Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 5. 8. 2020 20:25

Tohle všechno jsou nesmysly. Ta garance je i přímo v aktualitách na webu Creditasu, to si může ověřit každý ťunťa s IQ houpacího koně, na to není potřeba hlavička mailu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 5. 8. 2020 20:33

Pokud někdo v podání napsal, že to přišlo emailem, tak chtějí ten email logicky doložit.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 5. 8. 2020 21:23

Banky ti dost dobře nemůžou úročit spořicí účet 5%, když i z hypoték mají pod 2,5% před rezervou na nesplácené úvěry a od centrální banky dostanou 0,25% (a ještě musí zaplatit pojištění vkladů). Když už tu vykřikuješ, co je zločin, směřuj to správným směrem.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lenka_2 6. 8. 2020 09:27

Koukám, že v novém IB jsou jen běžné a spořicí účty. Chybí tam investiční účet, na němž mám zrovna většinu svých prostředků v Creditas.
Chjo, zas jim budeme rok dělat zadarmo testery.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 7. 8. 2020 18:54

Našli jste v novém IB šablony zadané ve starém IB?
V novém IB se nebudu moci přihlásit otiskem prstu přes app v mobilu jako ve starém IB, jen naskenovat čárový kód?
Názorné a jednoduché staré IB a budou z toho omalovánky jako v novém IB mBank ... :-S
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 7. 8. 2020 19:16

Ne, šablony neumí a nepřemigrovali je.

Tohle odpověděli někomu v diskuzi na facebooku pod příspěvkem na dotaz ohledně šablon.

Kód: Vybrat vše
Tony, je dobře, že se ptáte. V našem novém internetovém bankovnictví jsme namísto šablon vytvořili funkci Nápověda, která Vám platby z minulosti rychle vyhledá a pár kliknutími ji kdykoliv můžete zopakovat. Funkci Nápověda naleznete při vytváření platby vpravo.
Věřím, že si nové funkce oblíbíte a budete je rád používat.


A ta diskuze je celkově zajímavá, spousta lidí tam vytahuje další běžné věci, které by člověk v IB očekával. A to mají u Creditas ještě štěstí, že to lidé píší dost konstruktivně a k věci. Nikdo nepožaduje nic extra. Jenže jak už jsem psal, zvítězil marketing, js hejblátka, omalovánky. Typické věci pro dnešní dobu, aby to hlavně dobře vypadalo a tisíc keců kolem toho.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mate59 7. 8. 2020 19:23

Šablony tam nejsou,klikni na Nápověda,ta vyhledá dle vyhledávače (lze vyhledávat i v textbaru protistrany) všechny parametry platby poté stačí jen na vyhledanou platbu/kontakt kliknout a platbu zopakovat.Šablony byli lepší,toto je moc od ruky.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 7. 8. 2020 21:29

Nový IB je tragédie, zlatý starý. Doufam, že starý poběží aspoň rok. V novém IB vidím starý zrušený Richee, nemůžu přejmenovat stávající účty a termínované vklady, nevidím u nich aktuální úročení, nevidím běžný účet. OMG , jak tohle může banka pustit do světa.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 8. 2020 21:46

Je to hrůza to nové IB a aplikace. Něco takového nemohl vymyslet rozumně myslící člověk. Dokud ještě funguje staré IB a aplikace tak to s touto bankou snad nějak půjde a když to zruší tak asi nezbude nic jiného než zrušit účty a s touto bankou se rozloučit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod OnderCZ 7. 8. 2020 22:04

Bohužel, asi nebude jiné zbytí. Po té prasárně s garancí asi nepomohlo vynulování účtů od spousty lidí. Nebo jestli to tolika lidem bylo jedno, těžko říct.

Každopádně mě to mrzí. Ta banka se mi loni na jaře a celý rok líbila. Dobré jednání, jednoduché IB, dobré kurzy v zahraničí při platbě kartou, pěkné úroky. Bylo prostě dobře našlápnuto. Stačilo v tom jen pokračovat, nenásilně. Pak se Creditas začal montovat čím dál víc a víc do reklamy, Mise nový domov, pořad, který začal trapně citově vydírat diváky a Creditas se tam začla objevovat.

Marketing zvítězil nad zdravým rozumem a vylepšování funkčnosti. Hezké pozlátko se tomu mohlo dodat kdykoliv, později. Ale bohužel, Creditas tím směrem nejde.

Teď momentálně jsem zvědavý na Monetu. Sympatická banka, poslední dobou čím dál víc. Dobré služby, spousta vkladových bankomatů, výběry z cizích zdarma, atd Nerad bych něco zakřikl, ale snad nenastoupí cestu Creditasu. Byla by to škoda.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 8. 8. 2020 07:47

Umí už Moneta neomezenou historii?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richtrj 8. 8. 2020 12:54

Umí už Moneta neomezenou historii?


Neumí a u mě má přesně kvůli tomuhle stopku! Do té doby to pro mě nemůže být transakční banka, i kdyby měla sebelepší mobilní bankovnictví. Přeci nebudu hledat starou platbu ve výpisech.
richtrj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mbodlak73 8. 8. 2020 14:53

Tak jsem si vyzkoušel nové internetové bankovnictví.

1. První dojem tak na hraně - omalovánky, ale zobrazené správné informace a dokonce vcelku přehledně.
2. Zrušili šablony, parchanti - to jsem jim napsal, aby to opravili, chápu to jako chybu.
3. Formulář pro poslání zprávy, no, tohle UX je na ránu, napsal jsem jim, uvidíme.

Zkusil jsem si tam připojit Monetu, fungovalo.
Zkusil jsem běžné věci, co dělám, tváři se to rozumně.

Tak uvidíme. Předpokládám, že UI ještě dozná změn, není to vytuněné, ale oproti např. AirBank (stále neumí využít celou šířku displeje) nebo Monety (haló, už nejsou devadesátá léta!) nebo UCB (menší omalovánky, nic nejde najít) to vlastně není tak špatné.
mbodlak73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bodyczech 8. 8. 2020 14:59

Funguje vám stále stará appka na iOS? Mě přestala a chce něco jako nové spárování s účtem...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dunlope 8. 8. 2020 17:49

redhaven píše:FA mi vyloženě napsal mj., že chce doložit i mail z Craditasu o nabídce 1,6% úroku do 30.6. i hlavičkou odesílatel/příjemce.

>redhaven
Ten e-mail můžu přeposlat, pokud bys chtěl. Aby FA aspoň viděl, že to chodilo jako zpráva konkrétnímu člověku s oslovením příjmením (tedy ne 'Vážený kliente/zákazníku' apod.).
Bylo by dobré, pokud by se to podařilo dostat někam do televize nebo rádia, takhle si z toho dělají srandu...

Ještě k tomu podřízenému vkladu: už mají min. vklad 100 tisíc (dříve 1 mil., poté 500 tis.), procenta úroku taky přidávají. Z toho usuzuji, že se do toho asi moc lidí nehrne.
dunlope
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků