nalepíš někam kde bys to měl na motorce při ruce, třeba na přilbu :), a odměny jsou totožné s kmenovou kartou (jsou svázané s úvěrovým účtem, ne s konkrétním číslem karty, totéž mám u Euronics karty). Nevýhoda: pro platby nad 500 Kč si musíš zapamatovat (či někam poznačit) PIN nálepky, ten nelze změnit.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 3. 8. 2020 18:17

No má platba byla někdy kolem 15:30 hod., snad to nestihnou zaúčtovat dnes.
suram
Diskutér


Odeslat příspěvekod jir.vesely 5. 8. 2020 15:53

Dobrá akce zase po čase. Ještě by mě zajímalo, jestli platí jenom na klasické nebo i na cobrandy. V minulosti tyhle akce byly většinou oznámené SMS s tím, pro kterou kartu (úvěrovou smlouvu) platí. Tohle se tváří jakože na všech jejich KK.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 6. 8. 2020 09:33

nechápu některé uživatele na fóru Hello Spolu (např. Milivoj), který podrobně, detailně a opakovaně popisuje "nezdokumentované" funkce Hello kreditek, např. týkající se vratek nebo splacení před koncem měsíce. Logické je snad to využít a mlčet a ne to psát přímo na fóru banky.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod tocassido 6. 8. 2020 09:45

Ahoj všem,

Ano také jsem řešil nepřičtení bonusu za natankování kartou Mototechna.

Psal jsem si s podporou a výsledek je tento:

Dobrý den, celou situaci jsem prověřil. Bonus Vám vyplacen nebyl, neboť dle podmínek akce je zapotřebí, aby byla provedena naší kartou. Dle našich záznamů byla použita pro platbu karta třetí strany. Jde o to, že každý obchodník spolu s transakcí odesílá i kód terminálu, dle kterého se rozlišují služby, které obchodník poskytuje. Pokud nákup uhradíte přes Curve kartu, odesílá se s platbou informace o internetové platbě. Systém tedy nerozezná, že jste nakupoval pohonné hmoty. Nejsou tedy splněny podmínky pro vyplacení bonusu. Bonus Vám na výjimku zpětně přičteme - uvidíte jej v následujícím výpisu, nicméně doporučuji do budoucna pro jeho získání v těchto případech platit naší fyzickou kartou. Vlastimil

Vratku 1% jsem nejspíš dostal, jen si nepamatuji poměr platbu Curve a přímo kreditkou.

Dejte si na to od teď pozor a plaťte palivo pouze HB kreditkou!!!


K probíhající akci 10% z hotelů a restaurací radši plaťte taky HB kreditkou, platí pro všechny kreditky HB.

Curve blbě zasílá 1 MCC kód.
Naposledy upravil tocassido dne 6. 8. 2020 09:53, celkově upraveno 1
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 8. 2020 09:53

tocassido píše:Dejte si na to od teď pozor a plaťte palivo pouze HB kreditkou!!!

Ano, dělám to tak a je to lepší.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 6. 8. 2020 10:42

co je to za akci 10% hotelů a restaurací? Nějaké podrobnosti jsou někde k dispozici?
Díky
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chrudimi 6. 8. 2020 10:43

jenda_s: Co takhle se podívat o 5 příspěvků zpět?

Jinak po zkušenosti s minulou akcí doporučuji si schovávat účtenky, budou se hodit při reklamaci.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jenda_s 6. 8. 2020 11:00

chrudimi: sorry, přehlídl jsem
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jir.vesely 6. 8. 2020 11:32

Jenom pro upřesnění příspěvku Tocassida - to 1% je bez problémů i s Curve a bude minimálně do té změny podmínek od 23.9. Problém je opravdu jenom s těma specifickýma bonusama a to kvůli tomu MCC. Zeptal jsem se na Curve supportu a ještě nemám odpověď. Až něco dostanu, tak to napíšu.

@A1rh-: Tohle taky nechápu a ještě víc nechápu, že se tam někteří snaží úplně napřímo doptat, jak s tím co nejlíp vydrbat... Jako dobře, ty banky to sledujou samozřejmě i tady a na jiných fórech, ale psát to přímo na jejich fórum mi přijde fakt jako moc. Když tohle vidím, tak se ani nedivím, že je těch výhod a bonusů pořád míň.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 8. 2020 14:52

Takže znovu dobít kfc kartu, minule jsem to dobil asi 2 litrami někdy v prosinci.. Použitelný je to na twister a megapocket.

Ještě jsou naky řetězce či restaurace co maj dárkový karty na rok třeba k vyčerpaní?ještě koukám má MC donalds.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 8. 2020 15:06

audiobullys píše:ještě koukám má MC donalds.

?? kde?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 6. 8. 2020 15:10

Je jich docela dost. U těch lepších skoro všude - předpokládá se, že to dá člověk někomu jako dárek. Namátkou celá skupina Ambi, Cafe imperial, Field, La Bodeguita del Medio, U Fleků... Mimo Prahu teda neporadím, ale určitě budou taky.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 6. 8. 2020 15:11

audiobullys píše:Takže znovu dobít kfc kartu, ...

OT: jen člověk nesmí číst TYTO a podobné články :-)
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků