Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 8. 2020 16:34

jak jsem psal, co mám od jara novou kartu, tak to chtělo CVV dneska poprvé, předtím jenom datum platnosti karty

v aplikaci ty údaje uložit nejdou, ještě se podívám na stránkách na webu
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 8. 2020 00:56

Nick Cave:
Tak tomu příliš nevěřím, že by jakákoliv platba kartou přes internet mohla projít s pouhým zadáním datumu platnosti karty. To mi připadá jako nesmysl. Možná jestli jsi tu kartu neměl na AliExpress už uloženou a ty všechny údaje tam byly už předvyplněné.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod taylor729 15. 8. 2020 02:04

Samozrejme ze to mysli tak ze cislo karty zůstalo po obnove stejne a tu puvodni tam mel ulozenou, to da rozum.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 15. 8. 2020 02:04

taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 8. 2020 02:24

taylor729 píše:Samozrejme ze to mysli tak ze cislo karty zůstalo po obnove stejne a tu puvodni tam mel ulozenou, to da rozum.

přesně tak, 1/2 roku mám novou platební kartu, se stejným číslem, každý měsíc jsem udělal několik objednávek a vyplňoval jsem jenom datum platnosti, až včera tam přibylo i CVV, předtím ne... zatím jsem nic neobjednal... nebo se nemám obávat to CVV vyplnit? Anebo kde se dají údaje na webových stránkách Aliexpressu aktualizovat, abych to CVV nemusel zadávat při každé objednávce?
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 15. 8. 2020 06:26

Tak to je dobré, on se bojí zadat CVV kód při jednotlivých platbách na ali, ale nebál by se jim ho svěřit natrvalo k uložení.
:D

Si myslím, že ho uložen mají, ani o tom nevíš, jen takhle namátkově kontrolují, jestli platbu provádí oprávněný držitel karty a ne jen ten, kdo se neoprávněně dostal do tvého ali účtu.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 15. 8. 2020 06:57

bez CVV kodu nikdy žádná platba neproběhne !!!!! ani náhodou, takže jsi to tam měl uložené už z té původní.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 8. 2020 07:10

nemohl být původní, když je půl roku jiný, kde by ho vzali? leda že by u nové karty nechali ten ze staré a tím pádem chtěli po mě jenom datum platnosti, protože 1/2 roku jsem nové CVV nezadával
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 15. 8. 2020 07:31

těžko říci, jak to tam máš..jedině mi snad ještě napadá, že jsi dostal novou kartu dost předem a ta stará prostě stále fungovala, dokud neexpirovala..fakt netuším..mně se už taky stalo, že mi banka poslala asi 3 měsíce před koncem platnosti kartu novou a ta stará stále fungovala, dokud jsem neaktivoval tu novou..každopádně platí to, co jsem psal..CVV kod je skoro ten nejpodstatnější bezpečnostní prvek a bez zadání tohoto kodu nikdy žádná platba neproběhne, takže pokud ti platby probíhaly byl tam uložený.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 8. 2020 08:07

novou kartu jsem dostal nedlouho před vypršením platnosti té staré, a v podstatě jsem jí začal hned používat, při zadávání plateb jsem musel před každým nákupem vždy vyplnit datum platnosti nové karty, nikoliv však CVV (u staré jsem měl všechny údaje uloženy, nákup na jeden klik)

takže z toho vyplývá, že došlo k nějaké paradoxní situaci, kdy sice Aliexpress zaevidoval novou kartu, ale při ověřování chtěl znát jen datum platnosti bez nového CVV (až do včerejška, kdy chtějí zadat i CVV)
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 15. 8. 2020 08:45

Spíše zaevidoval novou kartu i s jejím cvv kódem, akorát si to nepamatuješ, žes jim ho poskytl. Občas se při platbě na některý údaj z karty pro kontrolu zeptá, jednou na ten, jindy na onen.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 8. 2020 09:54

Pravděpodobně to tak bylo...

Teď a možná ještě v září objednám poslední zásilky, a v příštím roce jsou ty změny, tak uvidíme jak to bude probíhat a zda se nevyskytnou nějaké komplikace při objednávkách z Ali
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 15. 8. 2020 10:57

@Nick Cave
těch článků, že se odkládá ta platnost o půl roku na 1.7.2021 je na netu mraky, zrovna před 4 dny byl na idnes o tom článek.ale je to premiový a tam se jasně píše, že se to odkládá o půl roku.
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/c ... omika_mato
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 8. 2020 11:10

Dík, taky dobře :-) já to nějak moc nesleduju, aspoň bude možnost objednat ještě na jaře, před těmi změnami
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 8. 2020 13:27

Tak mi to připadá, že nám tu Nick Cave ohledně plateb kartou na AliExpress předkládá docela dost zmatené informace a asi ani neví co všechno při tom placení prováděl. Nejprve by si měl sám ujasnit co a jak prováděl a jak co měl na AliExpress nastavené a uložené a až pak se případně na něco ohledně toho dotazovat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků