Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz


Odeslat příspěvekod sonix 11. 8. 2020 08:32

Článek sice není celý, ale vypadá to tak, že za každý balík se krom DPD bude muset platit ještě výpalné České poště skoro 200 Kč. To je hodně špatné.
sonix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ski1961 11. 8. 2020 08:39

Nepanikařte :-) ono to opravdu tak horké nebude..ještě je opravdu čas a už v květnu bylo vyjádření jednoho prac. MF, kde popisuje, jak by to prakticky mělo vypadat..prostě ta DPH u těch zásilek do 150 euro bude už v ceně, v článku se to dost dobře popisuje a myslím, že ty velké eshopy typu Ali apod. se určitě do toho portálu zaregistrují.
https://www.zive.cz/clanky/je-to-dobre- ... fault.aspx

Jinak moje další zkušenost s doručením přes zásilkovnu byla naprosto OK.. když mi byla doručována první zásilka přes zásilkovnu, tak se sice trefili do mého města, ale na jinou zásilkovnu na druhém konci města. nyní při současné zásilce se trefili přesně do mojí, kterou mám nejblíže a kam vždy chodím, tak nevím, podle čeho ty doručovací místa vybírají :-)
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 8. 2020 11:24

vencaxxx píše:Navíc hromada zboží se dá koupit i z EU skladů (ČR, Polsko, Španělsko, itálie, Anglie...) a to je bez dalších poplatků a do týdne doma.
Ano dá se hromada čínského zboží koupit i z EU skladů, ale jednak ne všechno a hlavně za větší cenu než přímo z Číny. Na AliExpress při výběru zaslání ze skladu někde v EU se cena zboží a cena za dopravu často o dost zvýší tak, že je pak otázkou jestli se to zboží takto vůbec oplatí kupovat nebo jestli by to stejné nevyšlo nastejno nebo levněji při koupi u nás v Česku. Další poplatky tam sice nejsou, ale cena je za to vyšší. Já nakupuji z Číny hlavně kvůli ceně a tak proč bych si to měl zbytečně prodražovat. To, že doprava z Číny trvá někdy 1 - 3 měsíce mi až tolik nevadí abych si to zboží kvůli tomu prodražoval.

ski1961 píše:Jinak moje další zkušenost s doručením přes zásilkovnu byla naprosto OK.. když mi byla doručována první zásilka přes zásilkovnu, tak se sice trefili do mého města, ale na jinou zásilkovnu na druhém konci města. nyní při současné zásilce se trefili přesně do mojí, kterou mám nejblíže a kam vždy chodím, tak nevím, podle čeho ty doručovací místa vybírají :-)
Mne vždy zásilky z Číny (AliExpress) a doposud stále doručuje Česká pošta a nemám s tím problémy. Je to asi tím, že si vše objednávám s doručením na adresu mého bydliště a ne na nějakou výdejnu např. zásilkovny. Chápu ale, že Číňané to asi ne vždy respektují a zasílají to tak jak je to pro ně výhodnější. Může to být i tím, že bydlím v obci kde zásilkovna nemá výdejnu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ski1961 11. 8. 2020 11:44

@vlazy

ale, to, že to někomu přijde na zásilkovnu ty jako kupující neovlivňuješ. Já taky nakupuji pouze na adresu trv. bydliště, ale stejně občas to doručuje zásilkovna. Ty si prostě dopředu nedokážeš zajistit při nákupu, že ti to přijde jen poštou. Myslím, že to bude jen otázka času, kdy to i tobě přijde na zásilkovnu :-)

Jinak souhlas s tím, že pro mě osobně nějaké doručování z EU skladů apod. je k ničemu. Zboží většinou taky už drahé a hlavně ta nabídka je žalostná. z posledních 10 nákupů jsem pouze jeden našel v EU skladu a to tak drahý, že to nemělo význam, to si raději taky ty 2 měsíce počkám :-)
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 11. 8. 2020 11:45

Zmiňoval jsem to čistě jako jednu z možností. Pro hodnotnější věci mi přijde lepší využít osvědčený čínský obchody s českým supportem v případě potíží, cena s kuponem bývá srovnatelná s Ali. Navíc na Ali se začíná rozmáhat ten nešvar, že spousta položek obsahuje varianty, kde samozřejmě ve výpisu se zobrazí zboží s minimální cenou od, ale reálně se jedná o nějaký doplněk s nízkou cenou a samotný produkt který hledám tam je s mnohem vyšší cenou, což znesnadňuje hledání. A EU sklady jsou i na Ali.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 8. 2020 11:52

ski1961 píše:to si raději taky ty 2 měsíce počkám :-)

obchody na Aliexpressu zvedly lhůtu na dodání na 90 dní
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 11. 8. 2020 12:00

@Nick Cave

to samozřejmě vím, že zvedli lhůtu na 3 měsíce, však jsem to tady sám zveřejňoval :-) to ale neznamená, že zboží přijde za 3 měsíce..moje osobní zkušenost za těch pár let je zatím taková, že nepozději mi zboží přišla asi za necelé dva měsíce a to bylo minimum..většina tak 3 týdny až měsíc..
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 8. 2020 12:45

ski1961:
Ano, to jestli něco z AliExpress přijde na zásilkovnu asi nikdo neovlivníme. Doručení si ale objednáváme asi všichni na konkrétní adresu a ne do např. zásilkovny a tak by asi byla zajímavá reklamace (spor) kdyby to někdo reklamoval např. kvůli tomu, že mu zásilkovna neoznámila tu zásilku a když si ji nevyzvednul tak ji vrátila zpět do Číny a že objednával zboží s doručením na adresu a ne do zásilkovny.

vencaxxx píše:Navíc na Ali se začíná rozmáhat ten nešvar, že spousta položek obsahuje varianty, kde samozřejmě ve výpisu se zobrazí zboží s minimální cenou od, ale reálně se jedná o nějaký doplněk s nízkou cenou a samotný produkt který hledám tam je s mnohem vyšší cenou, což znesnadňuje hledání.
Je to tak už delší dobu. Je tak třeba více hledat a najít si zboží tam kde je nejlevnější nebo alespoň za přijatelnou cenu. Vychytralí Číňané se tak asi snaží oblbovat a nachytat lidi aby nakoupili zrovna u nich.
vencaxxx píše:A EU sklady jsou i na Ali.
Ano jsou, ale tak jak už tu bylo napsané za vyšší cenu, tak, že se to ne vždy takto oplatí kupovat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod octaviampi 11. 8. 2020 13:10

Ma nekdo zkusenosti s reklamaci elektroniky? Palubni kamera i po flashi nefunguje, mezitim uplynula tusim patnactidenni lhuta na "dispute" a prodejce klickuje jako zajic.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 11. 8. 2020 13:34

Ja zkušenost mám, když to nefunguje, dám dispute a tvrdím, že mi nic nepřišlo.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 8. 2020 18:19

octaviampi:
Ono je dobré u některých věcí hned po doručení nepotvrzovat to doručení a počkat s tím nějakou dobu pokud je ještě nějaký čas do konce stanovené doby doručení. Tím se o trochu prodlouží čas na prozkoumání a vyzkoušení. Ta lhůta na podání sporu se počítá od doby potvrzení přijetí zboží. S reklamaci elektroniky zkušenosti nemám, ale s jinými věcmi ano např. žárovky atp. a vše proběhlo bez větších problémů a docela rychle a to i v některých případech i bez vyjádření se k tomu prodejce. Myslím, že je třeba to především dobře popsat a zdůvodnit a také doložit fotografiemi nebo videem. Pokud se prodejce brání a odmítá spor tak je třeba trvat na svým až do konce a nedat se jen tak vyzbyt.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod octaviampi 11. 8. 2020 21:12

Zdendo, že jseš lhář, o je známá věc. Těžko to dáš po lhůtě.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 12. 8. 2020 07:08

vlazy píše:Doručení si ale objednáváme asi všichni na konkrétní adresu a ne do např. zásilkovny a tak by asi byla zajímavá reklamace (spor) kdyby to někdo reklamoval např. kvůli tomu, že mu zásilkovna neoznámila tu zásilku a když si ji nevyzvednul tak ji vrátila zpět do Číny a že objednával zboží s doručením na adresu a ne do zásilkovny.

Už jsem to tu psal, vrátili mně peníze.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 8. 2020 09:03

Za co konkrétně ty peníze vrátili? Za to zaslání na výdejní místo zásilkovny místo na adresu, za neoznámení zásilky nebo za nedoručení, případně něco jiného?
Naposledy upravil vlazy dne 12. 8. 2020 10:04, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků