Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 8. 8. 2020 19:43

Ten je má vyšší, když pořád jen přikupuje a přikupuje.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 8. 8. 2020 22:05

radecek píše:Pro snazší počítání tedy jen v dolarech.

A v korunách?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 8. 8. 2020 23:15

No já taky přikupuji (a o to těch 33% není očištěné), ale když se investuje mnoho let, relativní přínos nové investice za dobrou cenu může snadno být převážen poklesem hodnoty / dividendy dřívějších investic.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod radecek 9. 8. 2020 05:37

jednadva píše:
radecek píše:Pro snazší počítání tedy jen v dolarech.

A v korunách?

Nevím. Hledat kurz dolaru pro každý den, kdy se mi připsaly nějaké dividendy, se mi opravdu nechce. Ale když se dívám na graf kurzu dolaru, tak to vypadá, že dolar byl letos v 1. pololetí v průměru dražší, než vloni v 1. pololetí, tedy v korunách to bude ještě víc. Pro 2. pololetí to ale vypadá opět přesně opačně.
Já kurz dolaru neřeším. Investuju jen v US, za dividendy časem koupím jiné akcie, či při výhodné ceně přikoupím stávající.
A na daňové přiznání používám ten průměrný roční kurz, který si finančák vyhlašuje.

-- 9. 8. 2020 06:45 --

fc70 píše:No já taky přikupuji (a o to těch 33% není očištěné), ale když se investuje mnoho let, relativní přínos nové investice za dobrou cenu může snadno být převážen poklesem hodnoty / dividendy dřívějších investic.

Já se tím číslem nevytahoval, ani to vaše nepomlouval. U mě je to tím, že jsem se poslední roky zdráhal investovat a spíše jsem peníze syslil na účtech, abych měl v případě poklesu kapitál na investice. A teď se to hodilo, byť cena akcií se začala výrazně zvedat dřív, než jsem utratil vše, co jsem si na to vyčlenil.
radecek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 9. 8. 2020 09:02

radecek píše:Nevím. Hledat kurz dolaru pro každý den, kdy se mi připsaly nějaké dividendy, se mi opravdu nechce.

Napiš dny. Zkusím to dohledat. Mám denní USDCZK od r. 1993, tak se aspoň pocvičím.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecek 9. 8. 2020 10:14

jednadva:
Kdybych měl vypisovat ty desítky datumů, tak to bych snad rychleji to sám spočítal. Ale nevidím v tom moc význam. I kdybych si ty dividendy vyplácel jako důchod, tak to asi nebudu dělat průběžně, ale třeba jen jednou za čtvrtletí. Letos za to první pololetí jsem vyinkasoval jen asi 500 dolarů, takže je vážně skoro jedno, jestli je to 11 tisíc nebo 12 tisíc korun.
radecek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 9. 8. 2020 10:39

Ok, v pohodě, nechce se ti to počítat.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 9. 8. 2020 14:01

Když už na mě přišlo ptaní,
tak za první polovinu letošního roku jsem dostal o 17,8% méně peněz z dividend
než za první polovinu loňského roku.
Celý ten úbytek způsobily 2 banky ze Španělska a 2 banky z Británie,
kterým vláda letos zakázala platit dividendy kvůli korona-krizi.
Jenže já mám akcií 30 a nejen banky.
Třeba španělské a britské banky zaplatí dividendy letos na podzim, zas jak vloni.

-- 9. 8. 2020 15:52 --

Porovnejte si 10-letý růst tržby, zisku a dividendy a vytiskněte na 3 papíry A4,
abyste viděli, že British American Tobacco je na tom lépe než Altria a Philip Morris.
A komu je to málo, ať porovná na jiné stránce zadlužení ''total liabilities'' : ''total stockholders equity''
http://financials.morningstar.com/ratio ... ture=en-US
http://financials.morningstar.com/ratio ... ture=en-US
http://financials.morningstar.com/ratio ... ture=en-US
Přílohy
My30stocks.jpg
My30stocks.jpg (64.34 ) Zobrazeno 4727 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 9. 8. 2020 15:22

V tom výčtu jste raději zapomnél na výrazné snížení dividend Shell, Wells Fargo a třeba taky BMW. A to z toho výčtu zdaleka nesleduji všechno, takže si skoro myslím, že toho bude víc.
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 10. 8. 2020 09:31

Me jen zajima, proc to ten Ladislav dela, tohle spamovani nesmyslu, venuje tomu dost casu a energie. To je nejake selfproof ?
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxiro 10. 8. 2020 12:46

treborit píše:Me jen zajima, proc to ten Ladislav dela, tohle spamovani nesmyslu, venuje tomu dost casu a energie. To je nejake selfproof ?


Láďův přístup k investování by se dal shrnout citátem: Věř a víra tvá tě uzdraví.
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 10. 8. 2020 13:26

Nebuď xxiro naivní, je v tom prachsprostý kalkul ala "příklady podvědomě táhnou" - jen neochvějná a prokazatelná úspěšnost v investicích žijícího autora /u mrtvých je to jinak/ udělá slušnou prodejnost jeho knihy, k tomu se vysloveně hodí nenápadné permanentní promo na komunitních forech s téměř nulovými N. Co na tom že se semtam něco zamlží, přibarví, přejde bez odpovědi, případně se odvede pozornost zesměšněním tazatele nebo se rovnou onálepkuje jako lhář, hlavně aby se nemohlo říct, že se něco Ladislavovi nepovedlo - uvidíme co tentokrát přijde ke korekci od Vasekpasek (mírně poupravená pravda se v zásadě toleruje, případně "nevzpomínám si, to už je dávno" taky celkem funguje, ztráty z N/P se jeho akcií zásadně nikdy netýkají). Takže žádná víra, spíš propracovaná metodika práce guru s ovečkami (potenciálními zákazníky jeho knihy) skrz soc.sítě v duchu zásad-dogmat (asi) té knihy.

A propos, v mém ptf aktuálně eviduju propad dividend 30-40% Y/Y (největší cuty u bank a REITs, o něco méně BDCs a ropáci), ale na závěry je ještě brzo. Porcovat se bude medvěd až na Silvestra, resp. až v únoru 2021 se sjetinou od DG, jelikož mé ZOO činí 7 CZ a >40 US+GB akcií, tak se nepokouším to přesně počítat.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 14. 8. 2020 12:59

Ať sem píšou čeští zemědělci cokoliv ošklivého, je nutné si uvědomit, že v sektoru ''investování'' u zdejšího Babišova diskusního fóra má toto naše téma ''Akcie na stálo'' ze všech témat nejvíce zobrazení. Český lid se zřejmě dost zajímá o stálé držení akcií pro důchod z dividend.
:idea: Urážkám se žádné diskusní fórum nevyhne. Vždyť když český lid nenajde nic hezkého v televizi, tráví volný čas publikováním urážek v internetu. :idea:
Nezaplacená reklama na vlastní knihu je zde přísně zakázána. Když napíšete knihu pro akcie, nikdo se to nesmí dozvědět. Anebo se musí hledat s Guglem: akcie kniha, kniha pro akcie, kniha o akciích
Crash jaký ty chceš
U akcií je především důležitý dobrý dividendový výnos.
Když předražená akcie Tesla (ale i Amazon, Adobe, Visa, Mastercard, Nvidia, Netflix) bude po velkém krachu 30 let v mínus,
bude to velice nešťastná investice bez dividendy 3% až 8% z investice každý rok
a lidé nevydrží být s akcií 30 let v mínus a akcii prodají, často se ztrátou.

Obrázek: světoznámá akcie od zdravého podniku 20 let po velkém krachu.
Akcii jsem koupil levně před pár lety, tedy ji mám asi v plus.
A nechci nikdy prodat, mne zajímají jen dividendy 5% z investice.
Přílohy
axie.png
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotesák 15. 8. 2020 16:47

Ladislav 1. píše: je nutné si uvědomit, že v sektoru ''investování'' u zdejšího Babišova diskusního fóra má toto naše téma ''Akcie na stálo'' ze všech témat nejvíce zobrazení. Český lid se zřejmě dost zajímá o stálé držení akcií pro důchod z dividend.

Já bych nebyl takový optimista-toto bohem zapomenuté fórum nenavštěvuje fakt skoro nikdo, já to čtu a píšu pro zábavu a jen při této činnosti jsem udělal určitě stovky shlédnutí tohoto vlákna. A věřím, že Ladis udělal několik tisíc shlédnutí za dobu existence vlákna, takže český lid to má stoprocentně na háku. Podívej třeba na počet shlédnutí blogů Šichtářové nebo jiných radobyekonomů :roll:

-- 15. 8. 2020 17:51 --

Ladislav 1. píše:Kde je chyba na tom ramenním kloubu, že to furt bolí?

A jak to dopadlo s kloubem? Přešlo to samo nebo sis na drobné bolesti zvykl?
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 16. 8. 2020 15:01

Doktor povídal, že bolest v horní polovině ruky trvává běžně půlroku.
A tak bolí dál a bude snad do vánoc. Ale je to lepší. A tak už na to nemažu drahou masť Voltaren.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků