mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod treborit 11. 8. 2020 11:34

Omlouvam se Ropovi za trolleni, ale nedalo mi to :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod peta809 12. 8. 2020 11:18

Kód: Vybrat vše
Dobrý den, s lítostí Vám musíme oznámit, že Vaše žádost byla zamítnuta. Dle analýzy provedené podle vnitřních předpisů banky nesplňuje Vaše aktuální situace požadavky pro založení bankovního účtu.

Dlouhodobý problém se kterým se u mBank potýkám a nikdo z jejich pracovníků mi do dneška nebyl schopen sdělit bližší informace. U žádné jiné banky jsem se založením účtu neměl takové problémy jako právě u mBank!
peta809
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 12. 8. 2020 11:27

ja mel jednou u RB problem, mylne me evidovali jako politicky exponovanou osobu
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 12. 8. 2020 11:54

U mBank nelze zalozit bezny ucet, pokud ma clovek exekuci.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta809 12. 8. 2020 11:58

Nemám exekuci, dluhy, půjčky, zkrátka nic co by mě mělo z toho procesu vyřadit. Nechápu to.
peta809
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 12. 8. 2020 12:05

Jestli nemáš jiný účet, je (s nějakými omezeními?) povinnost založit „základní účet“.

Popř. možná si přes GDPR vyžádat všechny informace, co o „tobě“ vedou – pokud nic neukládají, a jen jim nějaký cizí systém ukázal, že kdovíco, tak nevím, ale záznam o zamítnutí (i s tím, co mají poznamenané o důvodu) bys snad dostat mohl.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod ROlda78 12. 8. 2020 12:46

základní účet jsou povinni založit jen v případě, že žádný jiný účet (v žádné bance v ČR) nemá
a přes GDPR mu stejně (IMHO) nepoví proč byl odmítnut
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ninaa 12. 8. 2020 13:35

Peta809:
A neměl jsi u nich opakovaně někdy účet, za jehož založení jsi dostal odměnu?
Pokud banka vidí, že jsi například 2x u nich založil účet, dostal odměny za založení a pak účet nevyužíval a zrušil, tak se nedivím, že si nastavili systém tak, aby se jim to co nejméně opakovalo.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peta809 12. 8. 2020 15:45

Účet jsem u nich právě nikdy neměl. Až teď kvůli té akci si chci účet založit.
Milovník přírody, geocachingu a moderních technologií se zájmem o zařízení se systémy Android a Windows, českou i světovou mediální a politickou scénu, a novinky ze světa našich mobilních operátorů. Ve volných chvílích překladatel Android aplikací do ČJ.
peta809
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muf2muf 12. 8. 2020 17:38

Tedy musím říct, že mBank zaskočila rychlostí. 7.8. provedeny platby kartou a 10.8. připsaný první bonus. Čekal jsem obstrukce a zdržování, 4 dny příjemně překvapily :-)
muf2muf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ninaa 12. 8. 2020 18:04

Peta809: tak to je divné, já osobně neznám nikoho, komu by účet u mBank nezaložili.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 12. 8. 2020 18:36

peta809: to možná taky může být AML zákonem - tedy zákonem proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Už jsem v praxi viděl, jak zrušili ze dne na den účet společnosti, která si po deseti letech vybrala 300 000 Kč v hotovosti (samozřejmě na legální nákupy).
Tam ti samozřejmě neřeknou proč ti účet nezaložili. A bude hůř, protože v poslanecké sněmovně leží novela, která vše zpřísňuje a navíc zvyšuje sankce.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ninaa 12. 8. 2020 19:38

Dobrý, máme známého, kterému dělali před pár lety implantáty a předělávali všechny korunky, prostě taková celková rekonstrukce :D Jeho zubař chtěl celou částku předem v hotovosti. Vím, že kamarád špačkoval, že to nemohl zaplatit bankovním převodem předem, to zubař striktně odmítl. Prostě musel dovalit hotovost a byl to ranec, vybíral to z účtu.
Tak brzo bude terorista každý, kdo si nechá udělat nové zuby.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peta809 12. 8. 2020 20:26

Ninaa píše:Peta809: tak to je divné, já osobně neznám nikoho, komu by účet u mBank nezaložili.

Osobně znám takové další dva.

Jinak opravdu, já terorismus nefinancuji a ani obří výběry hotovosti nedělám.
peta809
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 13. 8. 2020 08:34

Ověřování je u většiny bank. Třeba při založení jakéhokoliv účtu v KB systém ověřuje klienta a bankéř musí přímo čekat (v sekundách) až bude klient povolen, tato informace se mu v systému zobrazí.
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků